Najkrutejší vodcovia v dejinách ľudstva: Pozri sa, čo spôsobili!

Najkrutejší vodcovia v dejinách ľudstva: Pozri sa, čo spôsobili!
  • 10.09.2019
  • Michaela Kožáková

Diktatúra ako aj použitie sily a systematického prenasledovania politických oponentov za účelom zotrvania pri moci sa datuje do starovekej rímskej civilizácie, avšak práve diktátori moderných dejín tento koncept prakticky doviedli až do bodu, kedy sa stal synonymom hrubého porušovania ľudských práv a brutality.

Od kráľovnej Márie I. cez Lenina, Stalina, Hitlera, Pinocheta až po Saddam Hussiena – bezcitní diktátori bolestivo poznačili svetové dejiny svojimi krutými a bezohľadnými činmi. Bez kontroly, zákonov a riadnych inštitúcií tyrani a vodcovia jednoducho a rýchlo upevňovali svoju moc a spôsobili obrovské množstvo utrpenia. Bohužiaľ, chladnokrvní politici sa zrazu rozhodli robiť veci vlastným spôsobom. Ich jediným cieľom bolo sebecké dosiahnutie absolútnej moci a nadvlády, a to bez ohľadu na hodnotu ľudského života. 

Čo po nich ostalo? Len spúšť, bolesť, milióny mŕtvych, koncentračné tábory, masové hroby, zmrzačení preživší, hrubé červené čiary v našej histórii. 

Pozri aj: Najhorší sérioví vrahovia v dejinách: Len pre silné povahy!

Vodcovia

Zdroj: pinterest.com

Čo boli zač?

Aj diktátori boli predsa len ľudia (skôr ľudské príšery). Aj oni mali svoj osobný život, záľuby. Hitler miloval maľovanie. Uchádzal sa o štúdium na umeleckej škole, ale tá ho odmietla. Čo by sa stalo, ak by ho škola prijala a on sa nevzdal svojho sna? Bol by svet iný? Zmenilo by sa niečo?

Vedeli ste, že čilský vodca Augusto Pinochet bol ako dieťa veľmi citlivý a bál sa vody? A čo z neho vyrástlo...

Arogantný a krutý Saddam Hussein počas pobytu vo väzení odkladal odrobinky z chleba pre vtákov a polieval kvety. Žeby sa v ňom našiel maličký kúsok ľudskosti? Stalin bol umelecká duša a písal ľúbostnú poéziu. 

Krutí diktátori mali aj svoje dobré stránky, o ktorých mnohí z nás nevedia. Znamená to, že nestratili úplne svoje vedomie v sebeckosti a túžbe po moci, ale nanešťastie sa rozhodli svoje lepšie ja ignorovať a dať sa na zlú cestu. 

Poďte sa s nami pozrieť na niekoľko najbezcitnejších a najkrutejších vodcov v dejinách.

1 z 11

Kráľovná Mária I. (Bloody Mary), 1516 – 1558

Jediná dcéra kráľa Henricha VIII. a Kataríny Aragónskej, ktorá sa stala kráľovnou Anglicka v roku 1553 a znova presadila katolicizmus ako hlavné náboženstvo (predchádzajúci panovníci bojovali za protestantizmus). Vydala sa za španielskeho princa Filipa II., katolíka. Počas nasledujúcich rokov jej vlády boli na hranici upálené stovky protestantov, za čo si vyslúžila prezývku krvavá. 

Neprehliadni: Vznikla nová sexuálna orientácia. Má čo do činenia s ekológiou!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 10.09.19 05:57

ĽŠ
karma
100.00

Sebeckí, krutí a bezohľadní!

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 10.09.19 17:20

MC
karma
109.00

Nevieme sa poučiť ....

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní