Čo si nikdy nedávať na pleť? Never všetkému, čo nájdeš na internete!

Čo si nikdy nedávať na pleť? Never všetkému, čo nájdeš na internete!

Internet je skvelý v tom, že pomocou neho môžete vyhľadať veľké množstvo návodov, ako sa starať o svoje telo a myseľ, ako byť zdravá a čo najkrajšia. Rozhodne ale neverte všetkému, čo si prečítate, a vyhnite sa neuváženým experimentom. Príkladom sú aj nasledujúce šialenosti, ktoré sa šíria internetom. Tie budú pre vaše telo skôr na škodu ako na úžitok.

Kokosový olej ako hydratačný krém na tvár

Tomuto určite neverte! Kokosový olej na pokožku tváre rozhodne nepatrí, pretože vysušuje. Ak máte prirodzene suchú pleť, môžete si kokosovým olejom, ktorý chcete používať ako hydratačný krém, veľmi uškodiť. Naopak, kokosový olej ako maska na vlasy alebo surovina pri varení, to je o niečom inom.

Pozri si aj: Orechové škrupiny rozhodne nevyhadzuj! Toto dokážu s telom!

krása cez internet

Zdroj: Shutterstock®

Citrónová šťava a kryštálový cukor ako peeling

Určite ste už o tom počuli: „Zmiešajte kryštálový cukor s čerstvou citrónovou šťavou a túto zmes použite ako peeling na tvár.“ Kyslá neriedená citrónová šťava v kombinácii s tvrdým cukrom môže vašu pokožku poriadne podráždiť. Stav vašej pleti sa nezlepší. Naopak, koledujete si o červené fľaky alebo dokonca zápal. Vaša pleť môže na citrónovú šťavu reagovať aj tak, že budete mať väčší sklon k tvorbe pigmentových škvŕn.

Zubná pasta na vyrážky

Toto je najhoršia vec, akú môžete pre svoje akné urobiť. Zubná pasta totiž obsahuje koktail chemikálií, ktoré namiesto upokojenia, vašu pokožku podráždia. Vyrážky nevyliečite ani ľadovou kockou alebo rozrezaným cesnakom. Naopak, dosiahnete to, že vaše vyrážky budú podráždené a ešte v horšom stave ako pred aplikáciou.

neverte návodom na internete

Zdroj: Shutterstock®

Zafixovanie make-upu sprejom na vlasy

Aj takéto tipy nájdete na internete. Stačí sa nalíčiť a make-up zafixovať sprejom na vlasy, aby vám na tvári vydržal čo najdlhšie. Sprej na vlasy však nie je kozmetickým prípravkom určeným na pokožku tváre. Tomu zodpovedá aj jeho zloženie. Takže aj v tomto prípade si môžete uškodiť.

Zmatnenie tváre dezodorantom

A tu je ďalšia šialená vychytávka! Tento kozmetický prípravok skutočne zabraňuje poteniu. Patrí ale pod podpazušie a nie na tvár. Natieranie pokožky dezodorantom je skutočný nezmysel. Koledujeme si ním o upchaté póry, podráždenie alebo tmavé škvrny.

Pleťová maska z bielkov

Keď si tvár potriete maskou z bielkov, dosiahnete vraj hladšiu a vyváženejšiu pokožku. Neverte tomu, je to ďalší mýtus. Naopak, bielky vašu pokožku poriadne vysušia. Vďaka tomu môžete mať sklon k šupinkovateniu a tvorbe červených škvŕn. Bielky naviac upchávajú póry. Ak máte dlhotrvajúce problémy s akné, bielky váš priebeh zdravotnej indispozície ešte zhoršia.

Odporúčame: Najčastejšie chyby pri upratovaní: Pozor, aj utieranie prachu vieš pokaziť

- Anketa

VYSKÚŠALI STE UŽ NIEKTORÝ Z TÝCHTO TRIKOV?

Odpovedalo 61 ľudí  

ÁNO
23%
NIE
77%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Mária Slováková 02.11.19 11:23

MS
karma
118.00

Veľa som z tohto ani len netušila.Najviac ma prekvapilo, že kokosový olej vysušuje pleť.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní