8 možností, ako zostať v práci spokojná: Toto musíš vedieť!

8 možností, ako zostať v práci spokojná: Toto musíš vedieť!

Ak ste zamestnané, je pravdepodobné, že často trávite viac času v kancelárii ako doma. A tak, je veľmi dôležité, že do práce chodíte radi a s úsmevom na tvári. Ale to sa niekedy ľahšie povie, ako urobí. Šéf tyran, podráždení kolegovia, zlé platové podmienky, kancelárska politika, nerovné rozdelenie práce, zvýhodňovanie - existuje nespočetné množstvo dôvodov, prečo dať v práci výpoveď. Pracovný stres a vypätie si môže vybrať obrovskú daň na duševnom aj fyzickom zdraví. Zmena pracovného miesta nie je jediným riešením, najmä v dnešnej ekonomickej situácii. Takže, tu je návod ako si s tým poradiť.

Buďte optimistické

Či už je to povahou alebo množstvom problémov, ktorým čelíte v práci, oni nezmiznú lusknutím prstov. Musíte byť optimistické. Uvidíte situácia sa zlepší pomaly a vytrvalo. Ak zistíte, že je ťažké byť optimistkou, nezúfajte. Všetko, čo potrebujete, je len trochu praxe.

Zmeňte svoj postoj

Aj keď budete svoju prácu hoci aj nenávidieť, urobte si analýzu, ako ju môžete zlepšiť sami. Robte menej chýb, zvýšte vašu efektivitu, skúste si nájsť činnosti, ktoré vás bavia. Odmeňte sa, ak sa vám niečo podarí. Neopúšťajte hneď svoju prácu. Mali by ste vedieť, že to zvyšuje vaše vedomosti a zručnosti, aj keď sa vám to možno tak zdať nebude. Časté striedanie pracovných pozícií totiž vôbec nepoteší váš životopis, na ktorom vám určite záleží!

Pozri aj: Jedálniček domáceho miláčika: Toto sú bezpečné potraviny pre psa

pracovný kolektív

Zdroj: Shutterstock®

Buďte priateľské ku kolegom

Priateľská atmosféra je obrovským plusom. Ak ste stranou, šanca, že sa budete cítiť odsunuté, nenechá na seba dlho čakať. Nežiadame vás ísť s kolegami nakupovať, tobôž už nie zdieľať informácie o vašom osobnom živote. Buďte jednoducho srdečné a milé.

Buďte vďačné

Zúrivé ťukanie do klávesnici či s dverami alebo zásuvkami vám môže pomôcť ventilovať zlosť. Ak vás niekto poriadne vytočí napočítajte radšej v tichosti do desať. A spomeňte si, že v súčasnej situácii existuje veľa nezamestnaných ľudí, ktorí by boli radi na vašom mieste.

Buďte asertívne

Nikto nemá rád šikanovanie a prenasledovanie pri práci. Ak ste stále vystavované kritike, nedostávate možnosť sa presadiť a prezentovať svoje názory. Zmobilizujte sily a postavte sa sama za seba. Ukáže čo vo vás je!

Pozri aj: Nevieš, ako udržať chlieb dlhšie čerstvý? Tak vyskúšaj tento trik!

pracovný obed

Zdroj: Shutterstock®

Obedujte v reštaurácii

Zabudnite na doma  pripravovaný obed a nudné jedálne. Skvelý nápad je vyjsť si von na obed s kolegami. Pomôže vám to v utužovaní pracovných vzťahov. Alebo niekedy. len tak pre zmenu môžete doniesť niečo z vašej domácej kuchyne. Hlavne kolegovia to veľmi ocenia. Dobré jedlo predsa tiež podporuje dobrú náladu.

Doprajte si 5-minútovku

Pracovať bez prestávky 12 až 16 hodín denne. Výsledkom bude vaša mrzutosť, stres, neschopnosť sa sústrediť a poriadna únava. Malé prestávky sú vítané! Či už si zdriemnuť, prečítať pár vtipov, počúvať hudbu alebo chatovať s priateľom. Aj váš šéf by si to mal uvedomiť, lebo výsledkom bude viac dobre odvedenej práve, pravidelný pracovný výkon a hlavne vaša spokojnosť v práci.

Žiadajte o spätnú väzbu

Svojho šéfa by ste mali žiadať o spätnú väzbu. Dobrá komunikácia vám poskytne jasnú predstavu o tom, čo sa od vás očakáva. A tak presne viete, čo máte a čo nemáte robiť.

Odporúčame: Nastenka a Marfuša po viac ako 50. rokoch: Na ktorej sa podpísal zub času?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Jana Komadová 22.02.14 21:09

JK
karma
100.00

ja som doma opatrujem 24 hodín denne 82 ročnú tetu je už ležiaca je to náročné a hlavne skoro nikam nemôžem isť a som strašne rada že je tento blog rada sem chodím ked mám trocha času

  • 0
Odpovedať

Karolína Novotná 06.03.19 18:57

KN
karma
-1.00

Ja som bohužiaľ v práci spokojná nebola a zamestnávateľ nerobil nič preto, aby si ma v práci udržal, tak sme sa dohovorili, že v práci skončím. Podala som výpoveď a teraz si hľadám nové zamestnanie.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní