Na čo všetko treba myslieť ak riešite novú kuchynskú linku

Na čo všetko treba myslieť ak riešite novú kuchynskú linku
  • 13.03.2017
  • Ján Hamrák

Kuchynská linka nie je vec, ktorú meníte často. Preto by ste pri jej výbere mali poriadne porozmýšľať čo a ako. V žiadnom prípade by ste sa nemali rozhodovať za pár minút, lebo do úvahy musíte zobrať mnoho rôznych vecí.

Premyslieť by ste si mali faktory ako praktickosť, pohodlie, bezpečnosť, kvalitu použitých materiálov, či v neposlednom rade aj vzhľad linky.

Väčšina z nás má samozrejme nejakú predstavu, ako by mala ideálna kuchyňa vyzerať. No medzi ideálom a realitou môže byť dosť veľký rozdiel. Ak máte na linku priestor o veľkosti 2x2 metre tak si nijako nepomôžete, jednoducho sa budete musieť zmestiť do neho. Ak máte priestoru dostatok, tak máte šancu sa s tým vyhrať.

Odporúčame: Inšpirujte sa a vyzdobte si vaše príbytky jarnými dekoráciami

Na čo všetko treba myslieť ak riešite novú kuchynskú linku

Zdroj: Shutterstock®

Ideálne ak by ste vašu predstavu konzultovali s odborníkmi, ktorí vám určite budú vedieť poriadiť utriediť si myšlienky a priority. Povrch, farba, rozloženie úložných priestorov a spotrebičov, kde bude chladnička, rúra, či umývačka riadu. Budete to tam mať minimálne pár rokov, tak radšej dvakrát merajte ako narýchlo riešte. Ak si dáte chladničku na druhú stranu kuchyne ako zvyšok spotrebičov, tak sa asi riadne nachodíte, podobne je to aj s umývačkou riadu.

Odporúčame prečítať: Sivá v interiéri: Nadčasová a stále trendy farba

Na čo všetko treba myslieť ak riešite novú kuchynskú linku

Zdroj: Shutterstock®

Mali by ste sa držať základného pravidla, ktoré hovorí: najprv vybrať, potom umyť, pripraviť na varenie, uvariť, a nakoniec podávať na stôl. Tomu by malo zodpovedať aj ergonomické rozloženie v kuchyni, umiestenie spotrebičov, umývadla a samozrejme pracovnej dosky. Pokiaľ je váš životný štýl taký, že radi varíte a v kuchyni trávite veľa času, mali by ste na to všetko myslieť.

Odporúčame prečítať: Ako si nájsť čas pre seba?

Na čo všetko treba myslieť ak riešite novú kuchynskú linku

Zdroj: Shutterstock®

Umiestenie chladničky tak aby ste nemali problém s otváraním dverí, mikrovlnka v správnej výške, či dobre umiestená umývačka riadu vám prácu v kuchyni výrazne uľahčia. Naopak ak tieto faktory zanedbáte, tak sa asi dosť nafrflete kde ste mali rozum keď ste kuchyňu plánovali. Správne umiestené svetlá, vhodne umiestené odkladacie priestory nad linku, či ergonomicky usporiadané kuchynské systémy na odkladanie kadečoho by ste si mali poriadne premyslieť.

Odporúčame prečítať: Starajte sa o svoje zdravie aj počas práce v kancelárii!

Na čo všetko treba myslieť ak riešite novú kuchynskú linku

Zdroj: Shutterstock®

Aby sa vám nestalo to ako istým mojím známym, ktorí ak si chcú vychutnať pohár - dva dobrého vína z vínových pohárov, tak si musia ísť po stoličku. Systém na ich vešanie majú totiž tak vysoko, že na nich nikto doma nedočiahne. Tak doma pijú víno iba vtedy ak na návštevu príde niekto s výškou 190 centimetrov a viac. Alebo ako ďalší ,,experti“, ktorí si nezmerali veľkosť umývačky a nakoniec museli z pracovnej dosky vyrezať riadny kus. :)

Odporúčame prečítať: Malý byt? Tipy a triky ako ho opticky zväčšiť


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Monika Filípková 13.03.17 06:16

MF
karma
56.00

Pri výbere kuchynskej linky a hlavne pri rozhodovaní, kde aká skrinka bude a aký spotrebič, si to treba dobre rozmyslieť. Ja som mala túto úlohu pár rokov dozadu, ale som spokojná dodnes ako sme ju s pomocou stolára navrhli.

  • 1
Odpovedať

Soňa Kelemenová 13.03.17 07:12

SK
karma
86.00

nebolo to ľahké keď som si plánovala novú kuchynskú linku, prerábala som plán x krát... hlavne bola trúba na pečenie, trocha vyššie, aby sme sa nemuseli veľmi zohýnať.... pod sporákom rozhodne širšie šuflíky....

  • 1
Odpovedať

Soňa Krátka 13.03.17 07:49

SK
karma
113.00

áno, priestor nepustí, mali by sme sa v nej cítiť čo najlepšie my ženy, pretože je to naše kráľovstvo, už aj ja začínam rozmýšľať nad novou kuchynskou linkou, niet nad dobré rady

  • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 13.03.17 18:23

MM
karma
100.00

i ja som si naplánovala... ale až pri užívaní zistíme, čo by sa dalo ešte vylepšiť

  • 1
Odpovedať

Ivan Navrátil 06.08.18 23:12

IN
karma
-1.00

Moc pěkně napsané. Díky mockrát. Já se brzy také chystám konečně pustit do rekonstrukce kuchyně. Ta naše stará už vypadá strašně. Nejhorší to ale bude s kuchyňskou linkou. Manželka chce klasickou, zatímco já bych chtěl spíš rohovou. Osobně si myslím, že ta rohová bude do naší kuchyně lepší. Třeba zrovna tady: jsou pěkně popsané výhody rohových kuchyní. :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní