Dala si si tieto novoročné predsavzatia? Okamžite ich zruš!

Dala si si tieto novoročné predsavzatia? Okamžite ich zruš!

Nový rok tu máme už viac ako dva týždne. Aj vy patríte ku skupinke ľudí, ktorí si každoročne sľubujú v novom roku zmeny k lepšiemu? Budem viac cvičiť, zdravšie jesť a podobne... To je všetko v poriadku v prípade, že sa vaše predsavzatia držia určitých zásad.

Existujú totiž aj zlé novoročné predsavzatia, ktoré by ste mali zrušiť alebo modifikovať hneď po dočítaní tohto článku. Ktoré to sú a prečo je ich nutné pozmeniť?

Presné číslo na váhe

Najhoršie novoročné predsavzatie, aké si môžete dať je, že si presne určíte číslo, ku ktorému sa chcete v novom roku na váhe dopracovať. Prečo? Keď začnete cvičiť, tak je veľmi pravdepodobné, že tuk sa premení na svalstvo, ktoré je ešte ťažšie. Takže cieľom je viac cvičiť a hýbať sa a nie dosiahnuť to-ktoré číslo, na ktoré musí ručička na váhe presne ukazovať. 

Pozri aj: Ako odstrániť zápach z pračky? Táto rada je na nezaplatenie!

nesledujte čísla na váhe

Zdroj: Shutterstock®

Ultimátum menom svadba

Už niekoľko rokov čakáte, že si váš partner kľakne na kolienko a požiada vás o ruku a stále nič... Tento rok ste si možno povedali, že mu dáte ultimátum – buď svadba, alebo rozchod! Takýto radikálny postup však často vedie k defenzíve zo strany partnera, alebo k unáhlenému rozhodnutiu, s ktorým nie je stotožnený. Lepším predsavzatím je preto pracovať na vzťahu a spoločne analyzovať, či ide správnym, a najmä spoločným smerom.

nútené zásnuby sú zlým predsavzatím

Zdroj: Shutterstock®

Preceňovanie sa nevypláca

Stanoviť si cieľ viac navštevovať posilňovňu alebo viac behať či vykonávať iné aktivity smerujúce ku vášmu zdravému telu je v poriadku v prípade, že tieto aktivity uznávate a užívate si ich. Ak ste si nasilu stanovili tieto ciele a pritom behanie nanávidíte, nie je to dobrý nápad, ktorý môže viesť až k ublíženiu si. Takisto nie je vhodné sa preceňovať a stanovovať si nerealistické ciele, napríklad, že za mesiac chcem schudnúť 10 kíl a podobne.

Bude sa ti páčiť: Miluješ behanie? Poradíme ti, ktoré jedlá sú pre bežcov najlepšie

nepreceňujte sa

Zdroj: Shutterstock®

Samotrýznenie

Posledným predsavzatím, ktoré sa nevypláca, sú všetky, ktoré majú v názve zápor. Nebudem piť kávu, nebudem piť alkohol, nebudem hrešiť, nebudem jesť koláče... Negatívne postavené predsavzatia nás odrádzajú, trápia a trýznia a napokon sa na ne aj tak vykašleme. Preto je lepšie predsavzatie postaviť pozitívne. Napríklad si povedzte, že budete natoľko zdravými, aby ste o rok mohli zabehnúť polmaratón. 

negatívne predsavzatia majú opačný účinok

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 21.01.18 07:53

ĽŠ
karma
100.00

Naozaj dobrý článok!

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 21.01.18 09:36

SK
karma
114.00

zásdne si nedávam, o to radšej som, ak sa mi počas roka podari dosiahnuť niečo dobré, milé...

  • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 21.01.18 12:25

KK
karma
89.00

novoročné predsavzatia sú taký istý nezmysel ako že začnem ale až od pondelka...keď niečo zmeniť chcem tak hneď

  • 0
Odpovedať

Lucia Knaze 24.01.18 14:29

LK
karma
-1.00

ja si ich davam kazdy rok a zatial sa mi dari ich dodrzat :)::)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní