Posvieťme si na strašidielka v skrini

Posvieťme si na strašidielka v skrini

    • Zdieľaj:
  • 2

Každá mamička to pozná: nezhasínaj, prosím, ja nechcem spať potme. Strach z tmy je u detí prirodzený, ale svietiaci kamaráti dokážu tme zakývať na rozlúčku.

Hádam nejestvuje na svete dieťa, ktoré by aspoň na pár týždňov neprežívalo „svietiacu“ periódu pri zaspávaní. Deti sa dokážu báť veľmi intenzívne, dokonca aj vtedy, ak na to z pohľadu nás, dospelých, nemajú dôvod.

Veď čo môže byť príjemnejšie, ako sa šuchnúť pod perinu, zhasnúť svetlo a spať. Lenže, čo keď sa v tme otvorí skriňa a vystúpia z nej strašidlá?

Odprúčame: Nebaví vás žehlenie? Naparujte!

Philips CompactTouch

Zdroj: Shutterstock®

Deti sa v istom veku dozrievania ešte len učia rozlišovať medzi výmyslami, fantáziou, klamstvom a skutočnosťou. Podľa psychológov až do 5 – 6 roku nedokážu adekvátne reagovať na filmy, rozprávky, výmysly, či sny. To všetko sa pre nich stáva podnetom pre intenzívne prežívanie. A tma predstavuje nebezpečenstvo, v ktorom sa skrývajú bubáci, strašidlá a iné príšerky.

Strach z tmy má aj pekný odborný názov – nyktofóbia. Grécka vládkyňa tmy sa totiž volala Nyx. Jej vážna forma postihuje málo ľudí, ale istým obdobím strachu z tmy si prejde každé dieťa. V takomto čase nie je dobré nechávať deti zaspávať samé a potme. Rozprávky, čítanie knižiek, upokojujúce slová pomáhajú najlepšie. A k tomu trochu, nie veľa svetielka. Práve toľko, aby sa zrak upokojil, začal oddychovať a aby vznikla pokojná atmosféra pre detský spánok. Na kvalitný oddych totiž nočnú tmu potrebujeme.

Philips CompactTouch

Zdroj: Shutterstock®

Philips prišiel s nápadom, ako ponúknuť deťom svetlo a to dokonca príjemnou, zábavnou a bezpečnou formou. V spolupráci s rozprávkovým filmovým kráľovstvom Disney vytvoril detské svetlá SoftPal. Vznikli tak svietidlá v tvare Mickeyho Mousea, Minnie, a veselých postavičiek Sulleyho a Mikea z filmu Príšerky, s.r.o., teda práve toho filmu, kde hral aj detský strach svoju úlohu.

Tieto svetielka dokážu svietiť bez akejkoľvek nutnosti spojenia s káblom, stačí ich občas nabiť na konzole. Obal svietidiel SoftPal tvorí špeciálny jemný materiál, ktorý je príjemný na dotyk a nezohrieva sa od svetla. Dieťa si tak svietiacu postavičku môže vziať do postieľky ako hračku. Svietidlo sa zapína a vypína jednoduchým pohybom ruky. Vo vnútri sa ukrýva najmodernejšie LED svetlo s výkonom 1 W, ktoré dokáže vydávať príjemné mäkké svetlo. 

Odporúčame prečítať:  Duša z ovocia

Philips SoftPal svetielko

Zdroj: Shutterstock®

A nebojte sa, milí rodičia, strach z tmy je dočasný. Ale dieťaťu by sme mali dopriať v predškolskom a mladšom školskom veku pocit bezpečia a umožniť mu tak pocítiť teplo domova aj večer pri zaspávaní.

Viac informácií o veselých kamarátoch v boji proti tme Philips SoftPal nájdete na www.svietiacikamarati.sk.


    • Zdieľaj:
  • 2
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Erika Špacírová 22.05.15 12:55

karma
93.00

milé svetielka :)

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 17.05.16 18:37

SK
karma
113.00

pekne lampicky

  • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní