Spoznajte Pobaltie: Čo ponúka Lotyšsko?

Spoznajte Pobaltie: Čo ponúka Lotyšsko?

V rubrike Cestovanie sme si už predstavili jednu z krajín Pobaltia, a to Litvu. Táto krajina však v rámci pobaltských štátov nie je sama. Dnes si predstavíme prostrednú z krajín Pobaltia, čiže Lotyšsko. I táto krajina má cestovateľom čo ponúknuť!

Pozri aj: Ideálne dovolenky pre ženy: Týchto 5 druhov musí skúsiť každá z nás!

mesto Riga

Zdroj: Shutterstock®

hlavné mesto Lotyšska

Zdroj: Shutterstock®

Lotyšsko alebo Lotyšská republika, Latvija

Lotyšsko sa nachádza v severozápadnej časti Baltskej nížiny, z čoho vyplýva, že ide prevažne o rovinatú krajinu. Najvyšší vrch Lotyšska Gaizinkalns má totiž iba 311,6 metrov. Hlavným mestom Lotyšska je Riga. Rige patrí prvenstvo v rámci najväčšieho mesta zo všetkých pobaltských krajín. Zaujímavosťou hlavného mesta je, že jeho historické centrum, v ktorom prevláda najmä secesný štýl, sa zaraďuje do kultúrneho dedičstva UNESCO. V Rige sídlia viaceré univerzity, čo prispieva aj k rozvoju samotného mesta a celkovej infraštruktúry.

Lotyšsko však nie je len o hlavnom meste. Ide o krajinu, ktorá má rozhodne čo ponúknuť. Inšpirujte sa preto zaujímavými miestami Lotyšska, ktoré sa oplatí vidieť!

Odporúčame: Čo vidieť v Afrike: O týchto čarokrásnych miestach si vždy snívala!

Guaja

Zdroj: Shutterstock®

park Guaja

Zdroj: Shutterstock®

Národný park Gauja

Tento park je najnavštevovanejším parkom Lotyšska. Niet divu, pretože je kvôli svojej veľkej rozlohe najväčším parkom v celom Pobaltí. V blízkosti parku sa nachádza zrúcanina hradu z jedenásteho storočia – Sigulda. Najkrajšou a najdôležitejšou časťou je meandrové údolie, ktoré obmýva rieka Gauja. V prípade, že hľadáte pokoj a potrebujete si vyčistiť hlavu, ste na správnom mieste.

Bazilika v Aglone

Zdroj: Shutterstock®

Bazilika v Aglone

O tom, že v Lotyšsku sa nachádza naozaj skvostná architektúra, môže svedčiť práve bazilika v Aglone. Pochádza z konca osemnásteho storočia a je postavená v barokovom štýle. Bazilika s bohatou históriou sa stala významným miestom pútnikov i preto, že v roku 1993 túto baziliku navštívil pápež Ján Pavol II.

Liepaja

Zdroj: Shutterstock®

Liepāja

Pre milovníkov morského vánku ponúka svoje čaro návštevníkom západného pobrežia Lotyšska mesto Liepāja. Toto mesto je tretím najväčším zo všetkých miest Lotyšska a zároveň je aj jeho najzápadnejším mestom. Nachádza sa tu dôležitý prístav, ktorý je nemrznúci. Okrem prístavu tu však natrafíte aj na rovnako zaujímavú architektúru, ktorou sa toto mesto môže právom pýšiť.

 Otázka pre vás: Navštívili ste už niekedy Lotyšsko?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

JAN KOMADA 15.02.14 21:11

JK
karma
100.00

určite je tam pekne

  • 0
Odpovedať

maria macejovska 16.02.14 20:10

MM
karma
-1.00

dakujem za tuto rubriku,vzdy sa dozviem nieco nove,zaujimave,krasne.....

  • 0
Odpovedať

Simona Paľovčíková 05.03.14 17:22

karma
-1.00

Milá Mária,

veľmi nás teší, že Vás naša rubrika zaujíma a budeme sa snažiť prinášať neustále nové a zaujímavé miesta, o ktorých sa oplatí vedieť :-)

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 09.09.14 15:49

MR
karma
-1.00

nie nenavštívila ale tie pobaltské krajiny majú čaro :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 01.01.21 09:53

KS
karma
133.00

Nedocenený kus krásnej zeme :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní