Spáľte tuk oveľa rýchlejšie pomocou našich rád!

Spáľte tuk oveľa rýchlejšie pomocou našich rád!
  • 14.12.2014
  • Andrea Lukáčová

Spaľovanie tuku.

Tej potvory, čo sa tak úporne drží našich bokov, brucha, stehien a vlastne všetkého. A páči sa mu u nás. A nechce odísť. Áno, v každom periodiku sa môžeme dočítať, že treba cvičiť, veľa. Jesť zdravo.

My vám však v tomto článku prinášame medicínsky overené fakty, ktoré naozaj zaberajú. Spojte ich s cvičením, zdravou stravou a uvidíte výsledky. Sú to nenamáhavé veci, ktoré stačí zaradiť do svojho života. 

Odporúčame prečítať: Ako prežiť diétu pri obede v meste

ZELENÝ ČAJ

Skúste vymeniť rannú kávu za šálku kvalitného zeleného čaju. Má mnohé výhody, blokuje rakovinové bujnenie, a vďaka látke s menom katechíny, dokonca zrýchľuje váš metabolizmus a podporuje myslenie. Celkom dobrý dôvod dať si šálku čaju – čo poviete?

POSILŇOVANIE

Toto je holý fakt. Posilňovanie je naozaj najlepším spôsobom na spálenie kalórií. Silový tréning zvyšuje váš kľudový metabolizmus, to znamená všetky tie spálené kalórie aj potom, ako sa vrátite z posilňovne. To je tiež veľmi dobrá správa! Vypracujte si svoj tréningový plán, naozaj sa nehanbite osloviť odborníka, pomôže vám robiť cviky správne a tým nebudete márniť svoj čas zle urobenými a neefektívnymi cvikmi. 

Odporúčame prečítať: Vyskúšajte rýchlu rajčinovú diétu

zelený čaj

Zdroj: Shutterstock®

ŽELEZO

Jedzte ho. Je to veľmi potrebný minerál. Prináša do vášho tela kyslík, čím zrýchľuje metabolizmus na najvyššie obrátky. Určite zaraďte do jedálnička potraviny bohaté na železo: denne 3 až 4 porcie. Červené mäso, kuracie mäso, sója, orechy. Ak sa cítite stále unavená a slabá, je dobré vyžiadať si od lekára krvné testy na chudokrvnosť.

POZOR NA „ŠTÍTKU“

Viete, či je vaša štítna žľaza plne funkčná a v poriadku? Reguluje váš metabolizmus a prvým varovným príznakom jej poruchy je, že nedokážete schudnúť. Teda pokiaľ sa stravujete normálne. Nechajte si ju skontrolovať. 

Odporúčame prečítať: Zjednodušte si svoj zdravý životný štýl na maximum!

mäso

Zdroj: Shutterstock®

NA ZDRAVIE, ČI?

Vyhnite sa alkoholu. Naozaj. Sú to tony prázdnych kalórií, bez akejkoľvek výživnej hodnoty, ktoré si už brúsia zúbky na vaše boky a stehná :-) 

KALCIUM

Jedzte mliečne výrobky. Pokiaľ možno, nízkotučné. Vápnik slúži ako spínač, ktoré vaše telo núti spaľovať tuk rýchlejšie. Doprajte si ho. Pokojne aj šumivý. Určite však zjedzte tri porcie mliečnych výrobkov denne. 

Odporúčame prečítať: Vyskáčte si dobrú postavu so švihadlom

víno

Zdroj: Shutterstock®

NOVÝ ŠPORT, NOVÝ VIETOR DO ŽIVOTA

Ráno chodíte na prechádzku? Prejdite sa aj večer! Alebo vezmite bicykel. Chodíte do fitka? Pridajte pol hodinu navyše a precvičte svaly, na ktoré bežne zabúdate. Vaše telo sa vám odvďačí.

RYBY, RYBKY

Jedzte ich vo veľkom. Sú naozaj hotovým zázrakom. Štúdie preukázali, že ľudia, ktorí jedia ryby majú nižšie hladiny leptínu. Vysoká hladina tohto hormónu brzdí metabolizmus. Z rýb voľte tuniaka, makrelu, lososa. 

ryby

Zdroj: Shutterstock®

TREBA ODDYCHOVAŤ

Stres (aj predvianočný!) prispieva k ukladaniu tuku v oblasti brucha. Kortizol, hormón ktorý sa pri strese uvoľňuje má presne túto úlohu. Urobiť vás tučnou. Nedajte sa a oddychujte. Či relaxačná hudba, alebo cviky..je to na vás.

NASTAVTE CVIČENIE PODĽA  FÁZY VÁŠHO CYKLU

Štúdie v Austrálii preukázali, že ľahšie chudnete po ovulácii. Ženy, ktoré cvičili od 14 do 28 dňa cyklu spálili o 30% viac tuku ! Zaujímavá informácia.

Odporúčame prečítať: Aj 5 minutové cvičenie je lepšie ako nič

protein

Zdroj: Shutterstock®

NEKAŠLITE NA RAŇAJKY

Nie darmo sa hovorí, raňajkuj ako kráľ... Raňajky naozaj nevynechávajte. Usilujte sa o jedlo s vysokým obsahom vlákniny. Keď spíte, váš metabolizmus sa prudko spomaľuje a po zobudení má obrovské obrátky. Treba to využiť a podporiť ho raňajkami, samozrejme, výživnými.

PROTEÍNY

Všetko s mierou. Proteínový nápoj nakopne váš metabolizmus. Doprajte si ho, najlepšie po cvičení. Pozor na kvantitu, ak to s ním preženiete, utrpia vaše obličky.

raňajky

Zdroj: Shutterstock®

BANÁNY

Sú plné draslíka, ktorý reguluje vodnú bilanciu vášho tela. Ak ste dehydrovaná, kalórie sa spaľujú ťažšie. Banány vám pomôžu vyrovnať hladinu draslíka a tým nakopnú metabolizmus. 

banány

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

anka - fb anka all saga saganová 16.01.15 19:38

A-FAASS
karma
-1.00

banany mám veľmi rada a rybičky musim už zacat viac jest ,inák super článok

  • 0
Odpovedať

emilia sivakova 18.01.15 14:24

ES
karma
-1.00

fakt, treba to dodrziavat a vysledky pridu

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní