5 dôležitých novoročných predsavzatí

5 dôležitých novoročných predsavzatí
  • 31.12.2014
  • Andrea Lukáčová

Starý rok 2014 nám pomaly ale isto máva na rozlúčku a my bilancujeme. Už zajtra sa začne obdobie, kedy sme plní elánu, síl, nových plánov a áno, aj predsavzatí, ktoré aj tak nedodržíme. Pripravili sme pre vás zoznam nenáročných novoročných predsavzatí, ktoré urobia váš život kvalitnejším a v konečnom dôsledku ho obohatia viac ako to, že budete chodiť na angličtinu 3x do týždňa (dobre, tak raz postačí) smiley

Odporúčame prečítať: Vegánsky recept: Makové kolieska s lekvárom

1. Budem viac spať

Bez debaty. Aj keď o polhodinku. Spánok obnovuje telo a lieči. Zlepšuje náladu, hormonálny stav a vôbec, píše sa o tom všade. Je úplne zadarmo a pre všetkých. Ak máte problémy so zaspávaním, urobte si večerný rituál s kúpeľom a teplým mliekom, či medovkovým čajom. Vaše telo vám bude vďačné. 

spánok

Zdroj: Shutterstock®

2. Budem piť viac vody (a ešte viac!)

Voda je (takmer) zadarmo. Nie, nebudeme tu krútiť hlavami nad cenou vodného a stočného a radšej si dáme za pohár vody. Čistej, pramenitej. Pre naše duševné zdravie, pre odplavenie toxínov, pre dobré trávenie a pre milión ďalších dobrých dôvodov. Určite nebudeme čakať na smäd, lebo ten je už blikaním alarmu, že telo melie z posledného. 2 litre denne je minimum. 

Odporúčame prečítať: Vaječný likér s medom

voda

Zdroj: Shutterstock®

3. Nebudem sa toľko stresovať !

Tu niet čo dodať. Uvoľnite sa. Aspoň obmedzte stres na najnižšiu možnú mieru (vieme, že sa pri ňom dobre chudne :-) ). Nájdite si čas na maličkú meditáciu, pozastavenie. Aj počas dlhého dňa pri počítači v kancelárií. Prejdite sa, nadýchnite sa vzduchu. Kúpte si na seba do kancelárie niečo modré. Modrá farba doslova zabíja stres a upokojuje. 

meditacia

Zdroj: Shutterstock®

4. Budem sa hýbať

.. ale zamerajte sa na prirodzený pohyb. Vyhnite sa výťahu a radšej vybehnite po schodoch, vystúpte v práci o zastávku skôr a prejdite sa. Vezmite do práce bicykel. Snažte sa v roku 2015 do svojho života zaradiť plávanie. Aspoň raz do týždňa. Chrbtica a kĺby vám budú povďačné. Zaručene skrásniete, budete mať kopu endorfínov a chuť do života. 

Odporúčame prečítať: Zdravé Recepty - Špenátové rizoto

plávanie

Zdroj: Shutterstock®

5. Dobrovoľníctvo

Alebo ako povedala matka Tereza: „robte malé veci s veľkou láskou.“ Možno trošku zvláštne predsavzatie, ale zaručene najkrajšie. Oblažuje dušu a robí z nás lepších ľudí. Či už pomoc seniorom v domove dôchodcov, alebo venčenie zvieratiek ... pocit spolupatričnosti a pomoci slabšiemu je obrovský liek na dušu.

Majte krásny Nový rok a buďte šťastné ! S predsavzatiami, či bez. 

Odporúčame prečítať: Lievance s horúcim lesným ovocím

Zdroj foto: thinkstockphotos.com pinterest.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Martina Zahoranová 31.12.14 10:08

MZ
karma
92.00

Želám krásny Nový rok všetkým čo radi čítajú Kam za krásou a Vám čo Kam za krásou pripravujete želám veľa veľa dobrých nápadov na skvelé témy aby sme mali čo čítať , noa a predsavzatia - tie si radšej nedávam pretože je potom ťažké ich aj splniť :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní