Krásny úsmev pomocou vybielenia zubov

Krásny úsmev pomocou vybielenia zubov

  • Zdieľaj:
 • 4

Zuby...pre niekoho sú večným problémom, pre iných sú hlavným doplnkom pekného úsmevu. Kvalita zubov sa odvíja predovšetkým od genetiky, ktorú sme ,,zdedili“ po našich rodičoch.

Na zuboch sa mnohokrát nachádzajú farebné pigmenty, ktoré vznikajú pri používaní určitých zafarbených potravín, nápojov (káva, červené víno), nesprávnou hygienou zubov či fajčením. Aj napriek tomu, že sa nemôžete pochváliť výstavným žiarivo-bielym úsmevom, nezúfajte. V dnešnej dobe existujú možnosti, ktoré vám pomôžu aj z nepekného žltkastého úsmevu vyčarovať ukážkovo biely úsmev. Akými spôsobmi je to možné? Dočítate sa o pár riadkov nižšie. 

Existujú dva spôsoby, ktorými je možné zuby vybieliť. Prvým a najúčinnejším spôsobom je podstúpiť bielenie zubov u stomatológa, druhým spôsobom je takzvané domáce bielenie zubov, ktoré vykonávate svojpomocne za pomoci bieliacich prostriedkov. 

Odporúčame prečítať: Víno - elixír života

chrup

Zdroj: Shutterstock®

Treba si uvedomiť, že bielenie zubov nie je možné v prípade, pokiaľ máte na zuboch viditeľné neošetrené kazy, zuby s odhalenými zubnými krčkami, popraskanú zubnú sklovinu, ochorenia ďasien, v prípade že ste tehotná alebo dojčíte.

 Domáce bielenie

Trh ponúka množstvo bieliacich voľno predajných prostriedkov v podobe bieliacich zubných pást, bieliacich prúžkov, bieliacich pier, bieliacich gélov a iných prostriedkov. Ich výhodou je ľahká dostupnosť a pomerne malá finančná náročnosť. Častým a neprekonzultovaným používaním však môžu takéto výrobky našim zubom viac uškodiť než pomôcť (zuby sú precitlivené a môže dôjsť k poškodeniu ďasien).


Odporúčame prečítať: Ženské dni - čo nám pomôže?

usmev

Zdroj: Shutterstock®

 Bielenie zubov stomatológom

Spoľahlivejšou, no i finančne náročnejšou možnosťou (u každého stomatológa sa bielenie pohybuje v inej cenovej hladine) je absolvovanie bielenia zubov stomatológom. Pred bielením musí stomatológ pacienta prehliadnuť. Odporúča sa navštíviť aj dentálnu hygieničku. Nasleduje konzultácia so stomatológom, ktorý vhodne určí metódu bielenia. Medzi najfrekventovanejšie metódy patrí:

 • Bielenie svetlom – je účinný typ bielenia. Na ošetrené zuby (zbavené zubného kazu a zubného kameňa) sa nanáša špeciálny gél, na ktorý sa aplikuje žiarenie z bieliacej lampy. Už po jednej návšteve odchádzate s čiastočne vybielenými zubami. 

Odporúčame prečítať: Podľahnite zmyselnej čokoláde

cistenie

Zdroj: Shutterstock®

 • Nočné bielenie – Na základe zubných odtlačkov sa vytvoria špeciálne zubné nosiče. Do nich si pred spaním nanášate bieliaci gél a nosiče si vkladáte na zuby. Bielenie trvá približne 12 nocí, avšak bielenie je možné prerušiť v momente dosiahnutého požadovaného odtieňa.
   
 • Bielenie páskami – funguje na princípe nalepovania pások na zuby s obsahom bieliaceho gélu. Tento spôsob sa používa na osvieženie odtieňa zubov, respektíve jemnejšiu korekciu odtieňa. 


Odporúčame prečítať: Zlepšite si svoje zdravie plávaním

usmev

Zdroj: Shutterstock®

Zuby je dôležité po bielení nevystavovať nápojom a potravinám, vďaka ktorým sa farebné pigmenty môžu opäť na zuby prichytiť. Odporúča sa dôkladná zubná hygiena a na podporu a predlžovanie bielenia je vhodné používať bieliace pasty, bieliace perá či ústne vody.


Odporúčame prečítať: Ako urýchliť priebeh chrípky?

OTÁZKY PRE VÁS:

Podstúpili ste bielenie zubov?

Ste spokojná s odtieňom vašich zubov?

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Martina Zahoranová 27.11.14 14:23

MZ
karma
92.00

bielenie som nepodstúpila, som celkom spokojná s odtieňom svojich zubov

 • 0
Odpovedať

Martina Begalova 05.12.14 09:55

MB
karma
108.00

ja som podstupila bielenie u zubara.. no prvy den bola strasna bolest ale potom fajn aj efekt ale druhy krat to uz asi vyskusam len domacimi receptmi nic drasticke...

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 04.02.15 16:32

MR
karma
-1.00

nepodstúpila som ešte bielenie zubov, ale pravidelná starostlivosť a návšteva lekára je znakom zdravého chrupu

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 06.02.15 14:26

JK
karma
100.00

nepodstúpila som bielenie ani nikto v mojom okolí ani z rodiny

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní