Čo je základom zdravia? Nezabúdaj na tento dôležitý aspekt života!

Čo je základom zdravia? Nezabúdaj na tento dôležitý aspekt života!

  • Zdieľaj:
 • 3

Je váš partner bez energie, unavený a neustále mrzutý? Možno je načase pomôcť mu prehodnotiť životný štýl.

Problém s testosterónom

Únava a strata energie patria medzi najčastejšie symptómy zníženej hladiny testosterónu v tele. Okrem toho sa k nim môže pridať aj strata libida a znížená sexuálna aktivita. Nízka hladina testosterónu sa však môže ukazovať aj navonok. Mužov môže postihnúť vypadávanie vlasov, strata svalovej hmoty a priberanie. Medzi ďalšie príznaky tiež patrí strata pamäti, spavosť, nadmerné potenie, suchosť kože a anémia. „Hladina testosterónu tiež ovplyvňuje mužskú agresivitu, priebojnosť, koncentráciu alebo aj optimistické myslenie,“ dodáva výživová špecialistka Janka Trebulová.

Za pokles hladiny testosterónu môže byť zodpovedných niekoľko faktorov. Jedným z nich je aj vek. Spomalenie tvorby testosterónu je prirodzenou súčasťou starnutia. Približne 30 % mužov po päťdesiatke začína pociťovať úbytok testosterónu. Odhaduje sa, že produkcia testosterónu klesá o 10 % každú dekádu po tridsiatke. Za úbytok testosterónu však môže byť zodpovedný aj nezdravý životný štýl. Nezdravá strava plná jednoduchých sacharidov negatívne ovplyvňuje tvorbu testosterónu. A v neposlednom rade môže byť vinníkom aj nedostatok pohybu.

Pozri aj: Poznávacie znamenie ženatých mužov: Obrúčka aj guľaté bruško!

šport a zdravie

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: unsplash.com

Šport pomáha

Pravidelný pohyb prináša ľudskému organizmu nespočetné množstvo benefitov. Niektoré z nich dokonca priamo bojujú proti symptómom nedostatku testosterónu. Šport pomôže vám a vášmu partnerovi cítiť sa šťastnejšie, zhodiť nadbytočné kilá a spevní vaše svaly aj kosti. A to ani nemusíte byť vrcholoví športovci. Aj pravidelné prechádzky môžu predstavovať posun k lepšiemu. Pre výrazné zlepšenie by ste však mali zvážiť aktívne venovanie sa akémukoľvek športu – behu, karate, posilňovaniu, volejbalu a ďalším.

Šport tiež priamo podporuje produkciu testosterónu v tele, aj keď len dočasne. Tento nárast môže trvať len niekoľko minút, ale aj celé hodiny. Pre dlhodobé zvýšenie tvorby testosterónu by ste mali siahnuť aj po výživových doplnkoch, ktoré ju aktívne podporujú. Kapsule ProMan Plus od Naturamed Pharmaceuticals v sebe ukrývajú kombináciu horčíka, ženšenu, zinku a ďalších prospešných látok na tvorbu testosterónu.

kapsule ProMan Plus

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: NaturaMed

Mesačné balenie ProMan Plus teraz môžete vyskúšať celkom zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte získate na na www.promanplus.sk.

Zdroj foto - úvodné: unsplash.com


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 08.03.19 08:41

ĽŠ
karma
100.00

Nezdravý životný štýl, nezdravá strava a nedostatok pohybu v neposlednom rade sú naozaj veľkými odbúravačmi testosterónu.

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 08.03.19 19:43

MM
karma
107.00

pohyb nadovšetko

 • 0
Odpovedať

Anton Marek 17.04.19 16:14

karma
114.00

Funguje aj konzumácia vajíčok.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Horúca čokoláda poteší i zahreje: Ochutnaj túto lahôdku
Dezerty

Horúca čokoláda poteší i zahreje: Ochutnaj túto lahôdku

 • 6
 • 01.11.2021
Rýchly cestovinový šalát z pár ingrediencií: Pripravíš ho raz dva!
Bezmäsité jedlá

Rýchly cestovinový šalát z pár ingrediencií: Pripravíš ho raz dva!

 • 3
 • 28.08.2021
Jablkový koláč inak: Odštartuj sezónu jabĺk s touto lahôdkou!
Dezerty

Jablkový koláč inak: Odštartuj sezónu jabĺk s touto lahôdkou!

 • 8
 • 09.10.2021
TOPlist