Opaľovacie prípravky s vysokou ochranou pokožky i oblečenia.

Opaľovacie prípravky s vysokou ochranou pokožky i oblečenia.
 • 06.05.2017
 • Aneta Balážová

  • Zdieľaj:
 • 9

Žlté škvrny na oblečení. Možno túto dilemu v lete tiež riešite. Vysoký ochranný faktor znamená vysokú ochranu vašej pokožky, ale aj oveľa výraznejšie žlté škvrny v prípade, že sa vaše oblečenie dostane do styku s opaľovacím prípravkom. Čo s nimi? Túto otázku si kládli aj odborníci z laboratórií NIVEA. A našli riešenie – vyvinuli špeciálny komplex pre ochranu oblečenia. Vďaka nemu tieto škvrny odstránite ľahšie. Zabudnite na kompromisy!

ČO VLASTNE NEESTETICKÉ ŽLTÉ ŠKVRNY SPÔSOBUJE?

 

Sú to organické UV filtre, ktoré sú obsiahnuté v opaľovacích prípravkoch, aby chránili našu pleť,“ vysvetľuje Lara Terstegen z laboratórií NIVEA. „Tie sú žlté a okrem toho, že nás chránia pred UVA a UVB lúčmi môžu spôsobiť žlté škvrny na oblečení.“  Vplyv na to, ako veľmi bude škvrna viditeľná a ako (ne)ľahko pôjde odstrániť, má množstvo filtrov v opaľovacom prípravku. Čím vyšší je ochranný faktor, tým výraznejšia bude žltá škvrna. A tým ťažšie pôjde dole. „Pri odstraňovaní UV škvŕn ľudia navyše často postupujú zle,“ hovorí Lara Tersegen, „používajú bielidlá a perú oblečenie na vysokých teplotách. Škvrny po vypraní, kedy vo vode reagujú filtre s iónmi kovov, ale môžu byť paradoxne ešte výraznejšie.“ 

Bude vás zaujímať: Čierna reďkovka je prírodný liek! S týmto vám pomôže

spoľahlivá ochrana pred slnkom

Zdroj: Shutterstock®

ŠKVRNY MIZNÚ, SPOĽAHLIVOSŤ OCHRANY PRED SLNKOM SA NEMENÍ

NIVEA preto zloženie svojich prípravkov na opaľovanie obohatila o komplex pre ochranu oblečenia kombináciou látok, ktoré sa aktivujú len pri praní a nijako neovplyvňujú účinnosť opaľovacieho prípravku ani jeho znášanlivosť. Odborníci z NIVEA potom odporúčajú opaľovacím prípravkom zašpinené oblečenie najskôr vyprať bez použitia čistiaceho prostriedku na 30 stupňov a následne ho vyprať s tekutým prípravkom na rovnakú teplotu. „Úplne vyhnúť by ste sa naopak mali bieliacim prostriedkom, klasickým práškom a príliš vysokým teplotám,“ radí Tara Tersegen. Škvrny potom buď úplne zmiznú, alebo výrazne vyblednú. Okrem toho, výborné výsledky potvrdili i nezávislí experti z akreditovaného skúšobného laboratória v Hohensteine. I pri najťažších skúšobných podmienkach a použití veľmi silných UV filtrov sa intenzita škvŕn znížila o 39 %. 

Odporúčame: Najkrajšia Európanka Petra Denko sa vydáva: Prelomila kliatbu missiek

hydratačný sprej na opaľovanie

Zdroj: Shutterstock®

ČÍM VYŠŠÍ, TÝM LEPŠÍ

Mimochodom, práve voľba prípravkov s príliš nízkym ochranným faktorom je jedna z najčastejších chýb, ktorú ľudia robia. Na začiatku sezóny by po vyššom faktore mali siahnuť všetci. Ľudia so svetlou pleťou a pehami by OF nemali znižovať ani neskôr. Dôležité je tiež použiť dostatočné množstvo opaľovacieho prípravku. „Naše prieskumy ukazujú, že veľa ľudí používa zhruba polovicu odporúčaného množstva,“ hovorí Tara Tersegen, „množstvo na celé telo potom zodpovedá zhruba 6 čajovým  lyžičkám.“ 

Pri aplikácii by človek nemal zabudnúť na citlivejšie miesta, ako sú nos, pery, zátylok alebo uši a tiež na priehlavky alebo oblasť pod kolenami.  NOVINKA Hydratačný sprej na opaľovanie Protect&Moisture s ochranným faktorom 30. Účinné zloženie sa okamžite vstrebe a pokožka je dlhodobo chránená, hebká a bez mastného filmu. Vysoký ochranný faktor potom zaistí dostatočnú ochranu pokožky a komplex pre ochranu oblečenia to, aby jedinou pamiatkou na popoludnie na slnku bolo prirodzené opálenie a nie poškodené oblečenie. (NIVEA, 200 ml, 12,39 €) 

Odporúčame: Žlčníkové ťažkosti sú nepríjemné: Predchádzajte im!

UV bábika dievča

Zdroj: Shutterstock®

NIVEA UČÍ DETI, AKÉ DÔLEŽITÉ JE CHRÁNIŤ SA PRED SLNKOM

NIVEA deti zábavnou formu učí, prečo je dôležité chrániť sa pred slnečnými lúčmi. Používa pritom UV bábiky. Tie sú vyrobené z materiálov, ktoré sú citlivé na UV žiarenie. Bábika tak, ak na ňu dieťa neaplikuje opaľovací prípravok, pri pobyte na slnku sčervenie, „spáli sa“. Po nanesení ochranného krému efekt začervenania zmizne. Deťom je tak možné názorne predviesť, čo sa deje s ich pokožkou, keď nie je chránená.    

Balíčky s UV bábikami a opaľovacími prípravkami pre deti NIVEA rozošle do materských škôlok, promo tímy sa počas leta objavia i na vybraných kúpaliskách. A vy ich môžete získať ako odmenu za nákup. Podrobnosti o NIVEA UV bábikách nájdete na webových stránkach NIVEA.sk. 

Bude vás zaujímať: Helix Tattoo – rozkošný trend, ktorý nahrádza náušnice

UV bábika chlapec

Zdroj: Shutterstock®


  • Zdieľaj:
 • 9
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Lucia Šeptáková 06.05.17 07:25

karma
108.00

Tie balíčky s UV bábikami sú super nápad.

 • 1
Odpovedať

Soňa Kelemenová 06.05.17 08:33

SK
karma
86.00

konecne ako prva Nivea prisla so super napadom... ozej treba uz od malicka vstepovat detickam ake je slniecko agresivne ked sa nenatrieme vysokofaktorovym kremikom na opalovanie.... ste TOP

 • 1
Odpovedať

Daniela Bieliková 06.05.17 09:34

DB
karma
112.00

tie bábiky sú parádne, detičky iste zaujmú

 • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 06.05.17 10:50

MM
karma
118.00

kreatívne, všetkého veľa škodí, aj slniečka

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 06.05.17 10:57

SK
karma
113.00

a je to aj zábavné

 • 0
Odpovedať

Jana Uhrová 08.05.17 12:32

JU
karma
103.00

dobre to takto spravili..

 • 0
Odpovedať

Anna Kralovičová 08.05.17 13:51

AK
karma
64.00

Jeeej, super nápad ako inšpirovať deti, aby sa nezabúdali natierať pri pobyte na slnku. Tento článok posuniem dcére.

 • 0
Odpovedať

Ľudka Uličná 08.05.18 18:46

ĽU
karma
100.00

dobrá značka aj pre deti

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 28.03.19 21:32

JK
karma
100.00

Túto značku používam roky a som maximálne spokojná

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Skutočné mená celebrít. Prečo si vybrali práve toto umelecké meno?
Voľný čas

Skutočné mená celebrít. Prečo si vybrali práve toto umelecké meno?

 • 0
 • 21.08.2022
Najlepšie mužské znamenia: Máte podľa astrológie dokonalého muža?
Znamenia

Najlepšie mužské znamenia: Máte podľa astrológie dokonalého muža?

 • 2
 • 24.09.2022
Vitamín B9 v ľudskom tele – prečo ho potrebujú nielen tehotné ženy?
Zdravie

Vitamín B9 v ľudskom tele – prečo ho potrebujú nielen tehotné ženy?

 • 4
 • 07.08.2022