Nosenie ratolestí na rukách môže chrbticu pekne potrápiť! Chrbát si zaslúži vašu pozornosť

Nosenie ratolestí na rukách môže chrbticu pekne potrápiť! Chrbát si zaslúži vašu pozornosť

  • Zdieľaj:
 • 13
 • 1

Nosiť väčšiu či menšiu ratolesť dá zabrať – mamy tento problém dôverne poznajú. Neustále na rukách, raz zdvihnúť, potom položiť. Často nás z tohto „baby športu“ bolia ruky. A čo chrbát? Ten dostane tiež pekne zabrať a zanedbanie prevencie vás milé mamy môže pekne potrápiť.

Príčin bolestí chrbta je hneď niekoľko. Okrem zlej životosprávy a nefyziologického správania prispieva aj obezita, starnutie, úraz, ale aj niektoré ochorenia. Bolesti chrbta sa objavujú najmä v strednom a staršom veku, ale môžu nás prekvapiť v akomkoľvek veku. Bolesť sa môže objaviť aj ako následok preťažovania svalov či postihnutia platničiek. Liečením by sme nemali len zmierniť bolesť, ale najmä riešiť jej príčinu.  

Odporúčame tiež: Čo nesmie chýbať v piknikovom koši?

Nosenie ratolestí na rukách môže chrbticu pekne potrápiť! Chrbát si zaslúži vašu pozornosť

Zdroj: Shutterstock®

Cvičme v rytme

Primeraný pohyb a cvičenie je prevenciou a aj liečbou pri bolesti chrbta. V nabitom programe matky sa ťažko hľadá priestor pre relax alebo čas pre seba. Pri kompromisoch a troche plánovania je to možné. Nazbierajte zvyšky energie a zacvičte si, napríklad Pilates alebo plávajte - skrátka sa hýbte! Účinky oceníte skôr ako by ste čakala. Váš chrbát určite áno. Ak však máte zdravotné problémy, je vhodné poradiť sa s lekárom, ktorý vám odporučí vhodný druh cvičenia. Nedostatok pohybu oslabuje svalový korzet trupu. Kilá navyše trápia organizmus a zaťažujú celý pohybový aparát.

Negatívne prispieva aj nesprávne sedenie, nekvalitný a nedostatočný spánok (nepodceňte dobrý matrac a vankúš), nerovnomerné zaťaženie, časté zdvíhanie ťažkých predmetov a v prípade matiek aj ratolestí, nevhodné topánky (vysoké opätky či baleríny), nesprávne zvolená podprsenka, telefonovanie, keď mobil pridržiavame plecom pri uchu, nadmerná a jednostranná záťaž, sledovanie TV poležiačky alebo práce nad kuchynskou linkou, ktorá nie ej dostatočne vysoká.   

Odporúčame tiež:  20 najčastejších problémov vo vzťahoch

Nosenie ratolestí na rukách môže chrbticu pekne potrápiť! Chrbát si zaslúži vašu pozornosť

Zdroj: Shutterstock®

Vhodná liečba

Prvým krokom pri liečbe bolesti chrbta je „pokojový“ režim a lieky na utlmenie bolesti. Ak už vás bolesti chrbta dostihli, je viacero riešení, napríklad ozónoterapia, trakcia, ktorá vďaka horizontálnej alebo šikmej rovine uvoľňuje stuhnuté svaly a fascle (väzivové obaly), stimulácia elektrokódmi pri chronickej bolesti, McKenzieho metóda, periradikuloterapia (PRT) či liečba orthokinom.  

 Odporúčame tiež:  Sú gumové medvedíky naozaj zdravou pochúťkou?

Nosenie ratolestí na rukách môže chrbticu pekne potrápiť! Chrbát si zaslúži vašu pozornosť

Zdroj: Shutterstock®

Sila magnoterapie

Problémy zanedbanej chrbtice a krížov sa netýkajú len matiek, ale všetkých dospelých členov rodiny. Magnoterapeutický prístroj UltiCARe LT-99 je vhodným riešením pri bolestiach chrbtice a krížov. Využíva pulzné magnetické pole nízkej frekvencie na liečbu a stimuláciu organizmu. Certifikovaný medicínsky prístroj triedy IIa zlepšuje prietok krvi, pôsobí proti bolesti, uvoľňuje svalové kŕče, má hojivé a protizápalové účinky. U väčšiny magnoterapeutických prístrojov si organizmus po nejakom čase zvykne na magnetické pole s rovnakou frekvenciou, pretože si vytvorí voči magnetickému polu odolnosť.

Prístroj UltiCARe LT-99 je unikátny vďaka technológii generovania pulzov – nikdy sa neopakujú rovnako. Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo! Bezplatnú skúšku si môžete objednať na telefónnom čísle 0917 493 800, alebo na webovej stránke: www.orin.sk.

Odporúčame tiež:  Daň za materstvo - ako sa rozbenúť po materskej?


  • Zdieľaj:
 • 13
 • 1
Návrat hore
Autor článku

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 10.06.16 11:43

SK
karma
119.00

dobry clanok

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Domácnosť

Najväčšie chyby pri varení, ktorých sa dopúšťame: Profíci to vidia takto!

 • 54
 • 5
 • 03.11.2020
Voľný čas

Ako spoznať skutočného priateľa? Toto ti napovie!

 • 55
 • 4
 • 22.11.2020
Voľný čas

Gauč alebo šťastie: Kondičný tréner Maroš Molnár vo vašej obývačke

 • 86
 • 4
 • 28.10.2020
TOPlist