Ako bojovať proti starnutiu vlasov? Poradíme ti!

Ako bojovať proti starnutiu vlasov? Poradíme ti!

Gény, hormóny a životný štýl môžu za to, ako vyzerajú vaše vlasy. A je len na vás, ako túto informáciu využijete vo váš prospech. Je to predovšetkým ženský hormón estrogén, ktorý sa stará o peknú, hustú a lesklú hrivu. Zlá správa je, že čím ste staršie, tým sa produkcia tohto hormónu znižuje. A okrem vrások na scénu nastupujú aj prejavy únavy vlasov. Pokúste sa teda udržať svoj hormonálny profil v rovnováhe. Vyhľadávajte tzv. izoflavóny, ktoré sa nachádzajú v sóji, tofu, ľanových semiačkach, ale aj vo výživových doplnkoch.

Pozri aj: Vegetariánky, pozor! Tieto potraviny bohaté na proteíny nahradia mäso

starnúce vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Nepriateľom je aj stres

Ďalším ničiteľom vlasov je stres. Ale to vám dnes už povedia na každý problém, že za všetko môže hlavne stres. Stres poškodzuje hormón, ktorý posilňuje práve hormón kortizol. Korienok vlasu sa zapáli a potrebné živiny sa k nemu nedostanú v takom množstve, v akom by mali. Výsledkom sú redšie vlasy bez energie a v najhoršom prípade začnú vo väčšom aj vypadávať. Pomáhajú na to šampóny s obsahom kofeínu. Aj joga alebo meditácia sú veľmi užitočné.

Niektoré šťastné ženy a muži hovoria o tom, že krásne vlasy (alebo pleť) majú prosto v génoch. Je to tak, ale nemyslite si, že toto dedičstvo je dané na celý život. Práve naopak! Môžete s ním nepekne naložiť. Životospráva totiž dokáže isté spínače génov zapnúť alebo vypnúť a teda ich ovplyvniť. Buďte k vašim vlasovým génom milé a rozmaznávajte ich, či už vyváženou stravou alebo častým pohybom na vzduchu. Vyhnite sa nikotínu, UV žiareniu a alkoholu!

Odporúčame: Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!

starostlivosť o vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Skúste kyselinu hyalurónovú či vlasové lázne

Ak chcete vašim vlasom dopriať úplný komfort, ktorý si nedopraje každá dáma, tak musí na scénu prísť ospevovaná kyselina hyalurónová. Tá sa postará o vlhkosť pri krepových vlasoch. Kolagén a keratín vyplnia vlasovú štruktúru zvnútra. A keď sa chcete úplne buchnúť po vrecku a nechcete čakať, kedy sa vám vlasy dajú konečne dokopy, navštívte profesionálny salón. Hrivu vám zahustia pravými vlasmi. Nové ultrazvukové techniky zabezpečia, že spojenia budú takmer neviditeľné. Pokiaľ máte vážnejšie a dlhodobé problémy s vlasmi alebo vlasovou pokožkou, určite odporúčam navštíviť vlasové lázne. Tu vám odborníci poradia a pomôžu vám postupne sa týchto starostí zbaviť.

A v neposlednom rade nezabúdajte na lieky. Tie často ovplyvňujú aj také veci, o ktorých ani nepremýšľame. Lieky nielenže vlasy oslabia, ale môžu viesť aj k ich vypadávaniu. Pozor aj na niektoré antikoncepčné tabletky! Posledná rada, na ktorú som prišla aj po osobnej skúsenosti je, že vlasy najviac vypadávajú z toho dôvodu, že ich vytrhneme aj s korienkom. To sa najčastejšie deje, keď nosíme vyčesaný cop, uzol, zapletený vrkoč alebo si často vlasy natáčame či naopak žehlíme. Vtedy ich najviac napíname až od korienkov. Túto zaťaž dlho nevydržia a vytrhnú sa. Preto im doprajte aj voľnosť a oddych!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Veronika Kulanová 06.06.13 12:04

VK
karma
-1.00

zaujimavee...

  • 0
Odpovedať

Veronika Kulanová 01.07.13 20:33

VK
karma
-1.00

nie nadarmo sa hovori, ze vlasy su korunou krasy, preto sa o ne musime patricne starat a nezanedbavat ich :D

  • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 25.10.14 15:47

MR
karma
-1.00

určite na starnutie vplývajú hormóny a gény, s týmto súhlasím a tiež nezdravý spôsob života :ň ja rovnako nosím často vlasy vyčesané do copa.

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 11:09

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 11:09

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní