TEST: Bodhi - Esenciálny olej Petitgrain

TEST: Bodhi - Esenciálny olej Petitgrain

 • 25
 • 4

Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zlúčeniny, ktoré sa nachádzajú v semenách, kmeňoch, stonkách, koreňoch, kvetoch a iných častiach rastlín. Ich vôňa môže byť silná a krásna. 

Prívlastok éterický znamená, že sú prchavé a na vzduchu sa odparia. Získavajú sa z rastlín destiláciou, ale aj lisovaním a extrakciou. 

Esenciálne oleje pre mňa nie sú žiadnou novinkou. Doma sme ich donedávna používali takmer každý deň. Zopár kvapiek v aromalampe vám krásne prevonia celú miestnosť. Avšak, odkedy na trh prišli rôzne vosky, tak sme esenciálne oleje trochu zanedbávali.  

Testovali sme tiež: Bodhi - mydlo Čierna Ryža

Esenciálny olej Petitgrain Bodhi

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Na otestovanie som dostala esenciálny olej s vôňou Petigrain, ktorý by mal mať ľahkú, sviežu kvetinovú vôňu. Objem tohto esenciálneho oleja je 10 ml, čo je dosť málo, no pretože sú tieto oleje veľmi vzácne a ťažko sa získavajú, toto množstvo postačuje. Avšak pri cene 8,90 € ide o veľmi dobrý pomer kvality, ceny a objemu.

Celú ponuku týchto výrobných esenciálnych olejov nájdete tu -  Bodhi esenciálne olejeTvorí ju až 22 esenciálnych olejov, takže si každá z vás určite vyberie ten svoj. A prezradíme vám, že to určite nebude len jeden, pretože vybrať si bol pre nás naozaj obrovský problém. Veď posúďte samé - Bergamot, Čajovík (Tea Tree), Cédrové drevo, Citrón, Citrónová tráva, Eukalyptus, Geránium, Grep, Jazmín, Kadidlovník, Kajeput, Klinčeky, Levanduľa, Mandarinka, Mäta, Patchouli, Ruža, Ružové drevo, Santalové drevo, Sladký Pomaranč, Ylang ylang.

No a pokiaľ si neviete aj tak vybrať - tak vyskúšajte niektorú zo zmesí esenciálnych olejov: DESIREEQUILIBRIUM alebo SERENITY.

Testovali sme tiež: Bodhi - esenciálny olej Mandarinka

Esenciálny olej Petitgrain Bodhi

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Oficiálny popis:

Esenciálny olej Petitgrain sa získava destiláciou z listov z pomarančovníka horkého, ktorý je taktiež zdrojom esenciálneho oleja Neroli. Petitgrain má ľahkú, sviežu kvetinovú vôňu a pomáha proti nespavosti. Petitgrain olej je výrazne antidepresívny, pomáha pozdvihnúť psychický stav a má niekoľko možností využitia i starostlivosti o pleť: pomáha znižovať nadmernú produkciu mazu, je šetrným, ale účinným antiseptickým prostriedkom. Vďaka tomu je Petitgrain olej vhodný na ošetrovanie akné a mastných lupín, a to pridaním pár kvapiek do vody v záverečnom oplachovaní vlasov.

Testovali sme: Bodhi - Telový peeling - Trstinový cukor a arabská káva

Esenciálny olej Petitgrain Bodhi

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Do aromalampy stačí pridať 3-5 kvapiek do vody, do kúpeľa 3-8 kvapiek. Vhodný je taktiež do sauny, na masáž a do kozmetických výrobkov stačí pridať 1-3 kvapky.

 

Testovali sme: Bodhi - Spice Therapy tekuté mydlo

Esenciálny olej Petitgrain Bodhi

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Testovali sme: Bodhi - šampón a kondicionér - rozmarín a mäta

Ja som olej používala v aromalampe. Jeho vôňa je príjemne kvetinová. Privádza mi spomienky na jar/leto, kedy sa vo vzduchu vznášajú vône kvetín. No netrúfam si povedať, aký kvet mi vôňa pripomína, je to skôr mix kvetov. 

Pri používaní esenciálnych olejov v aromalampe vám odporúčam umiestniť ju v menšej miestnosti. Ak ju máte umiestnenú vo vstupnej chodbe, ktorá je otvorená, tak z vône nebudete mať žiaden pôžitok. Avšak, ak ju umiestnite do menšej miestnosti, tak už pri vstupe do nej vaše zmysly opantná príjemná relaxačná vôňa, ktorá vám navodí príjemný bezstarostný pocit.

Otázka pre vás: Používate esenciálne oleje alebo ste ich už skúšali? Aký je váš názor na ne?

 

esenciálny olej bodhi

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk


 • 25
 • 4
Návrat hore
Autor článku

4 komentáre

Soňa Krátka 13.01.16 07:43

SK
karma
119.00

esencialne oleje sem-tam puzivam,krasne prevonaju a maju rozne ucinky,ja pozivam hlavne take relaxacne,upokojujuce

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 13.01.16 13:27

MZ
karma
92.00

používam a veľmi rada , aromalampa nám doma svieti každý deň

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 21.01.16 10:24

MR
karma
-1.00

mám rada tieto aromalampy vykúzlia príjemnú atmosféru

 • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 23.01.16 16:01

karma
93.00

esenciálne oleje mám rada, vedia naozaj pekne prevoňať miestnosť

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Módne inšpirácie

Letné módne doplnky pre rok 2020, vďaka ktorým budeš IN

 • 65
 • 2
 • 20.07.2020
Módne inšpirácie

Plavková sezóna 2020: V akých plavkách zažiariš kdekoľvek?

 • 80
 • 7
 • 06.08.2020
Módne inšpirácie

Šatka ako tričko?! Inšpiruj sa nápadmi, ako ju uviazať!

 • 80
 • 2
 • 14.07.2020
TOPlist