Praktické tipy pre malý byt: Ako zväčšiť úložný priestor kúpeľne?

Praktické tipy pre malý byt: Ako zväčšiť úložný priestor kúpeľne?

Aj malý byt vie očariť. V dnešnom svete nekonečných možností nie je ani stiesnená domácnosť príliš veľkým problémom. Významnú rolu pri tom zastáva aj internet a sociálne siete, na ktorých nájdeme mnohé inšpirácie na usporiadanie domácnosti tak, aby sa nám odvďačila väčším priestorom. Na sociálnej sieti Pinterest sme tentokrát hľadali praktické riešenia nedostatku miesta v malej kúpeľni. Ako zväčšiť úložný priestor kúpeľne jednoducho a lacno?

Pozri aj: Jednoduchá, no krásna ozdoba dverí: Sprav si veniec zo sukulentov!

závesné možnosti do kúpeľne

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Zaveste, čo môžete!

Pravidlom číslo jeden je, že nevyužiť steny malej kúpeľne by bolo priam nehorázne. To, čo vám architekt ubral na metráži podlahy, si teda vynahraďte metrážou steny. Veľmi jednoducho povedané, zaveste, čo môžete! Ak dáte do procesu vešania aj určitú dávku kreativity, garantujeme vám, že sa vám zavesené predmety budú dokonca páčiť oveľa viac, ako tie, čo máte uskladnené na podlahe. Napríklad také uteráky sú ideálnym adeptom na zavesenie... Ďalej vám odporúčame využiť aj poličky, do ktorých sa veľa zmestí a ak predmety pekne uložíte, bude to aj estetické.

odkladací priestor v kúpeľni

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Nad WC a pod umývadlom

Priestor nad toaletou a pod umývadlom býva často podceňovaný. Prečo ho nechať prázdny, keď sa doň zmestí tak veľa? Nad WC sa skvelo hodia moderné rebríkové poličky, ktoré skvelo vyzerajú najmä preto, že sú užšie v hornej časti a širšie v tej spodnej. Toaletu teda obopnú jedna radosť a navyše jej dodajú šmrnc. Čo do nich uložiť? Sú ideálnym odkladacím priestorom na rolky toaletného papiera, z ktorých môžete vytvoriť efektnú pyramídku. Alebo si do rebríka umiestnite sviečky či osviežovač vzduchu, prípadne rastlinku.

Pod umývadlo sa dá nainštalovať praktická skrinka, do ktorej môžete schovať čistiace prostriedky či iné potreby, ktoré nelichotia oku. V modernejších domácnostiach bývajú tieto skrinky aj bez dvierok, teda všetko, čo obsahujú, je na očiach vám aj vašej návšteve. V tomto prípade odporúčame do skrinky pod umývadlo pekne naskladať rolky uterákov či iných predmetov, ktoré skrátka vyzerajú dobre.

odkladacie možnosti kúpeľne

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Využite dvere či okno!

Dvere a okná sú často priestorom, ktorý nevyužívame, čo je v malej kúpeľni naozaj luxus, ktorý si nemôžete dovoliť. Vo veľkej priestrannej kúpeľni si prázdne dizajnové dvere pokojne doprajte, v menšom priestore sa to však dá využiť. Existujú praktické závesné systémy, ktoré nemusíte vŕtať ani lepiť, len ich na dvere umiestniť a naplniť ich tým, čo vám v kúpeľni zavadzia. S priestorom okna je to troška zložitejšie, pretože tu si pravdepodobne budete musieť dať vyrobiť závesný systém na mieru. Inšpirovať sa môžete na obrázku vyššie.

Bude sa ti páčiť: Zima sa blíži! Vieš preto, ako zazimovať bazén až do ďalšej sezóny?

úložné možnosti kúpeľne

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Kozmetika vo vzduchu

Malá kúpeľňa rovná sa malé umývadlo, malá sprcha a tak ďalej, a tak ďalej. Tak prečo si tento už tak malý priestor zaplniť toaletnými potrebami? Nezískame tým ani estetickú výhodu a už vonkoncom nie priestorovú. Múdre mozgy ale vymysleli, že aj na kozmetické potreby môžeme využiť priestor vo vzduchu. Tak napríklad na kovové predmety nám postačí magnetický pás, na ktorý si môžeme odložiť nožničky alebo cvikačky na nechty. Ak si na zadnú stranu pohárika na vatové tampóniky alebo ušné paličky nalepíme magnet, môžeme na stenu umiestniť aj iné potreby. Využiť na tieto účely sa dajú aj špeciálne nádobky, ktoré sa dajú na stenu navŕtať či prilepiť.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Ľubica Šťastná 27.11.18 07:04

ĽŠ
karma
100.00

Naozaj praktické riešenia nedostatku miesta v malej kúpeľni.

 • 0
Odpovedať

Natália Lobodášová 27.11.18 09:18

NL
karma
105.00

Super riešenia v malej kúpeľni :-)

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 27.11.18 19:30

MM
karma
100.00

aj nám sa podarilo "zväčšiť" kúpeľňu, stačilo zlikvidovať prechod do kuchyne a hneď bolo viac priestoru

 • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 27.11.18 20:00

DB
karma
117.00

niektoré tipy sú celkom dobré a zaujímavé

 • 0
Odpovedať

Robert Jurčák 06.12.18 10:14

RJ
karma
100.00

užitočné a praktické rady...niečo na budúci rok musím aj ja v mojej kúpeľni niečo vyšpekulovať

 • 0
Odpovedať

Martina Begalova 07.12.18 14:28

MB
karma
108.00

najlepšie je mať minimalistické potreby čosi kupovať do zásoby a potom to netreba skladovať

 • 0
Odpovedať

Anton Marek 10.12.18 12:40

karma
127.00

Určite treba využiť vertikálny priestor.

 • 0
Odpovedať

Zdena Paňková 11.12.18 11:40

ZP
karma
100.00

Využitý je každý cm, ale zdá sa mi to "preplácané". Určite je lepší väčší priestor, ale ja tento menší by som asi zjemnila farbami, aby pôsobili trošku útulnejšie - len môj názor :)

 • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 15.02.19 15:49

JK
karma
100.00

Dobré nápady aj do garzónky

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní