Tajomstvo trvácneho dovolenkového bronzu? Voda!

Tajomstvo trvácneho dovolenkového bronzu? Voda!
 • 25.08.2015
 • PR článok

  • Zdieľaj:
 • 2

Vyzerať každý deň sviežo a odpočinuto, akoby ste sa len včera vrátili z tropického raja... Komu by sa nepáčila táto predstava, však? Zlatistý nádych kože, najatraktívnejší dovolenkový suvenír, síce časom vybledne, ale s pár šikovnými tipmi sa naučíte, ako predĺžiť trvanlivosť bronzu na maximum.

Zlaté pravidlo leta – pite, aj keď nie ste smädná.

Pocit smädu je jedným z príznakov dehydratácie organizmu. Nečakajte až do chvíle, kedy sa ohlási, a už tobôž nie v lete, kedy sa kvôli zvýšenej činnosti potných žliaz zbavujeme tekutín rýchlejšie. Počas najteplejších mesiacov v roku by mal byť posilnený pitný režim samozrejmosťou. Práve voda je to, po čom najviac prahne čerstvo opálená koža, pretože pobozkaná slnečnými lúčmi stráca elasticitu a rýchlejšie sa vysušuje.  

Testovali sme pre vás: Daylong slnečná ochrana do každého počasia

daylong po opaľovaní

Zdroj: Shutterstock®

Približne mesiac trvá, kým dôjde ku kompletnej obnove kože a opálenie sa vytratí. Ak chcete tento čas predĺžiť, dbajte na to, aby ste denne vypili minimálne dva až tri litre vody. Na kávičky a alkoholické drinky si nechajte zájsť chuť – vysušujú, preto ich v lete nahraďte domácimi limonádami či riedenými ovocnými šťavami.  

Odporúčame prečítať: Rizikové centimetre: Ktoré kúsky kože zabúdame natrieť?

daylong po opaľovaní

Zdroj: Shutterstock®

Spravte doma kozmetickú inventúru

Odličovacie prípravky či pleťové vody s obsahom alkoholu tiež nerobia dobre opálenej pokožke, načas ich preto nahraďte šetrnejšími krémami bez obsahu alkoholu. Tak ako na dovolenke, aj týždne po nej by mali byť vašim verným spojencom v kúpeľni špecializované telové mlieka z radu produktov po opaľovaní, obohatené presne o tie o látky, ktoré opálenej koži chýbajú. „Koža je po opaľovaní vyčerpaná a dehydratovaná,“ vysvetľuje Mgr. Matej Majba zo spoločnosti Daylong a dodáva, že kvalitné produkty po opaľovaní spoznáte najmä podľa ich schopnosti hydratovať. „Obsahujú viac tukových zložiek a starajú sa o to, aby koža opätovne mala schopnosť zadržať vodu, ktorá vo väčšom množstve uniká práve vtedy, keď je vystavená dopadajúcim lúčom slnečného žiarenia.“  

Odporúčame prečítať: Ochrana kože vyžaduje čas. Na pláži je už neskoro!

daylong po opaľovaní

Zdroj: Shutterstock®

Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Primeraná starostlivosť o čerstvo opálenú pokožku je nevyhnutou súčasťou udržania letného bronzu. Ošetrite ju kvalitným hydratačným lóciom Daylong after sun Repair, ktoré navyše obsahuje aktívny enzým na opravu DNA – endonukleázu. Podobné enzýmy sa v koži aj prirodzene vyskytujú a prispievajú tak k rýchlej regenerácii kože po pobyte na slnku a slúžia ako prevencia predčasného starnutia kože. Lócio nemastí, veľmi rýchlo sa vstrebe, je vhodné na telo aj tvár a má príjemnú decentnú vôňu. Kúpite v každej dobrej lekárni alebo v e-shope na www.daylong.sk

Testovali sme pre vás: DAYLONG slnečná ochrana a gél po opaľovaní


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Jana Komadová 25.08.15 12:33

JK
karma
100.00

Zaujímavý článok zas som o niečo múdrejšia

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 21.09.15 15:56

MR
karma
-1.00

ja dodržujem pitný režim za celú rodinu :)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní