Kúpele St. Martins Therme & Lodge: Detský vodný svet na dosah

Kúpele St. Martins Therme & Lodge: Detský vodný svet na dosah

Na jednom z najkrajších miest v Rakúsku, priamo na okraji Národného parku Neusiedlersee – Seewinkel, uprostred regiónu, vyhláseného za dedičstvo UNESCO, sa nachádzajú termálne kúpele St. Martins Therme & Lodge. Pohodlne sa tam dostanete z Bratislavy len za 50 minút.

Zvedavý, podnetný, prirodzený – St. Martins Therme & Lodge je wellness a dobrodružstvo v jednom. Spája náročné prostredie ubytovania kategórie 4*- superior a termálnych kúpeľov s originálnosťou prírody. Jedinečnosť polohy, vlastné jazero na kúpanie, príjemne teplá termálna voda, jedinečný svet prírody a kultúry, špičková tradícia vína a gastronómie, to všetko je súčasťou wellnessovej ponuky extra triedy a zážitkového priestoru, na ploche 40 kilometrov štvorcových.

Odporúčame: Vychutnaj si letný ostrov St. Martins kúsok za hranicami!

Termálne kúpele St. Martins Therme & Lodge

Zdroj: Shutterstock®

Šmykľavka, park s vodnými hrami a bazén pre malé deti

Tu si malí hostia prídu na svoje malé či veľké dobrodružstvá! Šup na 90 metrov dlhú šmykľavku a dobrodružstvo sa môže začať – náš kanál s divokou vodou ponúka skvelú kulisu pre vzrušujúci vodný zážitok. Dobrodružný vodný park s tryskami, šmykľavkou pre ľadových medveďov a pelikánom, ako aj obidva bazény pre malé deti vo vnútri a vonku, pozývajú na hru a čľapkanie sa. Vďaka špeciálnej protišmykovej podlahe vo vodnom parku už nestojí malým hosťom pri objavovaní nič v ceste.

vodný park pre deti

Zdroj: Shutterstock®

Klub objaviteľov pre deti v dome výskumníčky

Tento rok sa prezentuje dom výskumníčky v novej paráde. Vo vnútri sa nachádza Klub objaviteľov, miesto, kde sa objavuje a zároveň stretáva s prírodou. Nadšenci pre prírodu – pedagógovia a biológovia - pomáhajú deťom pri výskume, objavovaní a hre.

Počas leta sa Klub „presťahuje“ von, na letný ostrov Summer Island. Tu deti zažijú hravou formou, čo všetko sa dá od prírody naučiť. Na prvom mieste je však zábava pri akejkoľvek aktivite, či už pri zhotovovaní malých trstinových lodiek, stavaní búdiek pre vtáky, mikroskopovaní a výskume alebo pri chytaní hmyzu, motýľov a rybiek.

Odporúčame: Športové aktivity v termálnych kúpeľoch St. Martins Therme & Lodge

kreatívne krúžky pre deti

Zdroj: Shutterstock®

Bábkové divadlo a detské kino

Každý deň, medzi 17:30 a 18:00, sa v detskom kine premieta príbeh s motívom prírody. Od pondelka do piatka vždy o 15:30 sa pre všetkých hrá bábkové divadlo! Veselé kúsky – priamo z pera našich ekopedagógov – zabavia celú rodinu, trvajú asi 20 minút a sú, samozrejme, zahrnuté v cene vstupenky do termálneho sveta!

kam s deťmi na výlet

Zdroj: Shutterstock®

Kurzy plávania pre bábätká od 2 mesiacov

Pre začiatočníkov

Hravé zaobchádzanie s vodou spôsobuje včasnú podporu pohyblivosti, ale je to najmä zábava pohybovať sa vo vode spolu s rodičmi, starými rodičmi alebo tetami. Pomocou pesničiek, zábavných cvičení a rôznych pestrých hračiek bude pobyt bábätiek vo vode maximálne príjemný. V začiatočníckom kurze je podporovaný zmysel pre rovnováhu a pohyblivosť, učíme sa o telovom napätí a správnom zaobchádzaní s vodou a jej rizikami.

Pre pokročilých

Tento kurz je určený pre všetky bábätká, zvyknuté na vodu, ktoré už absolvovali začiatočnícky kurz. So špeciálnymi pomôckami na plávanie sa bábätko zoznámi s výtlakom vody, ako s ním zaobchádzať a taktiež pohybovať sa bez pomoci v bazéne. Cieľom je, aby sa bábätká naučili samostatne a cielene plávať s odnímateľnými plaveckými rukávikmi. Cielene znamená, že bábätká, "pádlujúc" nožičkami, doplávajú tam, kam chceli. Ak sú v stave to spraviť, je možné znižovať počet diskov, dieťa musí vyrovnávať chýbajúci výtlak vody intenzívnejšími pádlujúcimi pohybmi a tak je možné plavecké pomôcky redukovať až dovtedy, kým dieťa nezačne samostatne plávať.

Pozri aj: Dovolenka v tehotenstve alebo s novorodencom: Áno alebo radšej nie?

kurzy plávania pre bábätká

Zdroj: Shutterstock®

Plávanie pre malé deti od 2 do 4 rokov s rodičmi

V kurze plávania pre malé deti bude vaše dieťa, spolu s rodičmi a ostatnými deťmi, získavať dôveru k vode, odbúravať strachy a zažije pri množstve zábavných hier jednu veselú hodinu. Pomocou špeciálnych odnímateľných plaveckých pomôcok si deti navyknú na výtlak vody a naučia sa už aj samostatne preplávať malé vzdialenosti.

Plávanie pre malé deti od 4 rokov bez rodičov

V tomto kurze budú deťom hravou formou a bez tlaku sprostredkované základné spôsobilosti pri voľnom plávaní, použitím zmysluplných plaveckých pomôcok. Od začiatku sa bude klásť dôraz najmä na stabilitu, čo je prvým krokom pri výučbe plaveckých techník. Deti by sa mali rýchlo zbaviť strachu z potápania a skákania, zoznámia sa s výtlakom vody s odnímateľnými plaveckými pomôckami a hravo sa naučia správne pohyby ramien pre techniku pŕs. Pokročilý kurz pokračuje v poznatkoch zo začiatočníckeho kurzu alebo je určený pre deti, ktoré sa vedia potápať, skákať, šmýkať sa a vedia sa aspoň trošku udržať nad hladinou.

kurzy plávania pre deti

Zdroj: Shutterstock®

Termíny kurzov

Od 11. septembra 2018 do júla 2019

 • Plávanie pre bábätká: vždy v utorok doobeda od 9:30
 • Plávanie pre malé deti a kurzy bez rodičov: Vždy v utorok poobede od 14:00

Priebežne nové skupiny pre začiatočníkov a pokročilých. Začiatok možný kedykoľvek po telefonickom dohovore.

Kontakt, prihláška & informácie o kurzoch:

Pani Gabriela Einhaus
Tel: +43 676 9655711
E-Mail: gabieinhaus@gmail.com
Home: www.babyschwimmen.or.at

Kurz plávania je možný iba v kombinácii so vstupom do termálnych kúpeľov pre dieťa a doprovod! Z hygienických dôvodov je nosenie plaveckých plienok povinné! Počas sviatkov, dní pred alebo po sviatkoch, ako aj počas prázdnin, sa kurzy plávania nekonajú.

kurz plávania

Zdroj: Shutterstock®

Ceny plaveckých kurzov pre bábätká a malé deti od 2 mesiacov do 8 rokov

 • 10 vstupov à 30 min ………….€ 90,–

bez vstupenky do termálnych kúpeľov, účasť aspoň jedného z rodičov nutná

 • 10 vstupov à 45 min …………..€ 95,–

bez vstupenky do termálnych kúpeľov, účasť aspoň jedného z rodičov nutná

Zľavnené vstupenky do termálnych kúpeľov pre účastníkov plaveckých kurzov

 • Deti 0-2 rokov zadarmo
 • Deti 3-8 rokov ………€ 6,– na 2 hodiny | od 3 hodín podľa aktuálneho oznamu
 • Dospelí 2 hodiny ….€ 9,– za každú ďalšiu ½ hodinu € 2,- do výšky max. celodennej vstupenky v hodnote € 20,50

Viac sa dozviete na www.stmartins.at


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Darina Božiková 13.09.18 10:48

DB
karma
114.00

tie kurzy sú zaujímavé ale myslím si,že trochu nákladné!50min.od bratislavy,treba počítať náklady na benzín,samozrejme nejaké občerstvenie,no neviem ktorá mamička na materskej si to môže dovoliť.takéto kurzy sa poriadajú aj u nás,napr. v trnave/ale možno nie sú také kvalitné/

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 24.09.18 09:45

JK
karma
100.00

Je to za.ujímavé no pre nás daleko a finančne nákladné tiež

 • 0
Odpovedať

Marika Michálková 25.09.18 13:49

MM
karma
107.00

Zaujímavé, no finančne náročné

 • 0
Odpovedať

Táňa Slahučková 26.09.18 02:14

TS
karma
107.00

Vyzerá to fajn, niekedy by som chcela byť zas dieťaťom :)

 • 0
Odpovedať

Lenka Geršiová 27.09.18 19:26

LG
karma
-1.00

Vyzerá to tam veľmi pekne :-)

 • 0
Odpovedať

Ľudka Uličná 09.10.18 12:59

ĽU
karma
100.00

zaujímavé a vyzera to tam veľmi pekne

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 15.02.21 08:47

KS
karma
133.00

Pekné programy pre deti aj dospelých, ale nie finančne pre každého :-)

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 05:23

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 05:23

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní