Zdravé a krásne prsia – ako sa k nim dopracovať?

Zdravé a krásne prsia – ako sa k nim dopracovať?
  • 30.05.2014
  • Cvicte .sk

Ak chcete mať krásne a zdravé prsia, musíte sa vedieť o ne postarať. Správne cviky, masáže, krémy a nosenie správnej podprsenky na bežné nosenie a taktiež počas športu vám v tom pomôže.

 Cviky na spevnenie

Existuje mnoho spôsobov, ako si posilniť prsné svalstvo, napr. cviky s činkami, kliky, krúženie paží, šplhanie... Vhodným športom na posilnenie je aj bicyklovanie, bežkovanie, box či tanec. Asi najideálnejším športom je však plávanie. Ak sa mu budete venovať pravidelne, teda aspoň trikrát týždenne po 60 minút, pocítite spevnenie a napnutie pokožky.

Odporúčame prečítať: Cviky na krásne a pevné prsia

cviky na prsia

Zdroj: Shutterstock®

správna podprsenka

Zdroj: Shutterstock®

Správna podprsenka

Podprsenka na bežné nosenie, alebo športová podprsenka, by nemala byť príliš tesná a ani voľná. Mnohé z vás ju nosia skôr z nutnosti, ako z radosti. Ak však nájdete takú, ktorá vám padne ako uliata, nepocítite, že ju máte, naopak, napr. pri športe priam oceníte jej výhody. Podprsenka môže byť aj trendovým doplnkom k vášmu športovému outfitu.

Odporúčame prečítať: Ako si vybrať športovú podprsenku

cviky na prsia

Zdroj: Shutterstock®

cviky na prsia

Zdroj: Shutterstock®

Pravidelná masáž

Starostlivosť o svoj dekolt by ste nemali podceňovať. Dôležitá je pravidelná hygiena. Prsia je vhodné umývať mydlom a vlažnou vodou. Výborná je masáž v podobe krúživých pohybou sprchou, pričom striedajte prúd studenej a teplej vody. Studená voda pôsobí na pokožku ako jej spevňovač, čím ju udržuje napnutú. Vhodná je aj pravidelná masáž olejom, ktorá prsia prekrvuje a zjemňuje ich pokožku.

Odporúčame prečítať: Na veľkosti záleží!

masáž

Zdroj: Shutterstock®

 Krémy a séra

Pokožka dekoltu obsahuje málo kolagénu, je tenká - dvakrát tenšia ako pokožka tváre. Nedostatok hydratácie sa prejavuje veľmi rýchlo a pribúda vekom, po pôrode a dojčením. Preto by ste jej mali dopriať dostatok hydratácie, či už vyšším príjmom tekutín, ale taktiež vmasírovaním kvalitného séra, alebo krému do pokožky. Nezabúdajte, že pokožku je dôležité zbavovať odumretých buniek a pravidelne čistiť.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 24.05.16 19:56

SK
karma
114.00

dobre cviky, dobre rady

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní