„Nafukujúce“ tenisky sú hitom tejto jesene

„Nafukujúce“ tenisky sú hitom tejto jesene

    • Zdieľaj:
  • 2

Reebok, svetový inovátor vo vybavení na fitness, uviedol tento rok revoluný vynález. Nový typ bežeckých topánok ZPump Fusion sa prispôsobí akejkoľvek nohe a prinesie jej maximálne pohodlie, a to vďaka vzduchom vyplnenej dutine, ktorá po nafúknutí obomkne tvar nohy, a vytvorí tak topánku na mieru.

Žiadne dve chodidlá nie sú rovnaké. Väčšina tenisiek je vyrobená pre ich priemerný tvar, ktorý však neexistuje.

Na rozdiel od tradičných bežeckých topánok, ktoré sa skladajú aj zo 40 častí, má ZPump Fusion len 3 základné diely. Každá z týchto častí má vplyv na lepšiu priľnavosť a ovládateľnosť topánky. Znamená to, že noha nemusí bojovať so žiadnymi pevnými súčiastkami, ktoré by obmedzovali jej pohyb.

reebok Nový typ bežeckých topánok ZPump Fusion

Zdroj: Shutterstock®

Na päte ZPump Fusion sa totiž nachádza malé čerpadlo. Pri jeho stlačení sa prostredníctvom ventilu plní celá štruktúra vzduchom, a pomaly sa prispôsobuje k tvaru nohy a uzatvára sa okolo jej hornej časti, a zároveň päty. V prípade potreby môže každý športovec cez tento ventil vzduch aj vypustiť. 

reebok Nový typ bežeckých topánok ZPump Fusion

Zdroj: Shutterstock®

1. Pump Technológia – Ide o vzduchom vyplnenú štruktúru, ktorá sa pružne adaptuje na tvar nohy tak, že sa nafúkne vzduchom, a primkne sa k celkovej kontúre chodidla. Tvar sa tým zafixuje a zaistí sa maximálny výkon pri každom pohybe.

2. Fusion Puzdro – Puzdro Fusion zastáva funkciu obalu, ktorá drží všetky kľúčové komponenty ZPump Fusion pohromade. Obal sa dá roztiahnuť do 4 strán, je ľahký a bez švov.

3.  ZRated Podrážka – Najvyššie tempo pri behu môžete dosiahnuť za tých predpokladov, že máte topánku s kvalitným základom, teda podrážkou. Podrážka technológie ZPump Fusion je inšpirovaná pneumatikami s hodnotením Z, teda takými, ktoré používajú silné autá pri vysokých rýchlostiach. 

reebok Nový typ bežeckých topánok ZPump Fusion

Zdroj: Shutterstock®

Pôvodne bola táto technológia určená pre športovú obuv na basketbal, nakoniec však našla uplatnenie aj v iných športoch, akými sú tenis, futbal, beh, chôdza, aerobik, alebo aj bojové športy ako MMA zápasenie. Pri svojich tréningoch ich využíva aj jedna z najznámejších amerických reprezentantiek v tomto športe – Ronda Rousey.

Jej tréning si môžete pozrieť tu:

Viac informácii nájdete na stránke www.reebok.com/thepump.


    • Zdieľaj:
  • 2
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľuba Reháková 01.01.16 16:58

ĽR
karma
-1.00

Tak tieto tenisky musím mať!

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 10.03.16 10:41

MR
karma
-1.00

zaujímavá novinka.

  • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní