TEST: Vincentka – Nasalis

TEST: Vincentka – Nasalis

Zima je obdobím mnohých prechladnutí či chrípok. Naša imunita môže byť v tomto období náchylnejšia na vírusové ochorenia. Vhodná prevencia nikdy nie je na škodu. Dnes si jedného takéhoto pomocníka predstavíme, Vincentka – Nasalis.

Produkty od Vincentky sme už niekoľkokrát testovali a aspoň za seba môžem napísať, že som bola s každým ich výrobkom doposiaľ spokojná a určite by som ho odporúčala ďalej. V dnešnom testovaní sa zameriame na štartovací balíček Nasalis. O čo ide? Vincentka Nasalis slúži na preplachovanie nosových dutín pomocou koncentrátu prírodnej liečivej vody Vincentka. 

Odporúčame prečítať: Vincentka - Pastilky s ovocnou príchuťou

sada

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Poďme si ale na úvod uviesť informácie od výrobcu:

,,Vincentka Nasalis – koncentrát prírodnej liečivej, silne mineralizovanej, jódovej, uhličitej minerálnej vody VINCENTKA®, hydrogénuhličitano – chlorido – sodného typu, je určený na preplachovanie nosových dutín a nosohltanu pomocou preplachovacej plastovej kanvičky.

Na výplachy nosových dutín a nosohltana z dôvodov:

  • Preventívnych
  • V akútnych stavoch u pacientov so zápalom horných dýchacích ciest – akútnych aj chronických
  • Ako príprava pred operáciami nosových a prínosových dutín
  • Na každodennú starostlivosť – hygienu horných dýchacích ciest“

     

Odporúčame prečítať: Vincentka - Nosový sprej Standard

navod na pouzitie

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Čo na Vincentku Nasalis hovorím ja?

Minerálnu vodu Vincentka už nejaký ten čas používam v podobe nosových kvapiek ako prevenciu pred ochoreniami nosovej sliznice. Testovaný produkt Nasalis mi ,,padol“ vhod pri nedávnej nádche. Mávam silnú nádchu, ktorá nie a nie prejsť niekoľko dní. Nádcha mi navyše spôsobuje celkovú malátnosť, bolesť hlavy a celého tela.

Balenie Nasalis obsahuje tmavomodrú plastovú kanvičku, 300 ml koncentrát, odmerku a príbalový leták. Postup aplikácie je jednoduchý. Do kanvičky si nalejete približne 230 ml vlažnej alebo prevarenej vody (ja som si napustila vlažnú vodu z vodovodu). Do odmerky si odlejete 20 ml koncentrátu, ktorý vlejete do kanvičky a následne premiešajte. 

Odporúčame prečítať: VINCENTKA nosový sprej a pastilky

odmerka s roztokom

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Potom si koniec kanvičky priložte k nosovej dierke, hlavu mierne zakloňte a nechajte roztok pretekať nosom tak, aby vytiekol z druhej nosovej dierky. Priznám sa, že najprv mi to nebolo príjemné, pretože vodu v nose neznesiem (najmä keď mi tam natečie pri plávaní), ale zvykla som si. Nosové dierky postupne striedajte, až pokým roztok z kanvičky neminiete. Následne vysmrkaním odstránite prebytočný roztok.

Záverečné hodnotenie: Po aplikácii roztoku sa mi zapchatý nos pekne uvoľnil a dýchalo sa mi lepšie. Samozrejme, tento postup som musela opakovať viackrát, ale nádcha mi postupne prešla a ja môžem opäť voľne dýchať. :-)

OTÁZKA PRE VÁS:

Máte skúsenosti so sadou Vincentka Nasalis?

Používate iné výrobky od Vincentky?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Miriama Rusinová 02.02.15 16:02

MR
karma
-1.00

toto by som presne potrebovala.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní