Keď farby liečia – aká je sila žltej farby?

Keď farby liečia – aká je sila žltej farby?
 • 28.11.2012
 • Aďa Knies

Cítite sa byť šťastné, keď sa zobudíte do slnečného rána či keď po búrke vykukne spoza oblakov slniečko? Keď je krásne a teplúčko? Presne tento pocit nám pomáha vyvolať aj žltá farba. Žltá farba je jednou z energických terapeutických farieb. Skúste viac vnímať túto farbu a verte či neverte, vaše pocity budú smerovať tým správnym smerom. Pohoda, to je to, čo nám žltá prináša. Zistite, aká je sila žltej farby!

Odporúčame: Trápi ťa herpes na perách? Skús overené prírodné tipy, ktoré fungujú

žlté kvety

Zdroj: Shutterstock®

Zopár faktov o slnečnej farbe

Žltá farba stimuluje koncentráciu. Veci, ktoré sa chcete naučiť lepšie, spojte práve so žltou. Výborne napomáha pri pochmúrnej nálade. Stačí napríklad kúsok žltej vo vašom šatníku a deň je hneď krajší. Tejto farbe sa pripisujú rôzne hodnoty. Symbolizuje sebavedomie, intelekt, dobrú náladu a duševnú aktivitu. Najvhodnejšou farbou na kombinovanie so žltou je fialová. Takže, tieto farby by vo vašich skriniach určite nemali chýbať. Je len na vás, aký odtieň si vyberiete z pestrej palety.

 Psychologické problémy

Žltá farba stimuluje nervy a pomáha vášmu mozgu. Posilňuje svaly v tele. Ak máte ťažkosti z trávením, táto farba vás vylieči. Má stimulujúci a čistiaci účinok na pečeň a čistí krvný systém. Podporuje chuť do jedla. Napomáha lepšiemu prijímaniu živín z potravy v našom tele. Ak máte problém s nočnou slepotou, táto farba je užitočným pomocníkom. Filtruje totižto modré svetlo.

žlté oblečenie

Zdroj: Shutterstock®

Fyzické poruchy

Slnečná farba zmierňuje depresie, ktoré môžete pociťovať. Rovnako odstraňuje a zmierňuje príznaky melancholickej nálady, čiže je šikovným pomocníkom na eliminovanie pocitov smútku. Je to skrátka farba optimizmu!

Negatívne vplyvy žltej

Žltej sa vyvarujte v prípade, že vás trápi horúčka alebo nespavosť. Rovnako pri pocite agresie a žiarlivosti. V prípade, že si potrebujete oddýchnuť, je dobré ju tiež odložiť. Zlaté pravidlo, všetkého veľa škodí, platí aj v prípade žltej. Ak to preženiete, hrozí vám akési predávkovanie. Preto by mala byť v rovnováhe s modrou alebo fialovou farbou.

Pozri aj: Čo dokáže oregano? Famózne liečivé účinky vyskúšaj nasledovne

žltá deka

Zdroj: Shutterstock®

 Farebná terapia vo vašom každodennom živote:

 1. Žltá je teplá a stimulujúca farba. To je veľmi užitočné pri štúdiu a práci v kancelárii. V prípade, že sa potrebujeme maximálne sústrediť môžete použiť práve túto farbu.
 2. Ak chcete zvýšiť váš optimizmus, nezabudnite sa aspoň dotknúť oblečenia tejto farby. Noste kúsok žltej a každý deň bude radostnejší.
 3. Na zlepšenie nálady vám v domácnosti poslúžia žlté kvety. Vhodné je použiť aj žlté doplnky v domácnosti.
 4. Ananás, citróny, banány, kukurica sú tiež žltej farby. Pitie žltých nápojov sa odporúča. Napríklad horčík v šumivých tabletách, má blahodarný vplyv na naše telo.
 5. Hravé a zábavné izby alebo kuchyne dosiahneme použitím žltých doplnkov. Vylepšia vám často náladu.
 6. Kamene žltej farby sú: topáz, jantár, citrín, zlatý zafír, chryzoberyl, kalcit žltý a síra.

Ako žltá farba pôsobí práve na vás? Máte chuť sa pri nej usmievať, alebo naopak je to pochmúrna farba? U nás v redakcii KAMzaKRÁSOU.sk nám prináša radosť a zábavu.

Odporúčame: Aké sú účinky galgánu? Je tento koreň lepší než milovaný zázvor?


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Lucia Vozárová 15.08.13 10:18

LV
karma
-1.00

hned idem spravit reviziu v satniku :)

 • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 15.08.13 11:09

BS
karma
100.00

Žltú farbu mám rada, tričiek mám zopár:))

 • 0
Odpovedať

Iveta Ondáková 09.02.14 21:05

IO
karma
96.00

ja ju mám rada, v obývačke mám velký obraz žltých tulipánov:)

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 09.02.14 22:52

ĽŠ
karma
100.00

Žltej mám síce málo, no zaručene patrí medzi pozitívne.

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 18.02.14 21:06

JK
karma
100.00

žltú mám rada mám doplnky v obývačke žlté a tie ruže sú nádherné hned mám lepšiu náladu

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní