Ako bojovať s rozšírenými pórmi

Ako bojovať s rozšírenými pórmi
  • 30.11.2014
  • Silvia Karasová

Rozšírené póry na tvári rozhodne nevyzerajú príťažlivo. Nielenže by sme sa ich mali zbaviť po estetickej stránke, ale mali by sme mať na pamäti aj fakt, že odzrkadľujú nezdravý stav našej pleti. Netreba sa však trápiť, existuje niekoľko šikovných a jednoduchých tipov, ako proti pórom účinne zabojovať. A ich budete pravidelne dodržiavať, výsledkom bude hladká, jemná a čistá pleť.

Odporúčame prečítať: Zbavte sa čiernych bodiek

Póry sú samé o sebe veľmi dôležité, ľudská pokožka ich obsahuje v počte niekoľko tisíc. Vďaka nim naša pleť dostatočne dýcha, prostredníctvom pórov sa taktiež vyživuje a odvádza všetky nečistoty. Akonáhle však v našom organizme nie je niečo v poriadku, póry sa upchajú a rozšíria. Výsledkom potom nie sú len nepekné znaky na tvári, ale tiež tvorba akné. Upchaté póry totiž nedokážu preniesť maz zvnútra pokožky, to spôsobuje infekciu a následne už spomínané vyrážky. 

Ako bojovať s rozšírenými pórmi

Zdroj: Shutterstock®

Ako teda zabrániť vzniku upchatých a rozšírených pórov?

Ako bojovať s rozšírenými pórmi

Zdroj: Shutterstock®

Pravidelná starostlivosť – je základom čistej a zdravej pleti. Nevyhovárajte sa viac na genetiku, pretože rozšírené póry sú v prvom rade výsledkom zlej starostlivosti a ako inak aj životosprávy. Samozrejme svoju rolu tu môže zohrávať aj dedičnosť , ak ju však podporujeme pravidelnou konzumáciou mastných jedál, alkoholom, fajčením, nedostatkom spánku, takmer žiadnym pohybom na čerstvom vzduchu a slabým prísunom minerálov, vitamínov a živín, póry sa skôr či neskôr začnú upchávať. 

Ako bojovať s rozšírenými pórmi

Zdroj: Shutterstock®

Väčší sklon na vznik rozšírených pórov má mastná pleť, mali by ste preto užívať kvalitné kozmetické prípravky určené práve pre tento typ pokožky. Ani dámy so suchou pleťou by však starostlivosť nemali podceňovať. Pravidelné čistenie, peelingy, aj pleťové masky by mali byť základom. Ak je vaša pleť problematickejšia zverte sa aspoň z času na čas od rúk odborníkom, v tom lepšom prípade postačí kozmetička, ak však máte vážnejšie problémy, určite by ste sa mali objednať aj u kožného lekára. 

Odporúčame prečítať: Levanduľa a jej kozmetické využitie

Dodržiavajte pravidlo „Ruky preč od tváre“. Najmä ak ste niekde vonku a medzičasom ste stihli pochytať nákupné košíky, kľučky od dverí, držiaky v MHD, stoličky v kaviarni... akékoľvek drobné nečistôtky prenesené z vašich rúk na tvár, sa na citlivej pleti ihneď odrazia. Zároveň upchávajú póry a pripravujú živnú pôdu pre vznik akné.

Ako bojovať s rozšírenými pórmi

Zdroj: Shutterstock®

S make-upom opatrne. Ak používate make-up každý deň, vyberte si radšej taký, ktorý neobsahuje olej. V opačnom prípade sa vám môže stať, že vaše upchaté póry budú vyzerať ešte väčšie než v skutočnosti sú. Dobrým trikom je použitie podkladovej bázy, alebo BB krému. Podstatné je, aby vaša pleť dýchala aj po vrstvou make-upu, takže pri jeho výbere zvažujte aj tieto vlastnosti. Tiež sa posnažte mať aspoň dva dni, kedy svojej tvári doprajete odľahčenie a okrem hydratačného krému ju nebudete ničím iným zaťažovať. 

Odporúčame prečítať: Ako si správne vytvarovať obočie

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Jana Komadová 12.01.15 21:39

JK
karma
100.00

Skvelé čitanie mám mastnú pleť

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 04.02.15 16:30

MR
karma
-1.00

súhlasím s vetou: pravidelná starostlivosť je znakom čistej a zdravej pleti.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní