Robíš tieto chyby? Takáto večerná starostlivosť o pleť sa ti škaredo vypomstí!

Robíš tieto chyby? Takáto večerná starostlivosť o pleť sa ti škaredo vypomstí!

Proces starnutia je, bohužiaľ, nazastaviteľný, no jednoznačne ho môžeme aspoň mierne spomaliť. Ak si myslíte, že vám na to postačí len kvalitný spánok a zdravá strava, ste na omyle. Počas dňa sa väčšina z nás dopúšťa mnohých chýb, ktoré našu pleť poškodzujú.

A práve večerná starostlivosť o pleť hrá v tomto prípade dôležitú úlohu. Niekedy totiž stačí zmeniť zopár každodenných večerných či nočných návykov a vaša pleť sa vám odvďačí. S našou pomocou zabudnete na časté chyby, ktoré opakujeme či už z nevedomosti, prípadne lenivosti.

Odporúčame: Dobre si rozmysli, čo ješ: Tu sú jedlá pridávajúce na veku

spánok na bruchu

Zdroj: Shutterstock®

Zabudni na spánok na bruchu!

Gravitácia je v tomto prípade nekompromisná. Spánok na bruchu tak so sebou prináša okamžité účinky v podobe opuchnutých očí. Gravitácia totiž priťahuje kvapaliny v našom tele smerom nadol. Počas spánku sa tak kolagén stráca z našej pleti a my sa zobudíme so vzhľadom, ktorý určite nechceme prezentovať na verejnosti. Skúste sa naučiť spať na chrbte. Vaša pleť bude krajšia a navyše je to aj zdravé pre chrbticu.

Pozri aj: Čo je sérum? Toto si o ňom určite nevedela!

ako odlíčiť pleť

Zdroj: Shutterstock®

Nezabudni sa odlíčiť!

Poznáte to. Prídete unavení z práce a posledné, čo sa vám chce, je odličovať nános makeupu. Namiesto toho sa uložíte zničení do postele a idete spať. Odlíčenie pleti pred spaním je však asi najdôležitejším krokom, ktorý môžete urobiť pre svoju pleť. Ak sa vám naozaj nechce prejsť si celou odličovacou rutinou, vyskúšajte si aspoň umyť tvár vodou. Pokiaľ celý deň beháte, prípadne pracujete v prašnom prostredí či v znečistenom meste, vaša pleť sa bude stretávať s nepríjemnosťami, ktoré vám určite nebudú svedčať. 

Ak však naopak patríte k tým ľuďom, ktorí si nevedia predstaviť ísť do postele nalíčení, dajte si pozor na to, aké produkty používate. Prehnaná starostlivosť totiž vie byť rovnako škodlivá. Rovnako tak aj miešanie produktov obsahujúcich látky, ktoré sa vzájomne nepodporujú. Neexperimentujte, nepoužívajte 20 produktov naraz a zamyslite sa nad tým, ktoré produkty sú pre vás naozaj nevyhnutne potrebné.

Bude sa ti páčiť: Vyskúšali sme: Omladzujúce intenzívne ošetrenie tváre s βP3 SOTHYS

pitný režim

Zdroj: Shutterstock®

V neposlednom rade, nezabúdajme na hydratáciu. Tá je totiž dôležitá aj zvnútra. Ak však celý deň nepijete, nesnažte sa to násilne dohnať večer pred spaním. Vaše telo bude v šoku a obličky sa vám určite nepoďakujú. Namiesto toho sa snažte dodržiavať pitný režim počas celého dňa. Pokožka tak nebude suchá, bledá a bez života. Navyše sa vám vrásky začnú tvoriť oveľa neskôr.

Odporúčame: Ako zistíš, že používaš nesprávny krém na tvár? Toto ťa prekvapí!

ako odlíčiť makeup

Zdroj: Shutterstock®

- Anketa

ODLIČUJETE SI PLEŤ PRED SPANÍM?

Odpovedalo 42 ľudí  

Áno, nikdy na to nezabúdam.
86%
Nie, občas som lenivá.
14%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Zdena Paňková 17.01.18 08:37

ZP
karma
100.00

Už som bola viackrát upozornená, že spať na bruchu nie je vhodné ani zdravé. Skúšala som zaspať na chrbte, ale postupne sa aj tak vrátim do polohy na ktorú som roky zvyknutá a to dokonca požívam aj ortopedický vankúš...

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 17.01.18 09:03

SK
karma
114.00

odličovanie pred spaním je základ, snažím sa nespať na bruchu, občas to nedodržím

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní