Bezpečnosť rodiny na prvom mieste!

Bezpečnosť rodiny na prvom mieste!

  • Zdieľaj:
 • 3

Každý z nás chce svojej rodine dopriať čo najlepšie zázemie. Aby vaše ratolesti mali všetko, čo potrebujú, boli šťastné a súčasne sa cítili aj bezpečne. K tomu to pohodliu výrazne dopomáha kvalitný bezpečnostný systém, vďaka ktorému môžete ovládať viacero rizikových vecí v domácnosti a súčasne si byť istí, že váš domov neprekvapí zlodej, alebo nepredvídateľná situácia.

Traduje sa, že zlodej vstupuje do domu najčastejšie pootvoreným oknom, alebo vchodovými dverami. Narušenie vášho súkromia a nebodaj aj strata cenností je však veľkou cenou za malú nepozornosť. Menej sa už ale hovorí o tom, že alarm, čiže elektronický zabezpečovací systém predstavuje najväčší odstrašujúci prvok pre zlodejov. Dokáže tak nielen chrániť pred zlodejmi, ale súčasne pôsobí aj ako prevencia. Zlodej si radšej vyberie dom, kde si nemusí lámať hlavu nad prekonávaním bezpečnostného systému. Súčasne získate viacero predností, ktorými dokážete aj inými spôsobmi ochrániť svoju rodinu a súčasne si zvýšiť komfort vášho bývania.  

Odprorúčame tiež:  Ako urobiť z peňazí zdrojom bezpečia a radosti?

bezpečnosť rodiny

Zdroj: Shutterstock®

Technika, ktorá pomáha

Ak si myslíte, že elektronický zabezpečovací systém nie je pre vás, pretože je spojený s veľkou finančnou investíciou, vyvedieme vás z omylu. „Kvalitné moderné elektronické zabezpečovacie systémy sú dnes oveľa dostupnejšie, ako si mnoho ľudí myslí. Cenovo sú porovnateľné napríklad s bežnými elektronickými zariadeniami,“ konštatuje Ján Dérik zo spoločnosti Jablotron Slovakia. Ak ste ochotní investovať do vášho nového televízora, počítača, alebo najnovšieho mobilného telefónu, bolo by nerozumné neinvestovať aj do bezpečnostného systému.

Ľudia si už v súčasnosti vyberajú certifikované a sofistikovanejšie bezpečnostné systémy, ako sú len alarmy proti otvoreniu dverí či okien. Dnes sa už môžete stretnúť s bezdrôtovými bezpečnostnými kamerami či alarmami strážiace príjazdové cesty, ktoré ich môžu upozorniť na možné problémy ­dostatočne skoro predtým, ako sa niekto priblíži k domu alebo vstúpi na pozemok. Detektory pohybu dokážu zapnúť osvetlenie, ktoré osvieti aj tie najskrytejšie kúty vášho domu, čím prekazíte snahu zlodejom zakrádať sa okolo domu za tmy. K tomu si predstavte senzory rozbitia okna, vzniku požiaru, alebo dymu. Tieto a mnohé ďalšie funkcie možno bez problémov začleniť do domového bezpečnostného systému.

Odprorúčame tiež: Nahradí karob kakao?

bezpečnosť rodiny

Zdroj: Shutterstock®

Mobilná aplikácia

Nemusíte sa ani obávať, že by hrajúce sa deti nevedomky spustili elektronický bezpečnostný systém a spôsobili by tak paniku. „Pomocou mobilnej aplikácie môžete zistiť, čo vaše dieťa doma robí a kde sa pohybuje. Navyše vďaka tomu môžete zabudnúť na obavy z toho aby nevybehlo von na cestu, alebo aby náhodou omylom nepustilo prívod plynu,“ konštatuje Ján Dérik zo spoločnosti Jablotron Slovakia. Pokiaľ si alarm rodinného domu prepojíte aj s telefónom, ušetríte tak nemalé prostriedky za hovory a SMS. Kontrolu dieťaťa máte totiž na dosah okamžite.

Odprorúčame tiež:  Užitočné rady na čo nezabudnú pri plánovaní detskej oslavy

bezpečnosť rodiny

Zdroj: Shutterstock®

Znížte riziko!

Neraz si to ani neuvedomujeme, ale zlodejom svojim nezodpovedným správaním nahrávame, aby si všimli a vybrali práve náš byt, alebo rodinný dom. Z vášho konania dokážu zistiť veľa užitočných informácií, ktoré nás môžu stať pekne mastnú sumu peňazí. Nezabudnite preto pred odchodom z domu na dovolenku uzatvoriť okná, odstrániť z viditeľného dosahu všetky cennosti, zamknúť vchodové dvere a požiadať priateľov, alebo susedov, aby vám prišli okrem poliatia kvetín aj vybrať poštovú schránku prípadne preparkovať auto. Ak spojite kvalitný bezpečnostný systém spolu s vašim zodpovedným prístupom, nemáte sa čoho obávať. Výsledkom bude šťastná a bezpečná rodina. A to je predsa to najdôležitejšie.

Odprorúčame tiež:  Kyslá zelenina, ktorú milujeme v koláčoch


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Mária Zámečníková 21.06.16 23:52

MZ
karma
-1.00

Super článok..určite si dať záležať na bezpečnosti a ochrane svojho majetku.. poznám ľudí, ktorí boli okradnutí počas spánku... strašidelná predstava, že kým vy spíte, niekto vám chodí po dome...

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 22.06.16 18:33

SK
karma
113.00

dobry a uzitocny clanok

 • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 22.06.16 22:01

karma
93.00

užitočne

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Môže byť tvrdá voda príčinou vypadávania vlasov? Pravda (nie) je prekvapujúca!
Vlasy

Môže byť tvrdá voda príčinou vypadávania vlasov? Pravda (nie) je prekvapujúca!

 • 0
 • 11.03.2023
TOP masážne pomôcky na tvár za pár eur – 5 pomocníkov pre krásu, ktorých musíš poznať
Pleť

TOP masážne pomôcky na tvár za pár eur – 5 pomocníkov pre krásu, ktorých musíš poznať

 • 0
 • 16.03.2023
Blefaroplastika – korekcia očných viečok. Ako prebieha? Spája sa s nejakými rizikami?
Pleť

Blefaroplastika – korekcia očných viečok. Ako prebieha? Spája sa s nejakými rizikami?

 • 2
 • 16.02.2023