Ľúbim svojho partnera, ale...


    • Zdieľaj:
  • 0

Občas príde k terapeutom partner s problémom ĽSPA (Ľúbim svojho partnera, ale...) a prinesie si zoznam ponôs: „Neváži si ma, kričí na deti, k mojim rodičom sa správa hrubo...“ a podobne. Aj keď je tento zoznam komplexný, nikdy nevysvetlí, čo sa stalo so všetkými sľubmi, ktoré si partneri dali: „Vždy ťa budem ľúbiť, v dobrom aj v zlom, až do konca života.“


Kde sú tie časy, keď sa im iba pri vyslovení mena najdrahšej bytosti zrýchľoval pulz, kde je ten pocit, akoby sa človek plný lásky vznášal?


A kam sa podelo presvedčenie, že s partnerom dokážu čeliť celému svetu?


Tieto dvojice sa chcú dozvedieť najmä to, ako sa ich vášeň zmenila z niečoho veľmi výnimočného na niečo bežné – no a nakoniec vyústila do sklamania. Je to pochopiteľné: veď bez pochopenia týchto príčin by sa im nič nepodarilo napraviť!

Anglický terapeut Andrew G. Marshall prichádza so 7-bodovým plánom, ktorý vám hlbšie vysvetlí jednotlivé fázy vzťahov, i to ako sa dá ich láska zachrániť.

Odporúčame prečítať:  

Diana Mórová: Chcete si oddýchnuť a na nič nemyslieť?

Ľúbim svojho partnera, ale...

 

Čo robiť, keď sa z partnerstva začne vytrácať vášeň a láska akoby už vyhasínala? Znamená to, že vzťah neodvratne speje k zániku? Alebo je možné, že sa človek do toho istého partnera zaľúbi znova? Možno ste si položili niektorú z týchto otázok aj vy – hoci občas nás ten druhý naštve, záleží nám na našom partnerskom vzťahu a chceme ho udržať.

 

Na spomínané otázky odpovedá Andrew G. Marshall v rámci partnerského poradenstva už 25 rokov a svoje skúsenosti sa rozhodol ponúknuť aj v knihe. Chcel, aby si ľudia uvedomili, že partnerská kríza ešte nemusí znamenať definitívny koniec.

 

Marshall vysvetľuje, akými etapami vývoja prechádza láska medzi partnermi, prečo z nej časom vyprchá vzrušenie, zmyselnosť, túžba a vášeň a ako a prečo vzniká pocit odcudzenia.

Presvedčí vás, že škriepky sú prínosom pre váš vzťah a zároveň poradí, že ak sa hádať, tak konštruktívne.

 

 

Možno ste si už aj vy neraz pomysleli – ľúbim svojho partnera, samozrejme, ale už to nie je ono. Čo v takom prípade? Inšpiráciu a možno konkrétnu radu nájdete v novinke Ľúbim svojho partnera, ale...

 

Z knihy Ľúbim svojho partnera, ale... cítiť autorovu hlbokú znalosť problematiky vzťahov a ľudskej psychiky. Návrhy jeho riešení sú konkrétne, svieže a inšpirujúce, jeho terapeutický optimizmus je nákazlivý. Šance, že si ho osvojíte a svojmu vzťahu vrátite jeho pôvodné kvality, sú vysoké.

 

Odporúčame prečítať:  10-dňový detox – recepty pre zdravie

Andrew G. Marshall

Zdroj: Shutterstock®

Autor: Andrew G. Marshall


    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní