Aromatická masáž masážnou sviečkou – ako prebieha a aké má účinky?

Aromatická masáž masážnou sviečkou – ako prebieha a aké má účinky?

Aromatické sviečky má rád snáď každý z nás. Najmä ženy, ktoré si rady zapália voňavú sviečku pri dobrej knihe či filme a chcú si tak vytvoriť prostredie útulného domova. Vedeli ste, že sviečky sa dajú využívať i pri iných príležitostiach, napríklad pri masáži? Samozrejme, ide o špeciálnu masážnu sviečku, ktorá sa vyrába pre tento účel. Masáže, ktoré sa vykonávajú prostredníctvom masážnej sviečky, sa zaraďujú do oblasti aromaterapie. Vôňa navodzuje upokojujúci a relaxačný pocit, ktorý je umocnený samotnou masážou

Odporúčame: Rakovina močového mechúra – ktoré z prvotných prejavov neprehliadať?

aromaterapeutická masáž

Zdroj: Shutterstock®

Pre koho je masáž vhodná?

Masáž sviečkou je vhodná pre všetkých, ktorí bojujú s nespavosťou, úzkosťou, ale i pre tých, ktorí potrebujú pomôcť pri povzbudení organizmu a uvoľnení napätia. Aromatická masáž masážnou sviečkou sa využíva aj pri problémoch so stuhnutými svalmi, avšak pomôže i pri bolestiach hlavy či prekrvení organizmu.

Masáž sviečkou alebo aromatickým olejom zväčša pozostáva z jemných masážnych ťahov, prostredníctvom ktorých dochádza k premasírovaniu a prekrveniu celej pokožky. 

Pozri aj: Inhalácia olejov – účinný pomocník pre naše zdravie alebo trend doby?

sviečky

Zdroj: Shutterstock®

Ako masáž sviečkou prebieha?

Sviečky, ktoré sa využívajú pri tomto type masáži, sú špeciálne vytvorené pre tento účel. Obsahujú zväčša prírodné éterické oleje, ktoré prepožičajú pokožke jemnosť, hebkosť a príjemnú vôňu. Výrobcovia ponúkajú mnohé vonné varianty, a preto si vyberie i ten najnáročnejší zákazník.

Masážna sviečka sa necháva horieť približne štyri minúty. To je dostatočný čas na to, aby sa vosk roztopil. Sviečka sa zahasí tak, že knôt sa ponorí do rozpusteného vosku. Rozpustený vosk si masér najprv naleje do svojich dlaní a začne jemne masírovať určenú časť tela

Odporúčame: Zápach v domácnosti po varení či pečení: Jednoduchý trik, ako ho odstrániť bez vetrania

masáž

Zdroj: Shutterstock®

Aromatické masáže masážnou sviečkou vykonávajú viaceré wellness zariadenia. Veď čo môže byť lepšie, ako spojenie príjemného uvoľnenia svalov a zmyselnej aromaterapie prostredníctvom sviečky?

OTÁZKA PRE VÁS:

Mali ste už možnosť vyskúšať masáž masážnou sviečkou? Aké typy masáží ste mali možnosť už vyskúšať?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Libuše Šumná 30.06.14 21:07

karma
113.00

vyzkoušela jsem thajskou masáž a nemělo to chybu

  • 0
Odpovedať

Gabriela Vrabľová 01.08.14 13:45

GV
karma
85.00

Vynikajúca je LOMI LOMI - havajská masáž. Mala som možnosť skúsiť aj čokoládovú a medovú masáž. Tiež veľmi zaujímavé, hlavne po čokoládovej masáži je pokožka veľmi dlho prevoňaná a cítite sa ako čokoládová pralinka :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní