Jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť bolesti. Tento trik musíš poznať!

Jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť bolesti. Tento trik musíš poznať!

  • Zdieľaj:
 • 9

Milujeme pohyb, máme radi svoje sedavé zamestnanie a v podstate milujeme aj relax, prírodu, zábavu, atď. Avšak, nie v prípade, že nás trápi akákoľvek bolesť. Či už ide o migrénu alebo bolesť hlavy, bolesť chrbta či kĺbov, menštruačné bolesti, každá nás dokáže na pár hodín/dní/týždňov odrovnať. Určite viete, že produktivita je pri akejkoľvek neznesiteľnej bolesti nulová.

Máme však pre vás dobrú správu. Tento trik, ktorý používali aj naše babičky, vás postaví na nohy. Áno, aj výhrevná podložka dokáže spraviť zázraky, my však poznáme niečo lepšie. Oddych, termofor, atď. – čo z toho skúšate? Ak vás nabudúce prepadne bolesť, tak vyskúšajte ryžu, ktorú používali aj naše babičky!

Pozri aj: Poznáš liečivé vlastnosti horčice? Nie je ich vôbec málo!

výhrevná podložka

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Zbohom, výhrevná podložka

Vykurovaciu podložku môžete používať iba v prípade, ak nejde o bolesť, spôsobenú zápalom v organizme. Okrem toho je takáto elektrická výhrevná podložka limitujúca, pretože ju môžete používať iba v blízkosti zástrčky. Zabudnite na elektrickú výhrevnú podložku a vyrobte si svoju vlastnú, ktorú môžete používať kedykoľvek a takmer kdekoľvek. Stačí, ak si vyrobíte len jednu, ktorá vám vydrží pomerne dlho.

ryžové vrecúško

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Domáci vyhrievací vankúšik

Všetko, čo potrebujete, je len kuchynská utierka alebo iná bavlnená textília (ponožka, vrecúško, atď.), balíček ryže (v závislosti od veľkosti vrecúška) a esenciálne oleje. Z utierky si vytvorte vrecko, ktoré naplníte ryžou, pozošívajte ho a používajte. Jednoduché, že? Ak vás prekvapí bolesť, jednoducho takéto ryžové vrecúško vložte do mikrovlnnej rúry, nechajte zohriať (podľa preferencií) a následne priložte na boľavé miesto.

Čo s esenciálnymi olejmi? Tie môžete používať v prípade, že chcete cielenejšie bojovať proti bolesti. Ak často trpíte migrénami, tak ryžu zmiešajte s levanduľovým esenciálnym olejom, rovnako skvelo funguje aj mätový esenciálny olej, ktorý navyše uvoľňuje nosné dutiny. Pri menštruačných problémoch pridajte k ryži 4 kvapky levanduľového oleja, 3 kvapky šalviového oleja a 3 kvapky esenciálneho oleja z oregana. Pri bolesti chrbta zmiešajte 4 kvapky mätového esenciálneho oleja, 3 kvapky esenciálneho oleja z rozmarínu a 3 kvapky oleja z pomaranča. Na bolesť kĺbov je vhodné zmiešať 4 kvapky esenciálneho oleja z bergamotu, 2 kvapky levanduľového a 2 kvapky eukalyptového esenciálneho oleja.

Dokonca, môžete takýto ručne vyrobený vankúšik podarovať nejakému členovi rodiny – stačí, ak sa trošku vyhráte s dizajnom. :)

Zaujme ťa: Bezdôvodná a rýchla strata váhy môže signalizovať aj vážne ochorenie

teplý alebo studený obklad

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Ako používať ryžový vankúšik?

Ako sme písali vyššie, vankúšik stačí vložiť do mikrovlnnej rúry na 15 až 30 sekúnd, aby sa ryža jemne zahriala a aktivovali všetky použité esenciálne oleje. Takto zahriaty vankúšik priložte na boľavé miesto, uvoľnite sa a oddychujte. Teplý vankúšik nechajte na boľavom mieste aspoň 15 až 20 minút, poprípade dlhšie. Používajte podľa potreby pre rýchle a jednoduché uvoľnenie svalov a zmiernenie bolesti. V prípade záujmu môžete vrecúško vložiť na chvíľku do mrazničky a vyskúšať studený obklad.

Neprehliadni: Nie je to len burina: Toto sú skryté vlastnosti petržlenovej vňate


  • Zdieľaj:
 • 9
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Mária Bujňáková 26.03.18 09:45

MB
karma
-1.00

Dobré rady

 • 0
Odpovedať

Tomáš Kamenár 26.03.18 11:44

TK
karma
105.00

príde mi to trochu smiešne a skôr ako placebo efekt, ak by to fungovalo tak ako sa píše v článku tak by asi nemuseli predávať a vymýšľať lieky proti bolesti a minimálne o 50 percent by mali menej roboty lekári.

 • 1
Odpovedať

Soňa Horáčková 26.03.18 13:47

SH
karma
119.00

tak to je pre mňa novinka..... nikdy som o tom nepočula .... ktovie či to ozaj tak funguje, musím vyskúšať...

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 26.03.18 18:00

MM
karma
100.00

ja som dostala vankúšik so špaldou

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 26.03.18 19:39

PV
karma
113.00

Super nápad.. Dakujem .. Vyskúšam ,hlavne na bolesť hlavy a chrbta.. Kamarátka mi dala nejaký vankúš, lenže neviem čím je naplnený . Ale dávala som si ho teplý na krčnu chrbticu , no veľmi nepomohlo..!!!

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 26.03.18 20:50

SK
karma
113.00

ja mám zasa vankúšik v podobe valca s pohankovými šupkamia tiež sa dá nahriať a priložit, napríklad na krčnú chrbticu, to robievam dosť často

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 26.03.18 21:57

karma
109.00

ked bolí hlava môjho manžela,tak si sadne do kresla a na čelo si dá studenú vreckovku,namočenú vo vode...vtedy potrebuje kľud a to mu najlepšie pomôže.

 • 0
Odpovedať

Angela Gavlasová 28.03.18 01:00

AG
karma
105.00

U mňa nič podobné nezabralo :(

 • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 10.04.18 20:25

karma
112.00

mám vyhřívanou podušku do auta a je výborná

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní