Vieš, ako odhaliť povahu človeka podľa tváre? Staň sa odborníkom!

Vieš, ako odhaliť povahu človeka podľa tváre? Staň sa odborníkom!
  • 19.09.2018
  • Simona Kostková

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, prečo sú nám niektorí ľudia na prvý pohľad nesympatickí a iní, naopak, sympatickí? Čo také im vidíme na tvári, že sa na nich usmejeme? Možno si poviete, že to súvisí iba s tým, či sa nám daný človek páči, či nás priťahuje alebo nie, poprípade s tým, či sa na nás usmieva alebo mračí. Nie, je v tom ešte niečo iné!

Práve rysy tváre dokážu o človeku prezradiť veľa a i keď si ich možno ani neuvedomujeme, podvedome si ich všímame, zoskupujeme, triedime a v závere vieme, či nám je daný človek sympatický alebo nie. Začítajte sa do nášho článku a staňte sa majstrom v „čítaní“ ľudskej tváre!

Oči

Hovorí sa, že oči sú zrkadlom do duše a možno práve preto sú to prvé, čo si na druhom všímame. Medzi preferované stále patria veľké modré oči, ktoré mala každá obľúbená hrdinka v detských rozprávkach. Všímame si nielen farbu, ale aj veľkosť očí. Veľké oči svedčia o človeku, že je srdečný a otvorený. Nemá predsudky a nepotrpí si na rýchle úsudky. Zároveň je veľmi výrečný a priateľský. Naopak, malé oči nám prezradia, že dotyčný je uzavretý a skôr skeptický. Je opatrný, ale zároveň má vo veciach jasno.

Farba očí dokáže tiež o človeku čo-to prezradiť. Tmavomodré oči značia skromného a dobrosrdečného človeka, tmavohnedé silného, plného energie. Ľudia so sivými očami sú unáhlení a nesmelí, modré oči predstavujú zvodného človeka, tmavé až čierne oči zas temperamentného a vášnivého.

Mrkni sem: Mávaš problémy s ranným vstávaním? Tento ranný rituál ti zmení život!

ktoré oči sú najkrajšie

Zdroj: Shutterstock®

Ústa

Ústa patria, tesne za očami, k druhej časti tváre, ktorú si všimneme ako prvú. Vo všeobecnosti platí, o čom nás neraz presviedčajú dievčatá na fotkách, že veľké pery sú mimoriadne príťažlivé a vyhľadávané. Svedčia o veľmi emotívnom človeku, ktorý bez blízkych priateľov a rodiny upadá. Človek s veľkými perami sa veľmi ťažko vyrovnáva s hádkou s partnerom aj kamarátmi. Ak sú navyše takéto pery aj široké, je jasné, že ide o zmyselného a vášnivého človeka.

Tenké pery nám naznačujú, že dotyčný je ctižiadostivý, vytrvalý a len tak ho niečo nerozhodí. Naopak, ľudia s úzkymi perami sú skôr uzavretí do seba a potrebujú svoj vlastný priestor, v ktorom sa nachádzajú iba tí najbližší. Ak má váš partner pri bozkávaní jemné pery, môžete si byť isté, že je rodinne založený a je to to jediné, čo ho dokáže naplniť a spraviť šťastným. Malé ústa majú ľudia, ktorí sú verní a majú stabilnú povahu, i keď sú niekedy neústupní. A ľudia s veľkými a navyše aj širokými perami sú príliš pracovití a cieľavedomí. Veľmi si cenia dôveru a priateľov.

prečo mať malé pery

Zdroj: Shutterstock®

Nos a brada

Čím výraznejší nos máte, tým väčší dôraz kladiete na profesionálne urobenú prácu. Mnohí vás považujú za neznesiteľného puntičkára, ale práve táto vaša usilovnosť vás ženie dopredu. Ak stretnete človeka so súmerným nosom, môžete od neho očakávať úprimnosť a zdravý rozum. Mierne pokrivený či špicatý nos prezrádza, že dotyčný človek je výbušný, tvrdohlavý a má bojovnú povahu. Malý alebo úzky nos patrí ľuďom, ktorí si nepotrpia na detaily a netúžia po dokonalosti. Dokážu si užívať život a nezaoberať sa drobnosťami či prehnane tvrdou prácou. Avšak pozor, nie sú to flákači, iba robia to, čo má pre nich nejaký význam a zmysel.

Výraznú bradu majú ľudia, ktorí majú vyššiu hladinu testosterónu. Takíto ľudia majú ohromnú vnútornú silu a sebavedomie. Špicatá brada sa nachádza u ľudí, ktorí sú mimoriadne inteligentní a ktorí si potrpia na nezávislosti. Bohužiaľ, práve takíto ľudia majú často sklony k nevere a monogamia je niečo, čo ich skôr obmedzuje. A na záver, ľudia s normálnou bradou - tak u nich všetko závisí od sánky. Čím je sánka širšia a silnejšia, tým je daný človek odolnejší a má viac životnej sily, no niekedy je možno až príliš tvrdohlavý.  

zmenšenie nosa

Zdroj: Shutterstock®

Celá tvár a jej výraz

Ak narazíte na človeka, ktorý má príliš dlhú tvár, máte dočinenia s typom, ktorý dokáže byť k druhým veľmi nespravodlivý. Príliš chudá tvár, naopak, charakterizuje opatrného a dômyselného človeka, ktorý radšej premýšľa sám v tichosti. Chudá tvár v spojení s výraznými kosťami dokazuje, že je takýto človek navyše aj veľmi pracovitý. 

Guľatá tvár patrí bláznivým ľuďom, ktorí sú veľkí pôžitkári, ale niekedy majú sklon aj k agresii a môžete ich dokonca vidieť vybuchnúť. Široká či dokonca veľká tvár symbolizuje lenivosť a mlčanlivosť. Ak je navyše aj bledá, tak má dotyčný problém so spaním. Začervenaná tvár môže signalizovať opilosť alebo aj zlosť a ružová tvár, tak tú vidíme u zamilovaných ľudí. 

Odpadneš: Chceš väčšie prsia bez plastiky? Máme pre teba jednoduché riešenie


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Martina Zahoranová 19.09.18 16:50

MZ
karma
92.00

zaujímavé... nikdy som nikoho takto "neskúmala" :-)

  • 0
Odpovedať

Anton Marek 28.09.18 13:30

karma
127.00

Neviem si predstaviť, že by som niekoho pri prvom zoznámení takto študoval. Dám radšej na pocit.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní