Neuveriteľné! Storoční ľudia sa podelili o tajomstvo dlhovekosti

Neuveriteľné! Storoční ľudia sa podelili o tajomstvo dlhovekosti

Pri narodeninových oslavách často prajeme našim starým rodičom, aby tu boli s nami aspoň do stovky. Ale čo ak to nie je len prázdna fráza, ale niečo, čo nie je tak ťažko dosiahnuteľné? Namiesto blahoželania dajte nabudúce svojim starým rodičom, rodičom a napokon aj sebe cenné rady od storočných ľudí, ktorí prezradili to svoje tajomstvo dlhovekosti.

Možno, že keď to zabralo u nich a sfukujú na torte už trojciferné číslo, podarí sa to aj vám! A čo je ich spoločná rada do života? Užívajte si život naplno a nepozerajte sa na to, či máte 30, 50, 70 alebo 90 rokov. Potom bude život stáť naozaj za to…

Pozri aj: Zrkadlo v miestnosti ako dôležitý prvok. Vieš ho správne umiestniť?

ako sa dožiť 100 rokov

Zdroj: Shutterstock®

Lentilky, zmrzlina a čokoláda. Zabijaci?

Je to až neuveriteľné, ale je to tak. Niektorí storoční ľudia tvrdili, že tajomstvom ich dlhovekosti sú sladkosti. Bez nich by totiž neboli šťastní a spokojní. Napríklad 111-ročný Richard nedá dopustiť na pekanovú zmrzlinu, 102-ročná Eunice si každý deň neodpustí dve tabuľky horkej čokolády a 103-ročná Imogene zasa vraj za dlhovekosť vďačí lentilkám M&M. Je toto popieranie všetkého, čo o zdravom životnom štýle doteraz vieme?!

sladkosti ako tajomstvo dlhovekosti

Zdroj: Shutterstock®

Alkohol a iné neresti

Abstinenti sa teraz zhrozia, pretože ich predstavy o tom, že alkohol zabíja, sa rozplynú ako para nad hrncom. Väčšina ľudí, ktorí už prešli hranicu stovky, si vychutnali svoj obľúbený drink takmer každý deň. 104-ročná Mildred nedá dopustiť na jedno orosené vždy o štvrtej poobede, 100-ročná Florence zasa miluje pohárik červeného vínka a nezaujíma ju, kto čo hovorí.

Na zozname sa však objavilo aj niečo tvrdšie, 104-ročná Pauline si sem-tam s priateľmi dopraje gin tonic a o rok starší Jack pije ráno čaj s whiskey. Viacerí zo storočných dokonca uviedli, že dlhovekosť im prinieslo jedenie slaniny a iných nezdravých jedál, dokonca aj fast foodu!

Pozri aj: Pravda odhalená! Poznáme ideálny denný príjem kalórií

alkohol ako tajomstvo dlhovekosti

Zdroj: Shutterstock®

Potrápte mozog, netrápte srdce!

Samozrejme, že u niektorých storočných sa objavila ako záchrana života aktivita. Napríklad tanec alebo beh, v neskoršom veku pravidelná chôdza. Na zozname rád do života však nájdete aj rady v oblasti lásky. Tak napríklad Škótka Jessie, ktorá v roku 2015 dovŕšila 109 rokov a v tomto veku aj skonala, zaryto tvrdila, že tento vek dosiahla preto, že muži boli pre ňu tabu. Jej tajomstvom dlhovekosti bolo zostať single.

Fyzická aktivita je jasným pomocníkom, ktorý vám pomôže ľahšie sa pretĺkať dlhým životom, no nezabúdajte ani na zdravie vašej mysle a mozgu. Trénujte ho! Ďalšia zo storočných adeptiek nedá dopustiť na karty, krížovky a iné hlavolamy.

- Anketa

CHCELI BY STE SA DOŽIŤ 100 ROKOV?

Odpovedalo 138 ľudí  

Áno, jasné!
71%
Až stovky nie, ale možno tak osemdesiatky.
16%
Nie, čo by som tu toľko robila?
13%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Anna Bútorová 27.03.18 14:58

AB
karma
100.00

je úžasné dožiť sa v zdraví takého krásneho veku...

  • 1
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 27.03.18 21:24

PV
karma
113.00

Och , milí starúšikovia. Ja to vždy vravím, treba si život užiť. Už nám dosť zakazovali v minulom režime.! Ja si doprajem aj sladkosti , a aj vínko červené , ved na krvinky.. !! Samozrejme ,že všetko s mierou.! Ved čo tí starí ľudia majú z toho života ,aspoň nech si urobia radosť takto , nech si doprajú nejaké dobrotky. Neviem či by som sa chcela dožiť až tak vysokého veku ??!! Keby mi zdravie slúžilo ,tak aj áno.

  • 1
Odpovedať

Elena Švachová 27.03.18 22:04

karma
113.00

to je úžasné,ked sa niekto dožije stovky a ešte k tomu v zdraví.A aj myseľ je dôležitá,aby to človeku ešte pálilo...

  • 1
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 27.03.18 22:29

HZŠ
karma
100.00

Rada by som v zdraví sa dožila vysokého veku, ale aj s manželom. Bez manžela by to nebolo ono, to by ma iste nebavilo.

  • 1
Odpovedať

Lucia Šeptáková 27.03.18 22:56

karma
108.00

Podľa mňa si netreba odopierať,čo má človek rád,čo mu robí radosť.Netreba sa striktne držať toho všetkého"zdravého",čo sa na nás valí zo všetkých strán..treba počúvať svoje telo a svoje srdce.

  • 1
Odpovedať

Angela Gavlasová 28.03.18 00:59

AG
karma
105.00

Dobré rady, budem sa ich držať :)

  • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 28.03.18 14:06

DB
karma
117.00

dobré rady, vekom overené...

  • 0
Odpovedať

Ingrid Šimoniková 30.03.18 21:40

karma
74.00

och to je milé , tiež si myslím že život si treba užiť a byť šťastný....

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní