Aký je význam plánovania pri cestovaní? Priprav si najkrajšie zážitky

Aký je význam plánovania pri cestovaní? Priprav si najkrajšie zážitky

Nedávno som mala výnimočnú návštevu – človeka, ktorý rád a veľa cestuje po všetkých kútoch sveta. Mala som pocit, že už prešiel celý svet. Video, ktoré sme pozerali z ich cesty Južnou Amerikou ma očarilo. Kvantum zážitkov z tohto 32-dňového výletu vo mne len navodili otázku: „Bola to náhoda, že ste takéto akcie, prírodné úkazy, sprievody a slávnosti stihli, alebo to bolo naplánované?“ Odpoveď bola jasná: „Všetko presne a dôkladne naplánované“. Ja som spontánny človek, ako možno mnoho z vás – dozviem sa, zbalím sa a idem. No práve pri tomto videu som si uvedomila, aké je dôležité naplánovať si dovolenku dôkladne a venovať jej aj mesiace pred samotným odchodom, aby sme z nej vyťažili čo najviac a doniesli si so sebou neskutočné zážitky.

Vopred si zistite niečo o krajine, ktorú chcete navštíviť

Už ste sa rozhodli, ktorú krajinu navštívite? To je prvý krok k spoznávaniu. Spoznajte vďaka internetu zemský povrch krajiny, jej klimatické podmienky a aj sociálne zázemie, kultúru a možnosti oddychu. Vyhľadajte nástrahy, ktoré vás môžu postretnúť a ako sa pred nimi vyhnúť alebo ubrániť. Zisťujte všetko, čo vám napadne, aby vás nič neprekvapilo a vedeli ste reagovať v akejkoľvek situácii.

Odporúčame: Jesenná výzdoba: Kreatívne nápady pre projekty s vašimi deťmi

cestovanie

Zdroj: Shutterstock®

Urobte si zoznam miest, kultúrnych pamiatok a atrakcií

Naplánovať dovolenku z útržkov zložených z tých „najlepších tipov“ vám pomôžu knižný sprievodcovia o danej krajine a výber tých, ktoré vás najviac zaujali. Internetové portály opäť prezradia zaujímavosti a dôležité informácie o jednotlivých miestach, ako sú napríklad výška vstupného, otváracie hodiny a podobne.

Aký je správny čas na trávenie dovolenky?

Neunáhlite sa a prvé, čo si zistite sú klimatické podmienky krajiny. Vďaka tomu máte šancu vystihnúť ideálne počasie na dovolenku, ktoré vám nebude brániť v rozlete.

Pozri aj: RECEPT: Jednoduché a rýchle broskyňové taštičky z lístkového cesta

plánovanie cesty do zahraničia

Zdroj: Shutterstock®

Najefektívnejšie ubytovanie na jednotlivých miestach pre ušetrenie času

Ubytovanie je prvoradé a preto ho nepodceňte. Ak nechcete cestovať kilometre a kilometre, tak sa ubytujte iba na jednom mieste, odkiaľ nebudete mať ďaleko do miest, ktoré chcete navštíviť v danom regióne. Ak chcete spoznávať, tak sa ubytujte na viacerých miestach, aby ste nemuseli zbytočne merať kilometre iba kvôli ubytovaniu.

Odporúčame: Mladistvé jesenné účesy, s ktorými budeš tento rok za koketnú dámičku

preprava na dovolenke

Zdroj: Shutterstock®

Premyslite si spôsob dopravy a zabezpečte ju

Nestrácajte zbytočne čas dopravou na vysnívanú dovolenku! Zvoľte najlepší a najvýhodnejší spôsob dopravy, ktorý vás neoberie o čas. Zabezpečte si aj spiatočné lístky domov už pri odchode, aby ste nemali stres z toho, či stihnete kúpiť cestovné lístky domov. Taktiež je dôležitý spôsob prepravy na dovolenke. Buď sa rozhodnete pre verejnú prepravu, alebo si požičiate osobný automobil. Odporúčame požičanie automobilu, ak sa budete prepravovať na vzdialené miesta. I pre požičanie je potrebné dôkladne poznať terén a podľa toho zvoliť automobil.

Zistite verejné spoločenské akcie v období dovolenky

Už viete kam idete a kedy. Posledné pátranie sa bude týkať spoločenských akcií, ktoré máte možnosť navštíviť a dôkladne zaradiť do svojho dovolenkového plánu.

TIP: Všetko si dôkladne zapisujte do kalendára a získate prehľad. Vďaka dôkladnému plánovaniu zistíte, čo si potrebujete so sebou vziať, čo si obliecť a na čo sa pripraviť. No nikdy nezabudnite na domácu slivovicu ako dezinfekciu! :)

Odporúčame: Skvelá bylina na tráviace ťažkosti a iné neduhy: Ktorá to je?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Miriama Rusinová 10.09.14 15:47

MR
karma
-1.00

ja si myslím, že je lepšie sa informovať o štáte kam ideme... vždy je to plus...

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 31.12.20 07:40

KS
karma
133.00

Vždy to tak robím :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní