Dobre si rozmysli, čo ješ: Tu sú jedlá pridávajúce na veku

Dobre si rozmysli, čo ješ: Tu sú jedlá pridávajúce na veku

Žiadna žena netúži po tom, aby sa jej na tvári či krku, čo sú najviditeľnejšie miesta, predčasne objavili vrásky. Snažíme sa preto viesť zdravý životný štýl, ktorý zahŕňa dobré jedlo, pravidelný pohyb, a samozrejme, aj niekoľko beauty rutín, vrátane starostlivosti o pleť.

Niektoré z nás ani len netušia, že keď idú s kamoškami večer na pohár vína, či sem-tam zhrešia nejakou sladkou dobrotou, nemá to vplyv len na ručičku na váhe, ale aj na nežiaduce prejavy starnutia, akým sú aj vrásky.

Spísali sme pre vás jedlá pridávajúce na veku, ktorým by ste sa mali vyhnúť. Pamätajte, že to, čo jete, vašu pleť veľmi ovplyvňuje, a to v dobrom, alebo v zlom.

Neprehliadni: Uzemnenie alebo chôdza naboso – prečo to musíš vyskúšať?

ako jesť zdravo

Zdroj: Shutterstock®

Alkohol

Skúšali ste už niekedy na týždeň vysadiť všetok alkohol? Ak áno, určite ste na svojej pleti spozorovali zmenu. Žiadne nežiaduce akné, žiadna suchá pleť a prirodzená žiarivosť pokožky tváre... Keď správne funguje vaša pečeň, vyzerá aj vaša pleť k svetu. Čo je horšie, alkohol môže viesť aj k spusteniu veľmi nepríjemnej choroby, ktorú voláme ružovka.

Inšpiruj sa: Moderné farebné kabáty: Inšpiruj sa a oživ si zimu!

Takže vďaka alkoholu je pleť dehydrovaná a váš organizmus spí v noci len nekvalitne, čo sú všetko urýchľovače starnutia. Tak čo, nevymeníte dnešný pohárik vínka za vodu s citrónom?

alkohol dehydruje

Zdroj: Shutterstock®

Sladkosti

Kategória sladkosti vás asi v tomto článku neprekvapí. Cukríky, lízatká, čokolády a rôzne bonbóny nie sú dobré v podstate nanič, len na priberanie a následné predčasné starnutie.

Priveľa cukru vo vašom tele spôsobuje po dlhých procesoch prirodzený úbytok kolagénu v pleti, takže začne pleť ochabovať a starnúť. Okrem toho vám veľa sladkostí pokazí krásny úsmev. Škaredá pleť aj škaredý úsmev? To si nemôžeme dovoliť!

sladkosti pridávajú na veku

Zdroj: Shutterstock®

Slané jedlá

Presne, tak, ako škodí príliš veľa sladkého, to platí aj pri slanom jedle. Veľa soli škodí vašej kráse rovnako. Nenechajte sa ale oklamať tým, že vy varíte takmer bez soli a týmto dochucovadlom naozaj šetríte.

Pozri aj: Skúste niečo nové a zaujímavé: Chutný recept na pečený čaj

Posvieťte si na zloženie rôznych konzervovaných jedál, ktoré kupujete, alebo na údeniny, v ktorých je viac soli, ako je potrebné. Obsahujú totiž sodík, ktorý v tele zadržiava vodu a vy si potom môžete pred zrkadlom „užívať" napuchnutý look. Nezabúdajte, že opuch na pleti odbúra napríklad kofeínová kozmetika.

slané jedlá spôsobujú vrásky

Zdroj: Shutterstock®

Kofeín

Hocičo kofeínové, takže aj váš obľúbený energetický nápoj alebo kávička, dehydratuje. Odvádza z tela vodu a vycucia ho z vlhkosti, čo má, samozrejme, negatívny dopad na pleť, ktorá vlhkosť potrebuje, inak vyzerá staro.

Ak si rannú či poobednú kávu neviete odpustiť, prikúpte si do kozmetickej taštičky lepší krém, napríklad s obsahom hydratačnej ingrediencie, s kyselinou hyalurónovou.

kofeín kráse neprospieva

Zdroj: Shutterstock®


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

14 komentárov

Milka Damašková 31.12.17 00:44

MD
karma
132.00

S tým cukrom je to pravda, dcéra mala ťažkú formu akné a nedarilo sa ho vyliečiť ani prípravkami na predpis. No upravila si stravu, úplne vysadila cukor a všetko sladené, a akné sa vytratilo, jazvičky vybledli....Alkohol-vraví sa že v malom množstve je zdraviu prospešný, naše babky si dávali každý deň za pohárik a dožili sa vysokého veku. Ja som takmer abstinent, dám si tak 3-4x do roka prípitok a to je všetko. No tiež sa mi z alkoholu vyhodia vyrážky-čiže až taký neškodný byť nemôže...teda ako pri všetkom, aj tu platí-všetko s mierou...a každý nech počúva reč svojho tela...

 • 1
Odpovedať

Zdenka Slahučková 31.12.17 01:31

ZS
karma
100.00

Nuž, mala by som s tým začať niečo robiť...

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 31.12.17 08:07

SK
karma
114.00

ako to tak čítam, najhoršie je to u mňa s rannou kavičkou, ktorú mám pred sebou aj teraz

 • 0
Odpovedať

Marianna Rajniaková 31.12.17 08:53

MR
karma
109.00

milujem kávu a k nej sladkosť, prestala som preto robiť výčitky, veď podľa mňa to nemôže tak uškodiť, keď okrem toho sa snažím jesť aj veľa ovocia a zeleniny..

 • 0
Odpovedať

Marianna Rajniaková 31.12.17 08:57

MR
karma
109.00

a ozaj.. nespomenuli ste fajčenie, to je podľa mňa oveľa horšie ako tieto spomínané “neduhy”

 • 1
Odpovedať

Magda Kováčová 31.12.17 09:19

MK
karma
92.00

Niektorým jedlám sa nedá vždy vyhnúť, ale keďže nefajčím, nepijem, tak kávičku a doma upečený koláčik si neodpustím. Veď predsa nejakú neresť musí mať každý z nás......

 • 1
Odpovedať

Ingrid Šimoniková 31.12.17 09:46

karma
74.00

rada dodržiavam tieto veci ,až na tú kávu tej sa nevzdám, mám nízky tlak a okrem toho nejaký hriech človek potrebuje a káva je podla mna menšie zlo

 • 0
Odpovedať

Ingrid Šimoniková 31.12.17 09:46

karma
74.00

rada dodržiavam tieto veci ,až na tú kávu tej sa nevzdám, mám nízky tlak a okrem toho nejaký hriech človek potrebuje a káva je podla mna menšie zlo

 • 0
Odpovedať

Peter Maňák 31.12.17 13:41

PM
karma
107.00

Obmedzím sladkosti a kofeín a hádam trochu omladnem :)

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 31.12.17 13:47

ĽŠ
karma
100.00

Zdravý životný štýl je základ všetkého.

 • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 31.12.17 15:18

SK
karma
86.00

jedinej veci ktorej neviem odolat je vona kavy...

 • 1
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 31.12.17 17:38

PV
karma
113.00

Cukríky nemusím .. Veľa nesolím , vínko červené si dám len občas na krvinky , vodu s citronom si určite častejšie vypijem ..

 • 0
Odpovedať

Anna Bútorová 01.01.18 16:46

AB
karma
100.00

samé dobré veci :-D

 • 0
Odpovedať

Ján Komada 01.01.18 17:17

JK
karma
103.00

zaujímavý článok

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní