Skvelých 5 tipov, aby ste na fotkách vyzerali dobre

Skvelých 5 tipov, aby ste na fotkách vyzerali dobre
  • 25.01.2015
  • Lucia Hausknechtová

Za dobrou fotkou stojí niekedy veľmi veľa práce. Na večierkoch, narodeninových oslavách či dovolenkách však ide o to, zachytiť daný moment a pózovanie ide bokom. Zvyčajne sa s fotením nikto nezdržuje, jedenkrát cvakne a je to. Vyzerať preto dobre, je často problém. Prinášame vám 5 základných rád, ktoré vám pomôžu vyzerať na fotkách dobre.

1. Nefoťte sa zblízka

Fotky na ktorých je vidieť každý nedostatok vašej pleti či tmavé kruhy pod očami určite nie sú tie, ktoré chcete ukazovať kamarátkam. Ak nie ste expert vo Photoshope a programy na úpravu fotografií vám nič nehovoria, stavte na istotu a odfoťte sa tak, aby fotka už úpravy nepotrebovala. Preto sa aj pri "selfie" fotkách snažte vystrieť ruku čo najďalej ako to ide.

Odporúčame prečítať: Nie všetky "éčka" sú škodlivé

fotografovanie

Zdroj: Shutterstock®

2. Usmievajte sa

Samozrejme nemusí byť vidieť celý váš chrup, ale fotky, kde budete zamračení a bez nálady vám príjemné spomienky o niekoľko rokov neprinesú. Jemný úsmev rozžiari vašu tvár a črty tváre budú krajšie. Ak nechcete ukazovať zuby, aspoň jemne zdvihnite kútiky a úsmev naznačte. 

Odporúčame prečítať: Naparovanie lieči nielen nádchu

fotografovanie

Zdroj: Shutterstock®

3. Fotografujte z výšky

Veľký problém mnohých žien je dvojitá brada, ktorú normálne ani nespozorujete, no na každej druhej fotke vás tento problém trápi. Jednoduchým trikom sa jej môžete zbaviť na všetkých nových fotkách. Fotoaparát držte vždy vyššie ako je úroveň vašej hlavy. Tým budete musieť zdvihnúť tvár vyššie a druhá brada hneď zmizne.

Odporúčame prečítať: Vyhradené pre ženy: Babský večer

fotografovanie

Zdroj: Shutterstock®

4. Skúšajte pózy

Nie je nič nudnejšie ako prezerať fotky z dovolenky, kde sa za rovno stojacou osobou mení len pozadie. Vyskúšajte zdvihnúť ruky, ukážte na niečo zaujímavé, vyskočte, urobte lastovičku! Nielen že budú fotky kreatívnejšie, ale fotenie bude pre vás určite aj zábavnejšie.

Odporúčame prečítať: Máte v šatníku poriadok?

fotografovanie

Zdroj: Shutterstock®

5. Nakloňte tvár

Pravdepodobne viete, že polovičky našej tváre nie sú identické. Každá dobrá modelka, a teraz už aj vy vie, ktorá polovica jej tváre je krajšia. Postavte sa pred zrkadlo a pozorujte, ktorá strana sa vám viac páči. Tú potom viac nakloňte do objektívu pri fotení, aby ste vyzerali čo najlepšie.

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com  

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Martina Zahoranová 25.01.15 09:51

MZ
karma
92.00

vyzerať na fotke dobre sa mne teda zatiaľ vôbec nedarí :-)

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 17.05.16 18:39

SK
karma
113.00

niekedy je to hotove umenie

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní