Trápi vás bolesť hlavy? Zabudnite na aspirín a konzumujte tieto potraviny!

Trápi vás bolesť hlavy? Zabudnite na aspirín a konzumujte tieto potraviny!
  • 16.03.2016
  • Gabriela Vargová

Určite poznáte bolesť hlavy. Nedokážete myslieť a cítite, ako niečo vo vnútri vás silno pulzuje. Nemôžete počúvať nikoho, sústredenosť odchádza s pocitom beznádeje a silnej bolesti. Už len pri samotnej myšlienke na bežné povinnosti máte pocit na zvracanie. Zvolíte preto logické riešenie a zájdete do najbližšej lekárne po aspirín. Problém je nasledovný. Tento alebo iný liek použijete každý deň, keď po určitej dobe zrazu prestane účinkovať.

Vaša bolesť napriek požitiu lieku neustúpi a vyradí vás z denného kolobehu. Kladiete si otázku, čo teraz? Čo mi pomôže? Odpoveď znie - konzumujte bobuľové plody. Lieky, ktoré môžete nájsť v prírode sú farebné a drobné, podobne ako tie, ktoré ponúka lekáreň. Avšak, prírodné lieky obsiahnuté v malých a chutných ovocných plodoch sú účinné a navyše, nemajú žiadne nepríjemné vedľajšie účinky.

Černice

Černice obsahujú dôležitú živinu známu pod názvom kyselina ellagová. Tá chráni kožné bunky pred škodlivým UV žiarením. Spomaľuje odbúravanie kolagénu v koži. Kyselina má protinádorové a antioxidačné účinky. Mali by ste ich konzumovať tak často, ako je to len možné.

Odporúčame prečítať: 10 potravín, ktoré vám dodajú tú správnu energiu

trápi vás bolesť hlavy? Zabudnite na aspirín a konzumujte bobule

Zdroj: Shutterstock®

Čučoriedky

Tieto modré zázraky sú plné fytonutrientov, ktoré obsahujú už spomínanú kyselinu ellagovú, katechíny a kyselinu salicylovú. Čučoriedky predstavujú naturálnu formu aspirínu. Keď vás prepadne bolesť hlavy, jednoducho si na nich pochutnajte. Prispievajú k zníženiu počtu proteínov, ktoré sú spojené s ochoreniami mozgu ako Alzheimer alebo Parkinson. Pomáhajú taktiež predchádzať neurologickým poruchám.

Odporúčame prečítať: Prečo nás po sacharidovom jedle bolí hlava?

trápi vás bolesť hlavy? Zabudnite na aspirín a konzumujte bobule

Zdroj: Shutterstock®

Maliny

Ďalšia vynikajúca náhrada aspirínu. Ich konzumácia pomáha vyliečiť bolesti hlavy, pretože obsahujú dôležitú zlúčeninu, ktorá účinne znižuje bolesť a podráždenie dokonca lepšie, ako klasický liek proti bolesti. Živiny v malinách tvoria ochranu buniek pred poškodením v dôsledku znečisťujúcich látok, nachádzajúcich sa v spracovaných potravinách a tabakovom dyme.

Odporúčame prečítať: Domáce recepty: Ako si vyrobiť kvalitné kokosové mlieko

trápi vás bolesť hlavy? Zabudnite na aspirín a konzumujte bobule

Zdroj: Shutterstock®

Jahody

Vedeli ste, že jahôdky obsahujú viac vitamínu C ako pomaranče? Hovorí sa im továreň na antioxidanty a ich konzumácia pomôže zabrániť artritíde, strate pamäti a rôznym formám srdcových a nádorových ochorení.

V každom prípade by ste mali vedieť, že lieky majú svoje vedľajšie účinky a ich nadmerné používanie môže poškodiť orgány. Ovocie predstavuje neporovnateľne zdravší a chutnejší spôsob bez vedľajších účinkov. Nezanedbávajte silu prírodu. Často práve tam nájdete kľúč k úspechu.

Odporúčame prečítať: Tieto liečivé bylinky zbierajte v marci

trápi vás bolesť hlavy? Zabudnite na aspirín a konzumujte bobule

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Soňa Krátka 16.03.16 19:40

SK
karma
113.00

super ovocicko, dobre vediet, co mame konzumovat pri bolesti hlavy, urcite je to chutnejsie ako lieky

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 07.04.16 22:13

karma
93.00

ovocie treba konzumovať pravidelne a vyhneme sa viacerým zdravotným problémom :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní