Opaľovacie mlieko alebo olej? Vieme, čo sadne práve vám

Opaľovacie mlieko alebo olej? Vieme, čo sadne práve vám

  • Zdieľaj:
 • 0

Chrániť sa pred slnkom treba, no jemne bronzová pokožka k letu jednoducho patrí. Ak váhate, ktorý „opaľovák“ je ten naj, nechajte sa inšpirovať radami dermošpecialistky Veroniky Blahovej.

Doba, kedy sa kvalita letnej dovolenky posudzovala podľa intenzity opálenia, s ktorou ste sa vrátili od mora či jazera, je našťastie za nami. Dnes sa síce slnko stále považuje za veľmi prospešné z hľadiska budovania imunity a liečby mnohých ochorení, no s dĺžkou pobytu na ňom sa to rozhodne neodporúča preháňať. Do módy sa naopak dostáva vzhľad, nazývaný ako „slnkom pobozkaná“. Dosiahnete ho, ak sa budete chrániť opaľovacími prípravkami a slniť s rozumom. Navyše, takáto farba sa vám s veľkou pravdepodobnosťou po týždni nezošúpe.

Pozri aj: Ako využiť prezreté ovocie? Tieto šikovné triky musíš poznať!

slnečná ochrana

Zdroj: Shutterstock®

SPOĽAHLIVÁ KOZMETIKA

Rozhodli ste sa tento rok pekne a zdravo opáliť? Základom úspechu je – ako správne tušíte – používanie ochranných krémov, mliek či olejov s dostatočným SPF faktorom. „Opaľovacie prípravky používame s cieľom chrániť sa pred nežiadúcimi účinkami slnečného žiarenia. Vďaka nim vieme z pobytu na slnku vyťažiť maximum pozitív a vyjsť z neho s čistým štítom – nepoškodenou pokožkou,“ hovorí Veronika Blahová, dermošpecialistka z lekárne Dr.Max.

Stavte preto na kvalitné prípravky so spoľahlivým zložením, ktoré vašu pokožku zbytočne nepodráždia. V lekárni nájdete napríklad slnečnú kozmetiku EQUILIBRIA, ktorá za najlepšie ingrediencie považuje tie z prírody. Jej tajnou zbraňou, okrem účinnej kombinácie UVA a UVB filtrov, pantenolu a vitamínu E, je extrakt z morskej riasy Laminaria ochroleuca. Tá je účinná najmä v boji so starnutím kože, čím redukuje negatívne pôsobenie slnka na vašu pleť. Či už si zvolíte krém, mlieko alebo opaľovací olej, EQUILIBRIA sadne požiadavkám tej najnáročnejšej pokožky. Stačí si len vybrať, ktorý prípravok bude najviac vyhovovať práve vám.

olej na opaľovanie

Zdroj: Shutterstock®

SPRÁVNY VÝBER

Podľa odborníčky na pokožku, Veroniky Blahovej, majú opaľovacie mlieka EQUILIBRIA vďaka obsahu bambuckého masla výživnejšiu textúru. „Preto sú vhodné najmä pre ľudí so suchšou pokožkou - pre nich je toto mlieko doslova ideálne práve kvôli krémovejšej textúre a príjemnému pocitu po natretí,“ vysvetľuje odborníčka. Ak je vaša pokožka citlivá so sklonom k podráždeniu alebo šúpaniu sa, vyskúšajte mlieko na opaľovanie pre citlivú pokožku s SPF faktorom 30.

EQUILIBRIA SPF 50 SUN OIL je alternatíva k opaľovaciemu mlieku. S olejom sa však pracuje ľahšie, rýchlejšie sa vstrebáva a pokožka sa po ňom krásne leskne,“ dodáva dermošpecialistka. Navyše, použiť ho môžete aj na vlasy, čím ich ochránite pred vysušením a štiepením. „Oleje a fluidy sa ľahšie rozotierajú a sú praktickejšie aj pre mužov. Krémy a mlieka zase kožu lepšie vyživia,“ upozorňuje na záver Veronika Blahová. Textúru fotoprotektívneho prípravku si zvoľte podľa vlastných preferencií - dôležitejšia je výška slnečnej ochrany, zloženie a najmä dodržiavanie zásad zdravého opaľovania. Poznáte ich?

ako často aplikovať opaľovací krém

Zdroj: Shutterstock®

Infoblok: SLNEČNÉ PRAVIDLÁ

 • Opaľovací prípravok by ste mali používať denne, aj keď je práve zamračené alebo trávite celý deň v práci. Myslite hlavne na tvár - UV ochrana, uvádzaná na vašom mejkape či dennom kréme, rozhodne nestačí.
 • Vyberajte si kvalitné výrobky s SPF faktorom 30 a 50, určené pre váš typ pleti. Nepoužívajte ich po uplynutí expirácie, ani ak boli otvorené viac ako 6 mesiacov.
 • Žiadna ochrana kože nie je stopercentná, opálite sa aj s faktorom 50. No pokožka sa vám neošúpe, nevytvoria sa znamienka a opálenie v konečnom dôsledku vydrží oveľa dlhšie.
 • Aplikujte vždy dostatočné množstvo opaľovacieho prípravku, čo predstavuje asi 2mg/cm2 pokožky. Pri používaní spreja by ste si mali na jednu ruku (teda od ramena po prsty) aplikovať až 12 streknutí. Ak použijete primálo ochranného krému či oleja, výrazne znížite ich účinnosť.
 • Natierajte si všetky odkryté časti tela. Nezabúdajte, že pred slnkom treba chrániť aj nos, uši, krk a spodnú časť nôh. Špeciálnou oblasťou je tvár, dekolt a vrchná časť rúk, kde najčastejšie vznikajú pigmentové škvrny.
 • Aplikáciu opaľovacieho prípravku opakujte po dvoch hodinách, a tiež po každom kúpaní, osušení uterákom, pri športovaní alebo nadmernom potení.
 • Neslňte sa v čase medzi 11:00 a 15:00 hod. Voda vás pred slnkom neochráni, naopak, jeho účinky ešte znásobí.

Neprehliadni: Ovplyvňuje mrazenie hríbov ich kvalitu? Ako ich uskladniť správne ?


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Bruce Willis bude dedko! Teší sa na rolu starého otca?
CELEBRITY

Bruce Willis bude dedko! Teší sa na rolu starého otca?

 • 0
 • 01.01.2023
Horúce trendy 2023: Čo by podľa dizajnérov nemalo chýbať v tvojej obývačke?
Inšpirácie

Horúce trendy 2023: Čo by podľa dizajnérov nemalo chýbať v tvojej obývačke?

 • 0
 • 27.12.2022
Kontrola partnerovho telefónu: Ide o prirodzenú vec alebo je to zásah do súkromia?
Voľný čas

Kontrola partnerovho telefónu: Ide o prirodzenú vec alebo je to zásah do súkromia?

 • 3
 • 06.12.2022