Toto sú najkrajšie záhrady na svete. Kde sa ukrývajú?

Toto sú najkrajšie záhrady na svete. Kde sa ukrývajú?
  • 02.03.2014
  • Silvia Karasová

Jar už výrazne cítiť vo vzduchu a síce jej do oficiálneho príchodu ostáva ešte nejaký ten týždeň, už teraz môžeme badať na prírode, že sa nám prebúdza. Vtáčiky veselo štvitoria a v záhradách sa objavujú puky, miestami aj kvety. Ak plánujete tieto príjemné dni stráviť prechádzkami, povodíme vás teraz po tých najkrajších záhradách sveta.

Aby ste si mohli aspoň takto imaginárne privoňať ku kvetom a tráve. Možno pri niektorých nájdete aj inšpirácie do vašej domácnosti, ako si na jar vytvoríte takúto vlastnú, či už vonkajšiu, alebo mini vnútornú.

Odporúčame: Najkrajšie ZOO na Slovensku: Kedy ich navštíviť a koľko to stojí?

Keukenhof Gardens

Zdroj: Shutterstock®

Keukenhof Gardens – Amsterdam, Holandsko

Holandsko je známe najmä tulipánmi a ich hlavným domovom je práve záhrada Keukenhof. História tejto nádhernej záhrady siaha až do 15. storočia. V súčasnosti má záhrada veľkosť  32 hektárov a väčšinou je otvorená od marca do mája. Záhrada sa nachádza v mestečku Lisse, vzdialené asi 45 kilometrov od Amsterdamu.

Pozri aj: Skryté poklady Anglicka: O týchto krásnych miestach si netušila!

Singapure

Zdroj: Shutterstock®

Botanická záhrada – Singapure

Botanická záhrada v Signapure patrí k najvýznamnejším a najviac navštevovaným botanickým záhradám na svete. Ročne privíta cez 4 milióny návštevníkov. Rozkladá sa na ploche 74 hektárov a je zapísaná na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Jej súčasťou je aj záhrada s 3000 druhmi orchideí. Pochádza z roku 1859.

Villa D’Este

Zdroj: Shutterstock®

Villa D’Este – Taliansko

Villa D’Este predstavuje vilu v talianskom meste Tivoli, ktoré sa nachádza neďaleko Ríma. Táto stavba je postavená v renesančnom slohu a je súčasťou ukážku nádhernej talianskej klasickej aj záhradnej architektúry. Od roku 2002 je stavba s okolitými záhradami zapísaná v UNESCO.

Pozri aj: Najkúzelnejšie reštaurácie na svete: Tieto miesta ti vyrazia dych!

Boboli Garden

Zdroj: Shutterstock®

Boboli Garden – Taliansko

Záhrady Boboli (Giardino di Boboli) predstavujú historický park nachádzajúci sa vo Florencii. Záhrada patrí k palácu Pitti a je spojená s Forte di Belvedere, vojenskou základňou zaisťujúcou bezpečnosť panovníka a jeho rodiny. Boboli privíta každoročne cez 800 000 návštevníkov. I tieto záhrady nachádzame zapísané na zozname pamiatok svetového dedičstva UNESCO. 

Mirabell Garden

Zdroj: Shutterstock®

Mirabell Garden – Rakúsko

Zámok Mirabell je neoklasicistickou budovou s priľahlými záhradami v centre Salzburgu v Rakúsku. Palác so záhradami sú súčasťou UNESCO. Palác bol postavený okolo roku 1606. Zámocká záhrada je formovaná geometricky. Nachádzajú sa tu štyri skupiny sôch (Aineiás, Héraklés, Paris a Pluto) od sochára Ottavia Mosta z roku 1690 s ďalšie skulptúry s námetmi zo starogréckej mytológie. 

Odporúčame: Najzaujímavejšie budovy na svete: Videla si už niečo také veľkolepé?

Yu Garden

Zdroj: Shutterstock®

Yu Garden – Shanghai

Yu Garden je známa klasická záhrada a zároveň jedna z najvýznamnejších šanghajských pamiatok. Dostavaná bola dostavená v roku 1577. Nájdeme tu pavilóny, haly, skalky, rybníky s farebnými rybičkami, kláštory. Záhrada je situovaná uprostred starobylého centra na severovýchode mesta Šanghaj, kde je dodnes uchovávaná tvár pôvodnej čínskej architektúry. 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

anka - fb anka all saga saganová 02.03.14 10:16

A-FAASS
karma
-1.00

krááása, juj tak vidieť na vlastné oči.

  • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 03.03.14 17:02

MZ
karma
92.00

nádhera, musí tam byť veľmi romantická jarná prechádzka

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 03.03.14 21:29

JK
karma
100.00

krásne tam by sa relaxovalo stačilo by mať takú doma

  • 0
Odpovedať

Eva Mutnanova 06.03.14 13:21

EM
karma
-1.00

Uzasneeee,raz tam pôjdem! :)

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 09.09.14 15:46

MR
karma
-1.00

ejhaaa mne také krásne záhrady dosť sedia na Holandsko.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní