Postele: Ako si zvoliť vhodný matrac?

Postele: Ako si zvoliť vhodný matrac?

    • Zdieľaj:
  • 0

Zdravý spánok nám zabezpečuje najmä kvalitný matrac.

Práve on zaručí, že sa ráno preberieme svieži a plní energie, s chuťou do nového dňa. Nad výmenou matraca by ste mali uvažovať v prípade, že sa každé ráno budíte úplne ,,dolámaní“ a často sa vám ozýva chrbtica či krčná chrbtica, ktorá vie byť rovnako nepríjemná.

Zdravie máme iba jedno, tak prečo si ho ničiť nekvalitným matracom, ktorý by bolo najvhodnejšie vyhodiť a zameniť za nový? Samozrejme, aj matrace niečo stoja. Ide však o jednorazovú investíciu, ktorou v prípade, že zvolíte ten správny matrac, ušetríte ďalšie financie na mnoho rokov. Takto budete spokojní vy i vaša chrbtica. Ako si teda zvoliť vhodný matrac?

Odporúčame prečítať: Postele z tých najkvalitnejších prírodných materiálov

spanok

Zdroj: Shutterstock®

  Tvrdosť matraca

Ideálny matrac je taký, do ktorého sa vaše telo zľahka ponorí, no zároveň dostane potrebnú oporu. Tvrdosť matraca vyberajte podľa váhy a pocitu. Ťažší človek potrebuje tvrdší matrac ako mäkší. Hlavne sa však riaďte sami sebou. Každý z nás má rád inú tvrdosť matraca.

  Materiály

Na našom zdraví sa podieľa aj to, čo sa nachádza v matraci. Pri kúpe dbajte na prírodné materiály (napríklad konské vlasy, vlna, bavlna, kašmír či bambusové vlákno), ktoré sú pohodlné, priedušné a dokážu prirodzene regulovať telesnú teplotu. 

Odporúčame prečítať: Prečo si vybrať ručne šité prírodné postele na mieru

matrac

Zdroj: Shutterstock®

SPáNOK

Zdroj: Shutterstock®

  Systém matraca

Systém matraca by mal zabezpečiť, aby sa vaša hmotnosť pri spánku rovnomerne rozložila. Zároveň by mal mať matrac správnu cirkuláciu, ktorá zabezpečuje priedušnosť a hygienu matraca.

Všetky tieto atribúty spĺňajú matrace a postele Hypnos. Už od roku 1849 táto značka vyrába luxusné postele na mieru, spolu s matracmi s unikátnou technológiou Pocket spring – pružiny vo vreckách, v kombinácii so 100% prírodnými materiálmi.

Kombináciou tradičných zručností, neustálymi inováciami a použitím len prírodných materiálov sa Hypnos zaradil medzi elitných výrobcov tých najkvalitnejších postelí a matracov z prírodných materiálov. 

Odporúčame prečítať: Posteľ, z ktorej vstanete ako znovuzrodený

matrac

Zdroj: Shutterstock®

Viac informácií na: www.postele-hypnos.sk

OTÁZKA PRE VÁS:

Je pre vás matrac pri výbere postele dôležitý?

Zdroj foto: www.postele-hypnos.sk, www.thinkstockphotos.com

    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní