Keď sa vianočných reklám zhostia svetoví režiséri

Keď sa vianočných reklám zhostia svetoví režiséri

Zatiaľ čo obchodné reťazce už majú preteky o najkrajšiu vianočnú výzdobu za sebou už od októbra, s blížiacim sa koncom roka vzniká priestor pre veľké značky prezentovať svoje produkty a služby v pôsobivých vianočných videách. Obchodníci sa predbiehajú v tom, kto vytvorí najkrajšiu vianočnú reklamu a do tohto súboja si neváhajú prizvať svetové mená silného kalibru, ktoré majú na konte kvalitné filmové snímky a medzinárodné ocenenia. 

Rozprávkové kostýmy oscarového režiséra

Filmovým fanúšikom určite nie je neznáme meno Wes Anderson, ktorý získal minulý rok za svoju snímku Grandhotel Budapešť štyroch Oscarov. Práve film Grandhotel Budapešť poslúžil ako inšpirácia pre štvorminútový vianočný film s názvom „Všetci spolu“, v ktorom sa  v hlavnej úlohe predstaví taktiež oscarový herec Adrien Brody. Ten ako sprievodca starého vlaku informuje cestujúcich, že kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam a ďalším technickým problémom bude mať ich vlak meškanie. Ako odškodné zorganizuje spoločne s kolegom spontánny skorý vianočný obed a spojí tak všetkých cudzincov, ktorí nemôžu byť včas so svojimi rodinami.

Odporúčame prečítať: Vianočné klobásové koláčiky

Podstatnú úlohu hrajú v krátkom vianočnom filme prirodzene kostýmy - reklama propaguje novú zimnú kolekciu značky, ktorá je aktuálne v obchodoch a hodí sa aj do farebného sveta fantázie Wesa Andersona vo vlakovom kupé.

Wes Anderson už v minulosti nakrúcal reklamné spoty pre značky ako American Express, Ikea, Hyundai, Stella Artois a Sony Mobile.

Odporúčame prečítať: Šťastné, veselé a švédske!

Keď sa vianočných reklám zhostia svetoví režiséri

Zdroj: Shutterstock®

Rozprávková Milka od režiséra Amélie z Montmartru

S tohtoročnou vianočnou kampaňou sa nedala zahanbiť ani značka čokolády Milka. Spot s rozprávkovým motívom nakrúcal francúzsky režisér Jean-Pierre Jeunet, ktorý stojí za snímkami Amélia z Montmartru či Votrelec: Vzkriesenie.

Dej vianočného príbehu sa odohráva za zasneženými Alpami v idylickej, fiktívnej, dedinke Lilaberg a rozpráva príbeh o malom chlapcovi, ktorý sa teší na Vianoce. Pri pohľade na adventný kalendár mu v hlave skrsne originálny nápad – preniesť sa v čase do Štedrého dňa. V hodinárstve vykúpi všetky súčiastky a svojpomocne postaví stroj času. Jeho rodina sa rozhodne spraviť všetko preto, aby jeho odvážny nápad a sen splnila. 

Odporúčame prečítať: Vytvorte si doma vianočnú atmosféru

Vianočná kampaň sa nakrúcala v českom mestečku Loket, ktoré je obľúbenou lokalitou mnohých známych filmov (James Bond: Casino Royale).

Súčasťou kampane na Slovensku sú aj adventné kalendáre Milka v nadživotnej veľkosti so sladkými prekvapeniami, ktoré budú zdobiť vianočné trhy v Trnave a v obchodnom centre v Banskej Bystrici.

Odporúčame prečítať: DIY vianočné dekorácie - video tutoriály


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 10.12.16 11:12

SK
karma
113.00

tieto vianočné reklamy sú krásne a dojemné, vždy mi pri nich vypadnú slzičky

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 20.12.16 11:45

AK
karma
100.00

len aby sa viac nakupovalo

  • 0
Odpovedať

Mária Zámečníková 21.12.16 00:13

MZ
karma
-1.00

Milé :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní