Výhody využívania henny na vlasy

Výhody využívania henny na vlasy

To, že príroda je mocná čarodejka, už dávno vieme. Vždy zachráni situáciu, keď moderná technológia a výdobytky tejto modernej doby zlyhajú. Funguje to tak hlavne v kozmetike. Čoraz viac prichádzame na to, že všetko, čo je vytvorené človekom, obsahuje množstvo škodlivých látok, ktoré v mnohých prípadoch skôr ublížia, ako pomôžu.

Rastlinné produkty obsahujú množstvo prírodných zložiek a majú pre nás skvelé benefity. Henna nie je žiadnou výnimkou. Okrem tohto, že sa používa na tetovanie či na farbenie obočia, tak má skvelé benefity pre vlasy.

Odporúčame prečítať: Predĺžte si mladistvý vzhľad - zvoľte kvalitnú pleťovú starostlivosť

Výhody využívania henny na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

1. Zlepšuje rast vlasov

Vďaka jej prirodzeným vlastnostiam budú vaše vlasy rásť rýchlejšie. Vytvorte si olejovú zmes s použitím henny a používajte ju na vlasy. Uvarte 250 ml sezamového oleja, pridajte k nemu 5 šálok henny a nechajte spolu variť 5 až 6 minút. Olej používajte na vlasy 2-3 krát týždenne.

2. Znižuje vypadávanie vlasov

V tomto prípade je skvelou kombináciou horčicový olej s týmto práškom. Uvarte 250 ml horčicového oleja, pridajte zopár lístkov henny a nechajte variť. Olej vmasírujte do pokožky hlavy 2 – 3 krát týždenne. Keďže olej nemá dlhú výdrž, najlepšie je spotrebovať ho do 1 mesiaca. 

Odporúčame prečítať: Benefity, ktoré nám prináša relaxačné kúpanie

Výhody využívania henny na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

3. Prírodné farbivo na vlasy

U väčšiny žien sa nechcene šediny začnú prejavovať už v mladšom veku. Preto prirodzene siahajú po farbách na vlasy, ktoré sú bežne dostupné v obchodoch. Avšak všetky sú na chemickej báze, vďaka čomu vlasy vysúšajú a ničia. V najnovšom trende farbenia vlasov sa využíva henna, ktorá je prírodnou alternatívou.

Pripravte si vajce, med a prášok a všetko poriadne zmiešajte. Odporúča sa do zmesi pridať korenie, ktoré je približne rovnaké ako žiadaná farba, ktorú chcete nosiť na hlave.

4. Žiadne rozštiepené končeky

Poškodené a hlavne suché vlasy sú náchylné k rozštepovaniu končekov. Henna vlasy vyživuje z hĺbky. Stačí, ak zmiešate henna prášok, 2-3 čajové lyžičky avokádového oleja a vajcia. V prípade, že sa vám zdá zmes trošku hustá, môžete pridať vodu. Zmes aplikujte na vlasy rovnomerne a nechajte pôsobiť 2 hodiny. Následne vlasy opláchnite vlažnou vodou. 

Odporúčame prečítať: Exotické ovocie s netradičným názvom NONI


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

ľubka Olexyová 23.12.16 16:03

ľO
karma
-1.00

skvelé rady a tipy

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 25.12.16 09:41

SK
karma
113.00

Hennu na vlasy nepoužívam

  • 0
Odpovedať

simona vician 01.01.17 22:44

SV
karma
100.00

benefity ma super :)

  • 0
Odpovedať

Bria Tóthová 02.01.17 16:52

BT
karma
-1.00

vyskúšala by som

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 03.05.20 17:57

KS
karma
133.00

Uvažujem nad tým, že by som vyskúšala tento prírodný spôsob farbenia vlasov, ale vždy ma od toho odradí dĺžka farbenia alebo výsledný efekt.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní