Podnikanie za pomoci internetu: Prečo začať s online biznisom?

Podnikanie za pomoci internetu: Prečo začať s online biznisom?
  • 29.07.2013
  • Silvia Karasová

V dobe internetu patrí k obľúbeným spôsobom podnikania práve to s online charakterom. Chcete vlastný obchod, ale nemáte počiatočné prostriedky na kamennú predajňu? Založte si e-shop. Alebo vlastníte salón, no chcete ho propagovať aj na webe? Veď sa vraví, kto nie je na internete, akoby ani nebol. Podnikanie za pomoci online sveta ponúka otvorené možnosti. Stačí mať len dobrý nápad a doviesť ho do konca.

Úvodné náklady bývajú pritom omnoho nižšie, než pri bežnom podnikaní. Pri internetovej forme biznisu nepotrebujete vlastnú kanceláriu, vystačíte si s home office, ak sa rozhodnete predávať nejaké produkty, nepotrebujete dokonca ani sklad. Taký diaľkový sa dá bez problémov prenajať.

Pozri aj: Znehodnocovanie olivového oleja: Vieš kedy a ako k nemu dochádza?

podnikanie na internete

Zdroj: Shutterstock®

Nezabudnite na webovú stránku

Čo ale určite potrebujete, je kvalitná webová stránka. Isteže, môžete si ju vyrobiť aj sami na portáloch, ktoré ponúkajú tvorbu stránok bezplatne. Vhodným príkladom sú blogy. Ak však chcete pôsobiť dostatočne profesionálne, vhodnejšou voľbou je zainvestovať a nechať si urobiť stránku, ako aj administratívny či redakčný systém priamo na mieru. Tvorbu webu na mieru ponúka napríklad aj blueweb.sk.

Podnikať môžete viacerými formami. Ako živnostníčky, prípadne si založiť s.r.o. alebo akciovú spoločnosť. Ak je vás na dobrý nápad viacero, minimálne traja, môžete si založiť aj občianske združenie. So všetkými formalitami okolo toho vám pomôžu napríklad aj TU.

internetový obchod

Zdroj: Shutterstock®

Dôležitá je reklama

Keď už viete, ako budete podnikať, máte vymyslený nápad a urobenú aj webovú stránku, treba získať čo najväčšiu návštevnosť. Tú si pritiahnete rozumným marketingom a kreatívnou reklamou. Obzvlášť internetové podnikanie dosť závisí na reklame. Chcete predsa, aby o vás ľudia vedeli, aby ste mali čo najväčšiu klikanosť či objednávky. Ak nie ste rodený marketingový mág, radšej sa v tomto obráťte na odborníkov. Nemusíte si hneď objednávať obrovské bilboardy pri cestách, ani vyrábať reklamnú mediálnu kampaň. Na začiatok môžu pokojne postačiť aj plagáty, ktoré umiestnite na tie správne miesta. Ich výrobu zverte do rúk profesionálom, napríklad zo spoločnosti TECHNOLOGY GRAPHIC.

V rámci internetového sveta môžete svoje stránky a biznis podporiť aj stále úspešnejším Facebookom. Firemné profily na FB nie sú ničím zvláštnym a počet rastúcich fanúšikov vás behom krátkej doby dokáže dostať do povedomia cieľovej skupiny. Podobné, aj keď u nás o niečo menej rozšírené, sú aj Twitter alebo Google účty. Ak nie ste internetovo zdatné, možno vás tento článok trochu vystraší, no nemusíte mať obavy. Stačí si na pár hodín sadnúť za PC a vedzte, že pri správnom hľadaní sa na vás zaiste nalepia minimálne základy online podnikania.

Odporúčame: TOP bylinky na problémy so žlčníkom: Ktoré odporúčajú bylinkári?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní