Prečo si pravidelne dopriať masáž tváre

Prečo si pravidelne dopriať masáž tváre
 • 25.02.2014
 • Zuzana Mlčochová

  • Zdieľaj:
 • 21
 • 9

Hmat je jedným zo základných zmyslov, preto masáž je najpríjemnejšie kozmetické ošetrenie, veď priamy dotyk človeka nemôže nič nahradiť. Počiatky masáže sa zaznamenali už pred 5000 rokmi v Indii, avšak prvé písomné zmienky sú z Egypta z Ebersovho papyrusu.

Slovo masáž je odvodené od gréckeho slova "mass", čo znamená stláčať, hniesť. V Grécku a Ríme predstavovala masáž hlavný spôsob uzdravovania aj prostriedok na tlmenie bolesti, lekári často odporúčali liečenie masážami. Napríklad v Grécku boli masírovaní chlapci už od 7 rokov ako súčasť vojenského výcviku. Počas stredoveku však táto liečba z Európy prakticky úplne zmizla. Znovu sa stala populárnou až v roku 1830, vďaka Švédovi Perovi Henrikovi Lingovi, ktorý vyvinul pohybovú liečbu, známu aj ako švédska masáž.

Odporúčame prečítať: Diéta počas splnu

ručná masáž

Zdroj: Shutterstock®

Masáže, metódy vyhladzovania tváre, ktoré vám poskytnú okamžitý viditeľný výsledok po ich vykonaní majú blahodárne a maximálne relaxačné účinky, a to aj na centrálnu nervovú sústavu. V spodnej vrstve dermy sa nachádzajú nervové zakončenia reagujúce na dotyk, tlak, bolesť a zmenu teploty. Na každom štvorcovom centimetri kože sa nachádza 230 zmyslových receptorov, ktoré sú veľmi dôležité pre odovzdávanie informácií do mozgu senzitívnymi vláknami a motorickými vláknami sa vzruchy vracajú späť. Vďaka tomu pri využití rôznych masážnych techník je možné vyvolať širokú škálu pocitov, od prekrvenia až po blažené uvoľnenie.

Odporúčame prečítať: Lymfodrenáž zlepšuje metabolizmus tukov

Masáž uvoľňuje nahromadené napätie v tvári, výraz tváre sa následne zjemní a zmäkčí. Masáž tváre pomáha oddialiť proces starnutia, pretože sa vďaka nej výrazne zlepší krvný obeh, pružnosť svalov, aktivuje sa produkcia kolagénu a elasténu v pleti. Navyše sa masírovaná osoba cíti výborne, uvoľnene.

detoxikačná masáž

Zdroj: Shutterstock®

Masáž tváre pomáha aj pri celkovej únave a vyčerpanosti. Pôsobením na mimické svaly sa uvoľňuje kyselina mliečna a tým klesá únava. Jemným tlakom na pokožku sa uvoľnia mazové žľazy a tým sa pleť prečisťuje, takže v kombinácii s vhodnými masážnymi olejmi či krémami je vhodná aj na mastnú pleť. Výber samotnej masáže, ako aj použitých prípravkov závisí od správnej diagnostiky pokožky, alebo od želaného efektu.

Odporúčame prečítať: Odhaľte čaro brušných tancov

Najznámejšia a najobľúbenejšia je RELAXAČNÁ MASÁŽ tváre a dekoltu pri ktorej sú využívané éterické oleje ktoré do veľkej miery vedia ovplyvniť priebeh ošetrenia a stav pleti. Dobrá kozmetička zvolí vždy správnu účinnú látku ktorá je vhodná na daný typ pleti. Je veľmi príjemná a uvoľňujúca a keďže sa pri masáži vpracúvajú do pleti čisté éterické oleje(ja ich používam) ošetrenie je spojené aj s aroma-terapiou. Navyše éterické oleje nám nepôsobia len v pleti, niektoré vedia preniknúť aj hlbšie do tela kde ich stopy vieme zistiť až 24h po aplikácii...

relaxačná masáž

Zdroj: Shutterstock®

Lymfatická masáž tváre a dekoltu:

Popri krvnom obehu má pre naše telo nenahraditeľný význam aj obeh lymfatický. Lymfa je veľmi dôležitá bledá tekutina, nachádza sa medzi pokožkou a svalstvom a vyplavuje z organizmu škodliviny. Jej existenciu objavili až v roku 1976 v USA. Kým srdcovo – cievny obeh má svoju centrálnu pumpu - srdce, lymfatický obeh nič také nemá a preto sa ľahšie spomalí, upchá, prestane správne fungovať. Za znefunkčnenie lymfatického obehu môže znečistené prostredie, stres, prechodená choroba alebo zlý životný štýl. Tu pomôže lymfatická masáž.

Odporúčame prečítať: Majte zdravé a šťastné srdce

Jej hlavnou úlohou je obnoviť a zrýchliť obeh lymfy v tele. Pritom ide o veľmi príjemnú, bezbolestnú a uvoľňujúcu masáž. Masérka jemne, krúživými pohybmi pôsobí na lymfatický systém. Vyprázdňuje lymfatické uzliny, kde sa lymfa pri pomalom obehu zvykne hromadiť. Následne do vyprázdnených uzlín pomaly posúva nahromadenú lymfu z periférnych častí tela. Táto masáž ale aj regeneruje pleť, osviežuje, obmedzuje tvorbu vrások, uvoľňuje napätie tváre. Efektívne odstraňuje únavu okolo očí - opuchy, kruhy pod očami. Podporuje hydratáciu tváre zvnútra, je vhodná po plastických operáciách alebo úrazoch. Je veľmi účinná aj pri akné lebo podporuje látkovú výmenu v tele.

lymfo masáž

Zdroj: Shutterstock®

LIFT – UP LIFTINGOVÁ MASÁŽ:

Masáž s liftingovým, okysličovacím a revitalizačným účinkom na ramená, dekolt, krk, tvár a vlasovú pokožku. Táto masáž je charakteristická radou špecifických pohybov, ktoré boli vyvinuté s fyzioterapeutkou Dr. Mauriou Parente. Masáž je založená na mobilizácii hlbokých tkanív. Vedie pozdĺž svalového pruhu, cielene pôsobí na mimické svaly tváre a do hĺbky stimuluje schopnosť kožných tkanív vstrebávať aktívne látky. Kontúry tváre a krku sú opätovne vytvarované, masáž má viditeľný a dlhotrvajúci liftingový účinok. Účinok masáže je silné povzbudenie a okysličenie, hlboké pohyby zlepšujú mikrocirkuláciu, čím uľahčujú okysličenie pleti.

Odporúčame prečítať: Letné spodné prádlo, ktorému neodoláte

DRENÁŽ: 

Detoxikuje tkanivo vďaka lepšiemu pohybu tekutín. Pleť lepšie vstrebáva aktívne látky. Túto masáž odporúčam spojiť s galvanickým ošetrením pleti, výsledok je "megažehliaci".

mikromasáž očného okolia

Zdroj: Shutterstock®

MIKROMASÁŽ OČNÉHO OKOLIA:

Má niekoľko výhod. Okrem redukcie vačkov pod očami zjemňuje aj vrásky v tejto oblasti. Znižuje vnútroočný tlak, čím sčasti posilňuje zrak. Podporuje obnovu buniek, vyplavuje škodlivé toxíny z tela. Zabraňuje strate vlhkosti pokožky, napomáha k lepšiemu spriechodneniu dutín, posilňuje obočie, vypína ho a dodáva tak celkovému pohľadu mladistvý nádych. Pri ošetrení používam špeciálne masážne oleje a séra k tomu určené.

http://Odporúčame prečítať: Prečo sa cítite dlhodobo unavené?

Milé dámy, masáž či už samostatne alebo ako súčasť kozmetického ošetrenia je to najlepšie pre vašu pleť a dušičku čo si môžete u vašej kozmetičky dopriať. Vždy tvrdím svojim klientkam (a aj klientom lebo páni majú veľmi radi masáže, výborne sa im pri tom relaxuje – spí) že všetky by sme mali dostať v 15r. spolu s občianskym preukazom aj doživotnú permanentku na masáž tváre a dekoltu, veď si zaslúžime... takže nezabudnite pri najbližšej návšteve si k ošetreniu pridať aj túto lahôdku a verte, nepriberieme.

Zuzana Mlčochová -  Drolma - beauty a relax centrum

Zdroj foto: Zdroj foto: www.ellecanada.com, i-reflexology.com, www.noble-house.tk, www.baroness.co, www.thebudgetfashionista.com 

  • Zdieľaj:
 • 21
 • 9
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Iveta Ondáková 25.02.14 22:24

IO
karma
92.00

Masáž tváre je skvelá vec, no ja som už vyskúšala aj lymfatickú masáž tvare a vrelo odporúčam:)

 • 0
Odpovedať

Kristína Rusinková 28.02.14 16:58

KR
karma
-1.00

ešte som neskúšala, no je to tu tak úžasne opísané že ma to skutočne začalo lákať:)

 • 0
Odpovedať

Lýdia Kemiačová 02.03.14 10:08

LK
karma
-1.00

neskúšala som ale je na čase skúsiť :)

 • 0
Odpovedať

Martina Lacková 05.03.14 15:09

ML
karma
-1.00

Skvelý článok . Takúto masáž odporúčam každému. Po másaži sa človek cíti veľmi skvelo či už to je masáž tváre alebo chrbta.

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 07.03.14 14:45

JK
karma
100.00

len keby mi tú masáž tváre mal aj každý deň kto spraviť je skvelá

 • 0
Odpovedať

Mária Mihaľová 04.04.14 12:15

MM
karma
-1.00

Taktiež odporúčam každému, výborná vec pre telo a relax.

 • 0
Odpovedať

Jana Zoulová 10.04.14 20:04

JZ
karma
-1.00

Dokud jsem pracovala, chodila jsem pravidelně. Dnes již ne, je to škoda.

 • 0
Odpovedať

Zuzana Betáková 12.04.14 23:45

ZB
karma
-1.00

ešte som na masáži nebola, ale určite pôjdem aj kvôli bolestiam chrbta skúsiť

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 23.10.14 18:11

MR
karma
-1.00

ešte nikdy som nebola na masáž tváre ale rada by som šla,

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

TEST: Sezónne salónne ošetrenie Zlato & Argan od Bernard Cassière
Telová kozmetika

TEST: Sezónne salónne ošetrenie Zlato & Argan od Bernard Cassière

 • 43
 • 2
 • 24.11.2020
VIDEO: Prvá línia prírodnej starostlivosti o pleť Mary Kay Naturally™
Pleťová kozmetika

VIDEO: Prvá línia prírodnej starostlivosti o pleť Mary Kay Naturally™

 • 72
 • 4
 • 12.12.2020
TEST: Super Siberica Professional prípravky proti vypadávaniu vlasov
Vlasová kozmetika

TEST: Super Siberica Professional prípravky proti vypadávaniu vlasov

 • 24
 • 7
 • 25.10.2020
TOPlist