Nevyriešené záhady ľudstva, z ktorých ťa zamrazí: Si pripravená?

Nevyriešené záhady ľudstva, z ktorých ťa zamrazí: Si pripravená?
 • 23.08.2020
 • Michaela Kožáková

  • Zdieľaj:
 • 6

My, ľudia, milujeme záhady, tajomstvá a mystériu. Radi sa bojíme, polemizujeme, teoretizujeme a premýšľame nad otázkami bez odpovedí. Zaujímame sa o nevyriešené prípady, zvláštne symboly a znamenia, láka nás to, čo nepoznáme. 

Niektoré záhady však už záhadami nie sú. Vďaka vedeckým nástrojom, ktoré v čase výskytu pravdepodobne neexistovali, vyšetrovatelia a odborníci v dnešnej dobe dokázali nájsť riešenie mnohých predchádzajúcich hádaniek a nedoriešených prípadov, ktoré po desaťročia vŕtali v hlavách nejedného policajta či novinára. Napriek logickému vysvetleniu a dôkazmi podloženými zisteniam, v niektorých prípadoch ľudia neveria a sú veľmi skeptickí, najmä ak ide o neuspokojivo jednoduché vysvetlenie, ktorému chýba trochu fantázie a niečo nadpozemské. 

Častokrát čakáme neuveriteľné rozuzlenie prípadu, prekvapivý výsledok a teóriu, že za všetkým je nejaké posadnutie diablom, zázračná tekutina alebo mimozemšťania. Áno, to sa nám páči.  Niečo, čo má „šťavu" strhne davy a vyvolá búrlivú diskusiu. 

Zmiznutia, sériový vrahovia, tajné spisy

Kto bol Jack Rozparovač? Prečo vraždil? Záhada Bermudského trojuholníka – bola vyriešená? A ako boli postavené pyramídy?

Počuli ste o mužovi s dáždnikom? Táto zvláštna postava je spájaná so záhadnou vraždou prezidenta Johna F. Kennedyho z roku 1963. Tohto muža, ktorý rozprestiera dáždnik počas jasného dňa, je vidno na fotografiách pozdĺž cesty vedúcej okolo prezidentského sídla. Dával znamenie ostreľovačovi? Alebo bol sám atentátnikom a chcel vystreliť z dáždnika šíp s jedom? Keď však snemovňa reprezentantov USA na konci 70-tych rokov znovu otvorila vyšetrovanie prípadu JFK, prihlásil sa 53-ročný manažér menom Louie Steven Witt a potvrdil, že on je ten muž s dáždnikom. Jeho vysvetlenie bolo bizarné: nemal rád otca vtedajšieho prezidenta, Josepha P. Kennedyho, a priniesol si dáždnik preto, aby ho rozrušoval mávaním a rozprestieraním počas vystupovania na verejnosti. 

Táto záhada vyriešená bola. A čo ostatné? Pozrite sa s nami na niekoľko ďalších, ktoré vás prinútia premýšľať. 

- Nevyriešené záhady ľudstva
1 z 10

Kde sa nachádza Kleopatrina hrobka?

Starovekí autori tvrdia, že Kleopatra VII. a jej milenec Markus Antonius boli spolu pochovaní v hrobke po ich smrti v roku 30 pred naším letopočtom. Spisovateľ Plutarch (A.D. 45-120) napísal, že hrobka sa nachádzala neďaleko chrámu egyptskej bohyne Isis a bola „vznešenou a krásnou“ pamiatkou obsahujúcou poklady zo zlata, striebra, smaragdov, perál, ebenu a slonoviny. Poloha hrobky však zostáva záhadou. V roku 2010, Zahi Hawass, bývalý egyptský minister zaoberajúci sa starovekom, uskutočnil vykopávky na mieste neďaleko Alexandrie, ktoré sa teraz nazýva Taposiris Magna. Miesto obsahuje množstvo hrobiek z obdobia, keď Kleopatra VII. vládla Egyptu. Aj keď sa podarilo odkryť veľa zaujímavých archeologických nálezov, ktoré sa spájajú s touto krásnou egyptskou kráľovnou, hrobka Kleopatry VII. však medzi nimi nebola. Archeológovia poznamenali, že aj keby hrobka Kleopatry prežila dodnes, môže byť len ťažko neidentifikovateľná z dôvodu krádeží a rabovania.


  • Zdieľaj:
 • 6
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Mária Chromíková 23.08.20 21:27

MC
karma
109.00

Veľa veci a úkazov sa doteraz nepodarilo objasniť.

 • 2
Odpovedať

Elena Švachová 23.08.20 23:22

karma
109.00

Záhady sa diali, dejú sa, aj sa budú diať. Pre mňa je najväčšou záhadou to,že ked niekto zomrie,tak sa príde so svojimi najbližšími rozlúčiť.Zažila som to ja,moja dcéra,aj moja sestra a poznám to aj z rozprávania iných mojich známych.Ked som mala asi 10 rokov,zomrel mi dedko.V noci ma zobudili kroky na povale,ktoré som zreteľne počula.Ráno som o tom povedala rodine,ale nikto ich okrem mňa nepočul.Ked zomrel môj otec,v noci dcéra pocítila ľadové ruky na svojich lícach.Otec mal dcéru veľmi rád.Ked zomrela moja mama,tak sa sestra v noci zobudila a videla mamu stáť vo dverách a ešte jej povedala,že nech sa o ňu nebojí,že sa má dobre.Vysvetlí mi toto niekto ???

 • 5
Odpovedať

Ľubica Šťastná 24.08.20 07:00

ĽŠ
karma
100.00

Niečo, čo má „šťavu" dokáže strhnúť davy a vyvolať búrlivú diskusiu.

 • 2
Odpovedať

Katarína Konečná 24.08.20 09:38

KK
karma
121.00

nebolo by to ono, keby to nemalo v sebe skryté nejaké to "tajomno"

 • 3
Odpovedať

Mária Slováková 24.08.20 11:17

MS
karma
112.00

Záhady a taje ma vždy zaujímali. Doma mám niekoľko kníh od Ericha von Dannikena.

 • 4
Odpovedať

Daniela Bieliková 26.08.20 18:32

DB
karma
113.00

Zaujímavý článok...

 • 2
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Vinoterapia alebo kúpeľ vo víne: Nápoj bohov bude tiecť potokom, keď spoznáš jeho účinky!
Pleť

Vinoterapia alebo kúpeľ vo víne: Nápoj bohov bude tiecť potokom, keď spoznáš jeho účinky!

 • 0
 • 07.03.2023
Môže byť tvrdá voda príčinou vypadávania vlasov? Pravda (nie) je prekvapujúca!
Vlasy

Môže byť tvrdá voda príčinou vypadávania vlasov? Pravda (nie) je prekvapujúca!

 • 0
 • 11.03.2023
Beauty manuál Dermacol: Štetce, ktoré musíte mať
Poradňa

Beauty manuál Dermacol: Štetce, ktoré musíte mať

 • 2
 • 17.02.2023