Ste MAXimálne pripravení na slnečné lúče?

Ste MAXimálne pripravení na slnečné lúče?

    • Zdieľaj:
  • 1

Slnečné lúče nám konečne oznamujú, že leto je tu. Najvyšší čas rozlúčiť sa s poslednými dôkazmi vianočného maškrtenia a pripraviť šatník, seba a hlavne svoju pleť na hrejivé lúče.

Tieto teplé slnečné lúče sú ako elixír mladosti, ktorý nám všetkým dodáva energiu a šíri tak dobrú náladu. Niektorí sa už možno vidia na letnej dovolenke pri mori, pri bazéne, na horách, či niekde pod stanom s rodinou.

Ale i napriek tomu by sme nemali zabúdať na varovanie lekárov a dermatológov pred nebezpečným UV žiarením a rakovinou kože. Okrem škodlivého UVB spôsobujúceho rakovinu, ozónová vrstva prepúšťa aj UVA lúče, ktoré spôsobujú alergie a starnutie pokožky, a v súvislosti so slnkom sa objavujú aj pigmentové škvrny.

Testovali sme pre vás:  Bioderma - Photoderm Anti-Age SPF 30

bioderma photoderm

Zdroj: Shutterstock®

Aby sme si mohli leto i slnko užiť plnými dúškami so zdravou a krásnou pokožkou, mali by sme dodržiavať niekoľko základných pravidiel. Počas teplých letných dní vypiť dostatočné množstvo tekutín. Pomôžeme tým nášmu telu a pleti k dokonalej hydratácii a predídeme tak prípadnému prehriatiu organizmu. Vyhýbať sa slnku medzi 11 a 15 hodinou, kedy je intenzita slnečných lúčov najväčšia. 

 
bioderma photoderm

Zdroj: Shutterstock®

Chrániť svoje oči pomocou slnečných okuliarov a hlavne nezabudnúť na kvalitný ochranný krém. Ten je najlepšie rozotierať na pokožku v dostatočnom množstve ešte doma pred odchodom von. Vďaka tomu majú obsiahnuté ochranné filtre v kréme dostatok času sa aktivovať a vy máte záruku, že pokožka je chránená. Na ochranu proti UV žiareniu by sme mali myslieť aj v prípade, že je pod mrakom. Mraky totiž prepúšťajú viac ako 90% UV žiarenia a to môže spôsobovať nezvratné zmeny na našej položke.

Ako sa teda MAXimálne pripraviť na slnečné lúče?

bioderma photoderm

Zdroj: Shutterstock®

Francúzska spoločnosť LABORATOIRE BIODERMA prináša novinku Photoderm MAX Aquafluid SPF 50+, maximálnu solárnu ochranu, ktorá dokonale ochráni aj tú najcitlivejšiu pleť. Nová textúra zaisťuje veľmi komfortnú a spoľahlivú aplikáciu. Suchý krém docieli zmatňujúci efekt a dlhodobý hydratačný účinok. Naviac ho nájdete v troch odtieňoch, ako bezfarebný, svetlý a tmavý odtieň. Ktorý z nich nebude chýbať vo vašej letnej kabelke?

Testovali sme pre vás:  Bioderma výrobky radu Hydrabio

bioderma photoderm

Zdroj: Shutterstock®

Viac informácií o produktoch Photoderm a Veľkej letnej súťaži nájdete na:

www.photoderm.sk


    • Zdieľaj:
  • 1
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Erika Špacírová 29.06.15 14:09

karma
93.00

chrániť pokožku pre slnečnými lúčmi je nesmierne dôležité

  • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní