4 najčastejšie výhovorky prečo necvičiť - poradíme ako ich prekonať!

4 najčastejšie výhovorky prečo necvičiť - poradíme ako ich prekonať!
 • 26.08.2016
 • Silvia Hadeková

Výhovorky nepália kalórie, nezlepšujú kondíciu, nebudujú svaly ani netvarujú postavu. Preto sa ich treba čo najrýchlejšie zbaviť. Keď sa človeku niečo nechce, odrazu dokáže byť veľmi kreatívny a vymyslieť si miliardu výhovoriek, ktorými si chce svoju lenivosť ospravedlniť.

Musím povedať, že som počula (a aj sama si vymyslela) už neskutočne veľa dôvodov, prečo niekto nemôže začať s cvičením, prípadne sa zúčastniť tréningu.

 

Som unavený/á ” 

Nemám čas ” 

Nemám peniaze “

” Hanbím sa a neviem, ako správne cvičiť ” 

Niečo vám to pripomína?

Tieto a iné výhovorky už určite každý z nás použil ako ospravedlnenie pred druhými, no hlavne pred samým sebou. Ktoré sú tie najčastejšie výhovorky a ako sa ich čo najskôr zbaviť, aby nám nebránili pracovať na dosahovaní našich cieľov?

Odporúčame tiež:  Bodky nie sú v kurze! A čierne na tvári už vôbec.

ako sa zbaviť únavy pred cvičením

Zdroj: Shutterstock®

1. Som unavený/á

Toto je veľmi časté ospravedlnenie, keď sa nám nechce ísť cvičiť, či behať okolo jazera. Samozrejme, sú situácie, keď má človek za sebou náročný deň a je skutočne príliš vyčerpaný a nemá silu na žiadnu fyzickú aktivitu. Treba si však uvedomiť, že nie vždy musíme dať zo seba 110 %. Premôcť sa a urobiť niečo pre seba je vždy lepšie, ako to vzdať a sadnúť si pred televízor.

Vynechaním jedného tréningu rastie pravdepodobnosť, že nepôjdeme ani na ďalší, až sa na to úplne vykašleme. Čím viac tréningov vynecháme, tým ťažšie sa nám bude znova začínať. Navyše cvičenie nás väčšinou nabudí, a tak aj pomôže bojovať proti únave. Taktiež stimuluje uvoľňovanie hormónov dobrej nálady – endorfínov. Aj keď sa to možno počas cvičenia nezdá, po skončení tréningu sa budeme cítiť oveľa lepšie ako pred ním a budeme plní energie.

Odporúčame tiež:  Aké výhody prináša nenosenie make-upu?

koľko stojí tréner vo fitnku

Zdroj: Shutterstock®

2. Nemám peniaze

Niektoré členstvá v kluboch, či vstupy na skupinové cvičenia sa nám môžu zdať drahé. Toto by však určite nemal byť dôvod, prečo nedbať na svoju kondíciu a zdravie. V prvom rade si treba uvedomiť, že takto investované peniaze sa nám vrátia v podobe skvelej postavy, dobrého pocitu a zdravia. Navyše existuje veľa druhov pohybu, ktoré môžeme robiť s minimálnymi nákladmi. Cvičenie doma s vlastnou váhou, beh, či chôdza je len pár príkladov.

Odporúčame tiež:  Nestrácajte čas zbytočným cvičením! Vieme ako cvičiť efektívne

ako si nájsť čas na cvičenie

Zdroj: Shutterstock®

3. Nemám čas

V dnešnej dobe je zaneprázdnený takmer každý. Máme kopec povinností, pracujeme, staráme sa o deti, o rodičov, o domácnosť… Tí z nás, ktorí pravidelne cvičia, väčšinou nemajú viac času, ako ostatní a náš deň má tiež iba 24-hodín. Rozdiel je v tom, že si cvičenie stanovíme ako prioritu vo svojom dennom rozvrhu. Ak je nedostatok času vaša hlavná výhovorka, možno je na čase si otvoriť kalendár a cvičenie si svedomito naplánovať. Rada by som zdôraznila, že nie je vôbec potrebné cvičením tráviť každý deň dlhé hodiny. Aj za 20 – 30 minút si dokážete dať poriadne do tela. Príkladom krátkeho no veľmi efektívneho cvičenia je Metafit, ktorý nájdete aj v mojom rozvrhu. Ďalším riešením je  ranné cvičenie. Čo takto si privstať a  dať si do tela ešte predtým, ako sa na nás vyrútia všetky povinnosti?

Odporúčame tiež: Recepty starých mám, ktoré liečia

ako sa zbaviť tuku na bruchu

Zdroj: Shutterstock®

4. Hanbím sa a neviem, ako správne cvičiť

Je prirodzené, že keď sa prvýkrát chystáme vstúpiť do posilky, či začať s novou aktivitou, cítime mierny stres. Všetko neznáme a nové v nás môže vzbudzovať pocit neistoty a pochybnosti. Treba však myslieť na to, že každý profík, či odborník bol raz začiatočníkom. Nikto učený z neba nespadol a každý niekde začínal. Čím skôr spravíme prvý krôčik, tým skôr sa budeme cítiť dobre a sebaisto. Aby sme určitú sebaistotu nabrali ešte pred prvým pokusom, určite pomôže si čo to o danej aktivite naštudovať. Existuje množstvo rôznych zdrojov. Internet je plný článkov a videí, ktoré nám pomôžu získať lepšiu predstavu o tom, čo nás čaká. Tiež je možné požiadať o pomoc odborníkov, trénerov alebo inštruktorov konkrétnych lekcií. Ak by ste mali otázky ohľadom akéhokoľvek môjho cvičenia, veľmi rada na ne odpoviem.

Odporúčame tiež:  Aké znamenie sa hodí k tomu vášmu?

ako nepriberať pred televízorom

Zdroj: Shutterstock®

KONIEC VÝHOVORKÁM!

PRIHLÁSTE SA NA SKUPINOVÝ TRÉNING,

ALEBO SI DOHODNITE INDIVIDUÁLNU LEKCIU na

www.silviahadekova.com


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Lucia Šeptáková 26.08.16 06:48

karma
110.00

Ja som sa úplne zamilovala do HIIT a odvtedy už výhovorky nehľadám.

 • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 26.08.16 11:40

IM
karma
100.00

no niekedy mám aj ja tie výhovorky

 • 0
Odpovedať

Katarina Hovancova 26.08.16 12:10

KH
karma
86.00

tak- to s tými výhovorkami si asi prešla každá z nás

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 26.08.16 12:28

SK
karma
114.00

ja som sa rozhýbala v januári a trvá to naštastie dodnes, sojí to za to, cítim sa lepšie a veselšie...

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 26.08.16 12:48

MC
karma
109.00

Treba si dať rozumný cieľ a potom to už ide.

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 26.08.16 18:52

MM
karma
100.00

komu sa nechce, výhovorku si nájde :-)

 • 0
Odpovedať

Marianna Rajniaková 27.08.16 18:17

MR
karma
109.00

to je pravda keď sa vynechá jedno cvičenie potom sa ide horšie

 • 0
Odpovedať

Adriána Jakubová 31.08.16 00:30

AJ
karma
-1.00

vždy si treba nájsť čas

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní