EMMA DROBNÁ naspievala novú VIANOČNÚ PIESEŇ. Vznikla za netradiičných okolností!

EMMA DROBNÁ naspievala novú VIANOČNÚ PIESEŇ. Vznikla za netradiičných okolností!

Slovensko bude mať od dnes pravdepodobne nový vianočný hit. Pesnička má netradičný pôvod, úspešná mladá speváčka Emma Drobná najprv naspievala pár veršov pre vianočný reklamný spot. Pesnička z reklamy sa tak zapáčila divákom, že si vyžiadali jej dokončenie, aby ju mohli považovať za plnohodnotný vianočný hit. A tak sa zo 60 sekundového spotu stala skladba, ktorá si určite nájde miesto vo vianočnom vysielaní rádií a v playlistoch poslucháčov. Premiéra Emminej pesničky „Vianočný čas“ s podtitulom „Deň, ktorý znamená radosť“ je práve dnes – 1. decembra 2023.

Reklamný spot, vďaka ktorému vznikla táto vianočná pieseň, vyrobila reklamná agentúra MullenLowe GGK pre národnú lotériovú spoločnosť TIPOS. Pre kampaň na produkt Vianočná lotéria chýbala tvorcom reklamy zaujímavá a neobohraná slovenská pesnička. Oslovili preto Emmu Drobnú. „Produktová kampaň sa, samozrejme, dostala do televízií,  pesnička sa ihneď zapáčila divákom a poslucháčom, ktorí si doslova vypýtali jej pokračovanie. A tak sa nahrala plná verzia skladby pod taktovkou Emmy Drobnej,“ objasnila vznik novej slovenskej vianočnej pesničky Adriana Podobová, hovorkyňa spoločnosti TIPOS.

Odporúčame:  VIDEO: Tipy na vianočné darčeky pre ženy – kozmetika, knihy, elektronika, do domácnosti a iné

Text novej vianočnej piesne napísal pre Emmu skúsený textár Vlado Slivka. „Na Vianociach som mal vždy najradšej to tešenie sa na ne. Vrátane predvianočného zhonu a celej tej magickej atmosféry naokolo. Trochu z toho som sa pokúsil ukryť aj do textu novej pesničky, lebo to dobro a radosť spojená s vianočnými sviatkami majú v sebe niečo čarovné. Celá pesnička je pre mňa takým malým vianočným zázrakom, tak jej želám, nech prinesie radosť mnohým poslucháčom,“ prezradil Vlado Slivka, ktorý je, mimochodom, kreatívnym riaditeľom agentúry MullenLowe GGK. Podmanivú melódiu skomponoval známy slovenský hudobník Viktor Hazard. Ten spolu so spevákom, gitaristom a producentom kapely Bad Karma Boy Jurajom Marikovičom aj celú vianočnú pesničku nahral v štúdiu FATMUSIC.

Pozri aj:  Doprajte si darček už teraz - vysoké čižmy! S našimi TOP tipmi si určite vyberiete tie pravé

Spoločnosť TIPOS nasadila reklamný spot s pôvodnou, krátkou verziou pesničky Emmy Drobnej do vysielania 23. októbra a „plná verzia“ novej slovenskej vianočnej pesničky je už online a môžete si ju pustiť tu nižšie:

vianočná pieseň od Emmy Drobnej

Zdroj: Jakub Klimo

Emotívny spot k tohtoročnému žrebu Vianočná lotéria od národnej lotériovej spoločnosti TIPOS bol natočený ešte v septembri, keď teploty dosahovali takmer 26 stupňov Celzia. Exteriérové scény boli nasnímané na Námestí sv. Mikuláša v Trnave za jeden deň. Štáb pracoval do neskorých nočných, resp. skorých ranných hodín. Hlavným prvkom televízneho spotu sú ozdoby, ktoré prinášajú ľudom na Vianoce radosť. Rovnako ako najobľúbenejšia Vianočná lotéria od TIPOSu.

Podarilo sa nám prepojiť ideu konceptu s dizajnom žrebu Vianočnej lotérie. Vianočné ozdoby - gule, ktoré sú na žrebe vyobrazené, sme vyrobili v spolupráci so slovenskou chránenou dielňou "Okrasa Čadca". V nej sa venujú výrobe ozdôb už takmer 70 rokov. Naša nová originálna kolekcia vianočných ozdôb od TIPOSu robí radosť ľudom navyše aj v ďalších kampaňových aktivitách, kde ich ľudia môžu reálne získať,“ doplnila Podobová.

Emma Drobná naspievala vianočnú pieseň

Zdroj: Jakub Klimo

Celý text piesne: 

Vianočný čas (Deň, ktorý znamená radosť)

Blíži sa deň, ktorý znamená radosť,

deň, kedy k nám prichádza nádej a dobro čo zvíťazí

Je to ten čas, keď deň sa do tmy zahalí a noc už zázrak tuší,

v ten moment potichu prenikne do duší.

Refrén:

Vianočný čas, keď zrazu všetko má význam,

keď dávať radosť je výhra pre všetkých okolo nás.

Ten vianočný čas, keď zvonček šťastia zvoní a čaro vianočných vôní je všade okolo nás.

Snívame sen, ktorý prináša radosť,

Je pre všetkých, prichádza nocou a nad tmou vždy zvíťazí

Je to ten čas, keď sa láska násobí a svet už zázrak tuší,

v ten moment potichu prenikne do duší.

R:

Vianočný čas, keď zrazu všetko má význam

keď dávať radosť je výhra pre všetkých okolo nás

Ten vianočný čas, keď zvonček šťastia zvoní a čaro vianočných vôní je všade okolo nás.

Po roku k nám prichádza zas a vnáša radosť do tmavých nocí.

Prebúdza to najlepšie v nás…

R:

Vianočný čas, keď zrazu všetko má význam

keď dávať radosť je výhra pre všetkých okolo nás

Ten vianočný čas, keď zvonček šťastia  zvoní a čaro vianočných vôní je všade okolo nás.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní