Cvičenie podľa zverokruhu: Ktoré aktivity sú pre teba tie naj?

Cvičenie podľa zverokruhu: Ktoré aktivity sú pre teba tie naj?

V zdravom tele zdravý duch. Toto heslo platí v týchto neľahkých pandemických časoch o trošku viac než inokedy. Na pravidelný pohyb by sme nemali zabúdať a je vhodné dopriať svojmu telu dávku zdravej energie.

Rozhýbať telo vieme mnohými spôsobmi – či už si zacvičíte vo fitku, idete si zabehať obľúbenú trasu popri rieke alebo plánujete výlet bicyklom s priateľmi. Chcete sa rozhýbať, no stále uvažujete nad tým, ktorá forma by bola pre vás najvhodnejšia? Napomôcť vám môžu v rozhodovaní aj znamenia zverokruhu.

Odporúčame: 3 nudné znamenia horoskopu: Tieto sa so zábavou veľmi nemajú v láske!

bojové umenie

Zdroj: Shutterstock®

Baran (21.3 – 19.4.)

Ohnivé znamenie Barana si vyžaduje energické cvičenie, ktoré napomôže prevetrať hlavu, vyčistiť prebytočné myšlienky a nabrať dávku energie a adrenalínu. Ak ste ešte nevyskúšali bojové cvičenia, mali by ste jednoznačne začať.

Býk (20.4. – 20.5.)

Tento typ znamenia obľubuje disciplínu, systematickosť a vytrvalosť. Ak býka daná aktivita napĺňa, vie sa jej oddane venovať dlhodobo. Radi trávia voľný čas v prírode, a preto môže byť vhodnou voľbou turistika, bicyklovanie či plávanie.

Blíženci (21.5. – 20.6.)

Vzdušné znamenie Blížencov je pohybu veľmi otvorené. Keďže s komunikáciou problém nemajú, vyhľadávajú pohybové aktivity, kde je komunikácia žiadaná. Možno vám preto zachutia skupinové cvičenia ako zumba, aerobik, pilates a iné.

joga

Zdroj: Shutterstock®

Rak (21.6. – 22.7.)

Pre Raka sú najhodnejšie individuálne športy, ktoré uspôsobuje svojim potrebám a citlivej povahe. Vodné znamenie Raka je vo vode doslova doma. Začať s plávaním isto nebude krok vedľa. Rovnako vhodné budú aj oddychové cvičenia.

Lev (23.7. – 23.8.)

Výstrednosť a obdiv Levom nie je cudzí. Preto vyhľadávajú aktivity, v ktorých môžu tieto vlastnosti skĺbiť. Sú tými, ktorí chcú vyhrávať a nestáť v kúte. Tímovú prácu však príliš neuznávajú. Dobre sa budú cítiť najmä vo fitku pri posilňovacích cvičeniach.

Panna (24.8. – 22.9.)

Toto znamenie je charakteristické svojim perfekcionizmom. Ak niečo nie je dokonalé, dokáže ich to vyviesť z rovnováhy. Rovnako dôležitá je pre nich aj čistota prostredia, v ktorom cvičia. Zakladajú si na tom, aby boli jednotlivé cviky prevedené čo najsprávnejšie, preto je pre nich mimoriadne vhodná napríklad antistresová joga.

Odporúčame: Horoskop zdravia – ktoré znamenia sú na ochorenia náchylnejšie?

PILATES

Zdroj: Shutterstock®

Váhy (23.9. – 22.10.)

Vzdušné znamenie Váh preferuje rovnováhu a harmóniu tela a duše. Uprednostňujú preto telesné cvičenia ako pilates, joga, brušné tance. Keďže sú známe obľubou estetična, vyniknúť môžu aj vo vznešenom balete.

Škorpión (23.10. – 21.11.)

Škorpióni sú vášniví a energickí. Preto by sa mali venovať športom, ktoré im pomôžu túto energiu trochu vybiť. Je vhodné držať sa tréningového plánu, ktorý im pomôže usmerniť prudkú povahu. Vhodné aktivity sú napríklad futbal, bicyklovanie alebo beh.

Strelec (22.11. – 21.12.)

Vzrušenie a dobrodružstvo je ideálnou kombináciou pre Strelcov. Láska k prírode a cestovaniu ich môže ľahko naviesť na zdolávanie vrcholov a horolezectvo.

turistika

Zdroj: Shutterstock®

Kozorožec (22.12. – 19.1.)

Tímové športy nie sú pre Kozorožcov. Sú skôr individualisti. To, čo im skutočne sedí je vytrvalosť. Vynikajú aj dávkou sebadisciplíny. Preto sú pre nich vhodné športy ako beh, rýchla chôdza alebo cvičenie s vlastnou váhou.

Vodnár (20.1. – 18.2.)

Vodnári radi experimentujú a fyzickú aktivitu často vyhľadávajú. Baví ich prekonávať prekážky každého druhu – či už ide o bojové umenie, loptové hry alebo skupinové cvičenia.

Ryby (19.2. – 20.3.)

Ryby majú radi pokoj a harmóniu. Preto je pre nich vhodná aktivita, ktorá upokojí nielen telo, ale aj myseľ. Mimoriadne dobre sa cítia vo vode, vyskúšať preto môžu napríklad aqua aerobic. Zo skupinových cvičení by mohol mať u nich úspech pilates.

Pozri aj: Káva podľa horoskopu: Aká sa hodí k tvojmu znameniu? Sedí to?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Ľubica Šťastná 28.04.21 07:22

ĽŠ
karma
100.00

Skutočne zodpovedá.

  • 1
Odpovedať

Vanesa Polcová 28.04.21 13:28

VP
karma
-1.00

hmm... ja som Ryba a najradšej mám HIIT tréningy :) nič pokojné ma neláka :D

  • 1
Odpovedať

Simona Paľovčíková 29.04.21 01:44

karma
-1.00

Nie je ryba ako ryba. :-) Niektoré potrebujú evidentne viac pohybu a záťaže. :-) Nech sa darí

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 28.04.21 14:20

KK
karma
111.00

pri mojom znamení sa asi pomýlili

  • 1
Odpovedať

Mária Reibergerová 28.04.21 15:58

MR
karma
109.00

celkom mi to sadlo :-)

  • 1
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 28.04.21 18:26

PV
karma
113.00

Ako na mňa šité .. Milujem chôdzu , turistiku , beh , bicyklovanie .. Super..

  • 1
Odpovedať

Zdenka Sabanošová 29.04.21 10:17

ZS
karma
100.00

Na syna a manžela to nesedí

  • 0
Odpovedať

Jana Čipková 29.04.21 23:47

karma
106.00

Horoskop pre mňa nevyšiel.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní