Nosenie ratolestí na rukách môže chrbticu pekne potrápiť! Chrbát si zaslúži vašu pozornosť

Nosenie ratolestí na rukách môže chrbticu pekne potrápiť! Chrbát si zaslúži vašu pozornosť

Nosiť väčšiu či menšiu ratolesť dá zabrať – mamy tento problém dôverne poznajú. Neustále na rukách, raz zdvihnúť, potom položiť. Často nás z tohto „baby športu“ bolia ruky. A čo chrbát? Ten dostane tiež pekne zabrať a zanedbanie prevencie vás milé mamy môže pekne potrápiť.

Príčin bolestí chrbta je hneď niekoľko. Okrem zlej životosprávy a nefyziologického správania prispieva aj obezita, starnutie, úraz, ale aj niektoré ochorenia. Bolesti chrbta sa objavujú najmä v strednom a staršom veku, ale môžu nás prekvapiť v akomkoľvek veku. Bolesť sa môže objaviť aj ako následok preťažovania svalov či postihnutia platničiek. Liečením by sme nemali len zmierniť bolesť, ale najmä riešiť jej príčinu.  

Odporúčame tiež: Čo nesmie chýbať v piknikovom koši?

Nosenie ratolestí na rukách môže chrbticu pekne potrápiť! Chrbát si zaslúži vašu pozornosť

Zdroj: Shutterstock®

Cvičme v rytme

Primeraný pohyb a cvičenie je prevenciou a aj liečbou pri bolesti chrbta. V nabitom programe matky sa ťažko hľadá priestor pre relax alebo čas pre seba. Pri kompromisoch a troche plánovania je to možné. Nazbierajte zvyšky energie a zacvičte si, napríklad Pilates alebo plávajte - skrátka sa hýbte! Účinky oceníte skôr ako by ste čakala. Váš chrbát určite áno. Ak však máte zdravotné problémy, je vhodné poradiť sa s lekárom, ktorý vám odporučí vhodný druh cvičenia. Nedostatok pohybu oslabuje svalový korzet trupu. Kilá navyše trápia organizmus a zaťažujú celý pohybový aparát.

Negatívne prispieva aj nesprávne sedenie, nekvalitný a nedostatočný spánok (nepodceňte dobrý matrac a vankúš), nerovnomerné zaťaženie, časté zdvíhanie ťažkých predmetov a v prípade matiek aj ratolestí, nevhodné topánky (vysoké opätky či baleríny), nesprávne zvolená podprsenka, telefonovanie, keď mobil pridržiavame plecom pri uchu, nadmerná a jednostranná záťaž, sledovanie TV poležiačky alebo práce nad kuchynskou linkou, ktorá nie ej dostatočne vysoká.   

Odporúčame tiež:  20 najčastejších problémov vo vzťahoch

Nosenie ratolestí na rukách môže chrbticu pekne potrápiť! Chrbát si zaslúži vašu pozornosť

Zdroj: Shutterstock®

Vhodná liečba

Prvým krokom pri liečbe bolesti chrbta je „pokojový“ režim a lieky na utlmenie bolesti. Ak už vás bolesti chrbta dostihli, je viacero riešení, napríklad ozónoterapia, trakcia, ktorá vďaka horizontálnej alebo šikmej rovine uvoľňuje stuhnuté svaly a fascle (väzivové obaly), stimulácia elektrokódmi pri chronickej bolesti, McKenzieho metóda, periradikuloterapia (PRT) či liečba orthokinom.  

 Odporúčame tiež:  Sú gumové medvedíky naozaj zdravou pochúťkou?

Nosenie ratolestí na rukách môže chrbticu pekne potrápiť! Chrbát si zaslúži vašu pozornosť

Zdroj: Shutterstock®

Sila magnoterapie

Problémy zanedbanej chrbtice a krížov sa netýkajú len matiek, ale všetkých dospelých členov rodiny. Magnoterapeutický prístroj UltiCARe LT-99 je vhodným riešením pri bolestiach chrbtice a krížov. Využíva pulzné magnetické pole nízkej frekvencie na liečbu a stimuláciu organizmu. Certifikovaný medicínsky prístroj triedy IIa zlepšuje prietok krvi, pôsobí proti bolesti, uvoľňuje svalové kŕče, má hojivé a protizápalové účinky. U väčšiny magnoterapeutických prístrojov si organizmus po nejakom čase zvykne na magnetické pole s rovnakou frekvenciou, pretože si vytvorí voči magnetickému polu odolnosť.

Prístroj UltiCARe LT-99 je unikátny vďaka technológii generovania pulzov – nikdy sa neopakujú rovnako. Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo! Bezplatnú skúšku si môžete objednať na telefónnom čísle 0917 493 800, alebo na webovej stránke: www.orin.sk.

Odporúčame tiež:  Daň za materstvo - ako sa rozbenúť po materskej?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 10.06.16 11:43

SK
karma
113.00

dobry clanok

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní