Tip na darček ku dňu žien v zlatom prevedení, no šperk to nie je! Alebo?!

Tip na darček ku dňu žien v zlatom prevedení, no šperk to nie je! Alebo?!

8. marec je dňom, kedy majú všetky ženy sviatok. Je to deň, kedy by všetci mali vzdať úctu mame, babke, sestre alebo priateľke a potešiť ich kvetinou či nejakým iným malým darčekom, ktorý by im vyčaroval úsmev na tvári. No niekedy nemusíte stráviť hodiny premýšľaním nad tým, čo im podarovať a čím ich potešiť. Niekedy aj to najmenšie gesto alebo milé slovo dokáže pohladiť pri srdci. Odkiaľ sa však vzala tradícia oslavovať ženy?

MDŽ (Medzinárodný deň žien) je sviatok, ktorý vyhlásila OSN k výročiu štrajku 400-tisíc krajčírok, ktoré bojovali za zrušenie 10-hodinového pracovného času, proti nízkym mzdám, za rovnoprávnosť a proti nevhodným pracovným podmienkam. MDŽ je ako sviatok uznávaný od roku 1977, kedy ho OSN vyhlásila sa oficiálny sviatok. Je to deň, ktorý má slúžiť na oslavu práv žien, medzinárodného mieru a rovnoprávnosti. Presne od tejto doby sa tento sviatok oslavuje aj u nás. Ak v tejto COVID-19 dobe premýšľate nad tým, ako ženám vo svojom okolí pozdvihnúť kútiky úst a pookriať ich na duchu, tak sa nechajte inšpirovať!

čím potešiť ženu

Zdroj: Shutterstock®

Kvetina dámu nikdy neurazí

Ak sa chce chlap žene za niečo ospravedlniť alebo ju len tak potešiť, tak prvá voľba vždy padá na kvetiny. Majú krásnu vôňu, farbu a rovnako majú aj veľký význam. Málokto si to uvedomuje, ale kvetiny dokážu rozprávať. Reč kvetov je niečo, na čo by ste mali zamerať svoju pozornosť. Čo teda symbolizuje ruža, gerbera, ľalia a ďalšie?

Ružou človek nikdy nič nepokazí. Červená ruža je symbolom lásky, ružová hovorí o obdive a elegancii a biele sa spájajú s novým začiatkom, čistotou a pokorou. Žlté vypovedajú o priateľstve, platonických citoch i radosti. Oranžové sú symbolom vášne, energie a fascinácie. A viete, aká to je ruža bez tŕňov? No predsa pivonka, ktorá je symbolom manželstva, pevného zdravia a prosperity.

V jarnom období sa každá žena dozaista poteší aj kytici tulipánov. Tulipány symbolizujú lásku, bohatstvo i úspech. Orchidea je exotickou kráskou, ktorá v sebe nesie ženskosť a šarm. Žltý narcis je symbolom nového začiatku a úcty. Kráľovná kvetín – ľalia, je symbolom čistoty a skromnosti.

Wellness, večera i čokoláda

Niektoré dámy po kvetoch rozhodne netúžia, pretože z nich nie je žiaden úžitok. Namiesto toho skôr ocenia romantickú večeru, ktorú im pripravíte alebo objednáte (veď aj to sa cení). Poprípade skvelou voľbou je aj čokoláda alebo romantický wellness večer v pohodlí svojej kúpeľne (v aktuálnej dobe).

Zlatý poklad so žiadanými účinkami

Je množstvo tipov na darček k MDŽ pre ženy. Našim posledným tipom je zlatý poklad, ktorý prospieva ženám, mužom a dokonca aj zvieratkám, no najčastejšie po ňom siahajú dámy, ktoré si chcú udržať svoj mladistvý vzhľad po dlhšiu dobu. A nielen mladistvý vzhľad, ale celkovo svoju mladosť i zdravie.

Ak nášmu telu niečo chýba, patrične nám to dá najavo. Zväčša ide o vitamíny a minerálne prvky, ktoré sa s vekom z nášho tela vytrácajú. Niekedy však môže byť príčinou aj nejaké ochorenie, ktoré nás na nedostatok dokáže upozorniť. Nedostatok vitamínu C sa prejavuje únavou, ale aj suchými vlasmi a suchou pokožkou, či dokonca zvýšenou krvácavosťou ďasien. Chýbajúci vitamín E sa prejavuje nervozitou, podráždenosťou či dokonca predčasným starnutím pleti. Nedostatok kolagénu môže zase prispieť k ochabovaniu pokožky, k tvorbe vrások a ich prehlbovaniu. 

To je dôvod, prečo sa kolagén a rovnako aj vitamín C, či iné vitamíny oplatí zaradiť do svojho jedálnička. Kolagén je vo vode nerozpustnou bielkovinou, ktorá je základnou stavebnou hmotou tkanív. Podľa štúdií platí, že kolagén tvorí až 70 % kože v ľudskom tele. Nachádza sa však aj v kostiach, svaloch, šľachách i zuboch. Avšak, ako doplniť kolagén do svojho tela?

Hydrolyzovaný morský kolagén spracovávaný studenou technológiou si uchováva svoju podobu čistého kolagénu, ktorý naše telo dokáže absorbovať a využiť v plnej miere. Vďaka tomu je Inca Collagen nenahraditeľnou zložkou s množstvom potvrdených účinkov. Inca Collagen sa v prvom rade stará o výživu kĺbov a pohybového aparátu. Tiež hydratuje a vyživuje pokožku, zvyšuje jej elasticitu, spomaľuje starnutie pleti a eliminuje tvorbu vrások. Takisto je dôležitou živinou pre vlasy a nechty, no tiež pomáha pokožku regenerovať a rovnako tak aj kĺby, kostí a šľachy.

Recenzie na Inca Collagen od reálnych užívateľov uvádzajú, že im kolagén pomohol zlepšiť kvalitu ich života. Blogerka Eva Stalder: „Od útleho detstva mám rozbité bedrové kĺby na kašu a dodnes sa úspešne vyhýbam operácii. Robím cielene všetko preto, aby ma pod nôž nedostali. Dopĺňanie kolagénu je jednou z mojich zbraní. Keď bolestivo cítite každý krok a dopĺňanie kolagénu vám prinesie úľavu od bolesti, to je už ozaj vec!“

Mama bloger Silvia Škultéty dodáva, že jej dopĺňanie kolagénu citeľne zlepšuje nechty, vlasy, hydratuje pokožku, zmäkčuje vrásky a strie, eliminuje pigmentové škvrny, ktoré sa jej zhoršili po pôrode. „Pitie kolagénu sa vždy 2x ročne stane mojou rannou rutinou a výsledky sú naozaj viditeľné. Môj tip je dávať si ho pred letom . V lete naša pokožka jednoducho vyžaduje dvojnásobnú starostlivosť. Nielen že je vystavovaná priamemu slnku, ale aj očiam nášho okolia. Dostatok kolagénu v pokožke pomôže odolať podráždenie, starnutie, spáleniu kože alebo tak veľmi nežiadúcim pigmentovým škvrnám.“ 

Ako dlho užívať kolagén, aby sme pocítili jeho účinky? Odborníci a skúsenosti reálnych užívateľov uvádzajú, že markantné účinky je možné pozorovať už po 4 týždňoch jeho užívania. Odporúča sa však kolagén užívať počas 3 mesiacov, čiže si nastaviť 3-mesačnú úvodnú kúru a následne prejsť na udržiavaciu fázu, kedy sa odporúča kolagén užívať dva až trikrát týždenne. 

Potešte aj vy svoju mamu, babku, sestru či inú ženu v okolí a darujte im k ich sviatku zlatý poklad, ktorý obsahuje 3 000 mg kolagénu v jednej dávke. Navyše s kódom „KZK“ získate 5 € zľavu na e-shope Inca Collagen.

Neprehliadni náš test: Inca Collagen - živý morský kolagén pre zdravie a krásu


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Pavlína Vaksmundská 04.03.21 15:38

PV
karma
113.00

Určite fajn darček :-) Môj priateľ mi vždy donesie kvety, či už je nejaký sviatok , alebo len tak .. Z LÁSKY ♥ Akurát sa pozerám na krásne červené ružičky, čo som od neho dostala včera - len tak .. Ženy sa vždy potešia, ak ich partner obdaruje niečim pekným ,ale hlavne pozornosťou ,objatím , láskou a porozumením .. Som šťastná, že mám takého úžasného doma ♥

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 04.03.21 16:31

MM
karma
100.00

mňa poteší najviac kvietok, milujem kvety, som doslova od nich závislá

 • 0
Odpovedať

Marika Michálková 04.03.21 20:21

MM
karma
107.00

Kvety potešia vždy

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 05.03.21 07:38

ĽŠ
karma
100.00

Šperk to nie je a predsa takmer ako šperk.

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 05.03.21 09:17

MC
karma
109.00

Kvety vždy potešia.

 • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 05.03.21 09:20

KK
karma
109.00

mňa skôr poteší kvet v kvetináči, dlhšie vydrží, alebo kvalitná čokoláda, ale tá dlho nevydrží:)

 • 0
Odpovedať

Juraj Podmanický 05.03.21 19:51

JP
karma
109.00

Kvety áno a hlavne nech to je od srdca. Ale myslím si, že ženy si to určite zaslúžia aj v iné dni, nie iba na MDŽ. Želám veľa kvetov aj celému redakčnému tímu, lebo aj z Vás je krásna kytica.

 • 0
Odpovedať

Jana Čipková 05.03.21 23:14

karma
106.00

Potešil by ma darček Collagénu, už dávno po ňom pozerám.

 • 0
Odpovedať

Anton Marek 18.03.21 21:29

karma
127.00

wellnes v kupelni je super napad

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní