Pociťuješ vyčerpanie organizmu? Povieme ti, ako okamžite dobiť energiu!

Pociťuješ vyčerpanie organizmu? Povieme ti, ako okamžite dobiť energiu!

  • Zdieľaj:
 • 0

Náročné dni v práci či v súkromnom živote nás môžu niekedy pripraviť o všetku energiu. Cítime sa po nich veľmi vyčerpane a tak, že už nedokážeme pohnúť ani len prstom. V takýchto prípadoch sa nám zídu osvedčené tipy, ako okamžite dobiť energiu a doplniť vybité baterky. My sme ich pre vás hľadali a tu je výsledok!

Regeneračný kúpeľ

Relax vo vani je naozaj nenahraditeľný. Dokáže telo zregenerovať a naozaj nakopnúť na ďalšie fungovanie. Teplý kúpeľ s epsomskou soľou by mal mať ešte väčší energetický účinok na ľudské telo. Epsomská soľ by mala telo zbaviť toxínov, zápalu spájaného so stresom a tiež podporiť svalovú funkciu. V kúpeli si doprajte regeneračný prírodný píling, ktorý, ako dobre vieme, podporuje cirkuláciu krvi, čo má za dôsledok život bez stresu a s väčšou energiou.

Náš tip! Použite píling s jemnými pílingovými čiastočkami, aby ste si nepodráždili citlivú pokožku. Využite napríklad med v kombinácii s kryštálovým cukrom. Pílingujte maximálne dvakrát do týždňa, aby ste to neprehnali. Účinným spôsobom na dobitie bateriek je aj aromaterapia, napríklad levanduľová.

Inšpiruj sa: Levanduľová tinktúra odstráni mnohé zdravotné ťažkosti. Ako si ju vyrobiť?

čo na večnú únavu

Zdroj: Shutterstock®

Zmeny životného štýlu

Celkový spôsob, akým svoj život žijeme, tiež ovplyvňuje to, koľko energie vlastne máme. Preto sú namieste určité zmeny životného štýlu (zmeny v prípade, že ich ešte nepraktizujete). Zamerajte sa na pohyb, ktorý možno vyzerá skôr ako energetický výdaj, no v konečnom dôsledku dobíja baterky jedna radosť. Stačí 20 – 30 minút pohybu denne a pocítite rozdiel. Ak nemáte toľko času, skúste sa len „pretiahnuť“, teda urobiť si krátky strečing. V tomto bode musíme spomenúť aj jedálniček. Ani neviete, ako veľmi ovplyvňuje vašu energiu to, čo jedávate. Ťažké jedlá a fast foody vymeňte za ľahké jedlá, nezdravé sacharidy za celozrnné potraviny. Zásobte sa zdravými bielkovinami, ktoré nájdete v strukovinách a v chudom mäse.

Náš tip! Asi nemusíme v článku o dobíjaní energie spomínať spánok. Mali by ste ho mať dostatok každý jeden deň. Veda hovorí, že by ste mali spať aspoň 7 hodín denne, nie však menej ako 6 denne. Jeden krátky „šlofík“ denne tiež nie je na zahodenie.

meditácia proti únave

Zdroj: Shutterstock®

Psychický oddych

Hore popísané činnosti sú skôr fyzické spôsoby, ako dobiť energiu. Teraz sa budeme baviť o tom, ako si oddýchnuť psychicky, pretože psychika môže byť tiež veľmi vyčerpávajúca. V tomto prípade by ste mohli skúsiť meditáciu, ktorá dokáže naozaj uponáhľanú myseľ upokojiť. Okrem toho by ste sa mali na čas oddialiť od stresu, teda v práci by ste mali zvoľniť a najmä chvíľku skúste nerobiť súčasne viac vecí.

Čo sa ľudských vzťahov týka, obklopte sa rodinou a priateľmi, ktorí vám energiu skôr dávajú ako berú a tých známych, s ktorými nevychádzate, jednoducho vypustite zo života, teda aspoň na nejaký čas. Stresové je pre človeka aj keď neustále rozmýšľa nad tým, čo bolo, čo mohol urobiť inak, akých chýb sa v minulosti dopustil. Na to všetko zabudnite a povedzte si staré dobré: „Čo sa stalo, sa už neodstane.“

Zaujme ťa: 5 dôvodov, prečo jesť maliny: O týchto ich účinkoch si možno ani netušila!


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

CROWN BRAIDED UPDO účes pre nevestu, na oslavu, no hodí sa aj na leto
Vlasy

CROWN BRAIDED UPDO účes pre nevestu, na oslavu, no hodí sa aj na leto

 • 3
 • 11.06.2021
Beauty vychytávky starých mám: Zabudni na drahú kozmetiku!
Vlasy

Beauty vychytávky starých mám: Zabudni na drahú kozmetiku!

 • 12
 • 22.05.2021
Payot NUTRICIA ROSE CANDY & ROUGE CHERRY balzamy na pery
Novinky

Payot NUTRICIA ROSE CANDY & ROUGE CHERRY balzamy na pery

 • 6
 • 04.03.2021
TOPlist