Nevieš, ako si privyrobiť popri práci? Tu sú tipy, ako zbohatnúť!

Nevieš, ako si privyrobiť popri práci? Tu sú tipy, ako zbohatnúť!

Za peniaze si šťastie ani zdravie nekúpime, no nikdy ich, paradoxne, nemáme dosť. Preto často popri vlastnom zamestnaní zháňame všemožné príležitosti, ako si privyrobiť a vylepšiť individuálny alebo rodinný rozpočet. Peniažky si potom odkladáme, prípadne ich minieme na niečo, čo by sme si normálne jednoducho nemohli dovoliť. Chceli by ste si aj vy zarobiť niečo navyše? Prinášame vám zopár tipov, ako na to.

Podeľte sa o bývanie

Najjednoduchší spôsob, ako si privyrobiť, je podeliť sa o to, čo je vaše. Napríklad o tú nevyužitú extra izbu, ktorú máte v byte. Alebo aj o celý byt, ak napríklad často cestujete za rodičmi na víkend. Z akéhokoľvek dôvodu ste schopní prenajímať svoje bývanie prostredníctvom na to určených portálov. Využite to. Dokážete si tak slušne polepšiť a navyše spoznáte veľa nových, zaujímavých ľudí.

Zaujme ťa: Návod na správne stolovanie: Ako prestrieť na rodinnú oslavu?

možnosť privyrobiť si

Zdroj: Shutterstock®

Buďte kreatívni

Ste kreatívna duša, ktorá dokáže maľovať obrazy, vyrábať šperky alebo iné drobnosti? Aj keď viete šiť či štrikovať, vaše zručnosti určite nájdu svoje verné publikum ochotné zaplatiť za autentickú prácu. Tak na čo ešte čakáte? Zásobte sa materiálom, zaregistrujte sa na portáli pre šikovných remeselníkov a predávajte svoje výrobky tým, ktorým urobia radosť. Vaše konto porastie jedna radosť.

„Bazárovanie“ je moderné

Ste módna maniačka, no uvedomili ste si, že veľkú väčšinu kúskov z vašej skrine nikdy nevyťahujete? Je čas zbaviť sa všetkého, čo ste nemali rok na sebe. Verte nám, že tohto oblečenia „na odstrel” bude viac než dosť. Otvorte si online bazár, alebo sa zaregistrujte už na existujúcom a ponahadzujte sem to, čoho sa chcete zbaviť. Niekomu vaše oblečenie za lepšie ceny ako v obchode poslúži a vy dostanete aspoň časť zo svojej investície späť.

čo je freelancer

Zdroj: Shutterstock®

Freelancer z povolania

Viacerých z nás živí práca, ktorú nemusíme robiť len ako zamestnanci na plný úväzok, ale dokážeme ju praktizovať aj po večeroch z domu pre vlastných klientov. Práca „na voľnej nohe“ je v súčasnosti pomerne populárna najmä pre flexibilitu, ktorú vám ponúkne. Ktovie, možno časom zistíte, že vás dokáže táto „bokovka” aj uživiť a stanete sa freelancerom na 100 %.

Zaujímavá téma: Je posadnutosť zdravým jedlom nebezpečná? Daj si na ňu veľký pozor


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 16.04.19 07:36

ĽŠ
karma
100.00

Dobré tipy!

  • 0
Odpovedať

Janka Jurasova 16.04.19 09:38

JJ
karma
90.00

je fajn naučiť sa žiť aj skromne ale rady sú dobré :-)

  • 0
Odpovedať

Jarka Šmihuľová 16.04.19 20:37

karma
-1.00

Robenie eskortu "se vším všudy" vedie k rýchlemu získaniu chýbajúcich peniažkov.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 16.04.19 21:49

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala

  • 0
Odpovedať

Anna Vargová 22.04.19 13:30

AV
karma
100.00

Zaujímavé tipy na privyrobenie si

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní