Preložte si mužskú reč - časť II.

Preložte si mužskú reč - časť II.
  • 27.11.2016
  • Ján Hamrák

Názov článku je trochu zavádzajúci. Nejde totiž iba o reč, pretože v širšom význame slova pod rečou nerozumieme iba reč samotnú. Rečou sú totiž aj gestá, výrazy, ale aj to že nepovieme vôbec nič. Ak si k tomu pridáme ešte miestami dosť výrazne odlišné myslenie mužov a žien tak z toho môžu vzniknúť celkom zaujímavé situácie. Niekedy humorné a niekedy aj menej vtipné. Ako keď napríklad zablúdite v meste (mieste, prírode, na dovolenke, v obchodnom dome, prosto kdekoľvek) a väčšina žien sa celkom logicky chce spýtať na cestu, no väčšina chlapov celkom nelogicky trvá na tom, že správnu cestu nájdu aj bez cudzej pomoci, aj keď nemajú ani páru kudy kamsmiley. Vtipné to je prvých desať minút, potom je to riadne na nervy. Sám som párkrát takto prinútil blúdiť moju lepšiu polovičku kade tade aj mimo Slovenska, lebo veď som predsa chlap a ja tú cestu určite nájdem...No nenašiel somwink.

Odporúčame prečítať: Preložte si mužskú reč - časť I.

Preložte si mužskú reč - časť II.

Zdroj: Shutterstock®

Ďalší dobrý príklad je, že ak muži potrebujú ,,vypustiť paru“ a na chvíľu sa ,,vypariť“ z domu s kamarátmi tak povedia doma žene niečo v štýle: idem na jedno pivko miláčik, idem si len s kamošmi pozrieť futbal veď hráme my, alebo idem len hodinku tu k susedovi, či nejakú inú podivnú vetu. Potom chvíľa ubehne a muž sa vráti....no častokrát neskôr ako hovoril a sem tam aj veselší ako by ste si želali. Prečo to je tak? Jednoducho preto, že si potrebuje poklábosiť s mužmi o mužských veciach (podobne ako ženy o tých ženských) a len ťažko bude doma so ženou rozoberať tohtoročné finále Ligy Majstrov. Ktorú by to aj zaujímalo však? Ja to doma hovorím rovno a moja lepšia polovička to chápe. Pokiaľ nechodím ,,na jedno“ často tak je to v pohode.

Odporúčame prečítať: Nechcete piť kávu? Vyskúšajte čaj maté

Preložte si mužskú reč - časť II.

Zdroj: Shutterstock®

Alebo situácia nazvime ju prejavovanie citov na verejnosti. Neplatí to samozrejme na 100%, lebo koľko ľudí toľko rôznych prejavov. No vo všeobecnosti sú chlapi na prejavovanie svojich vrelých citov k svojim lepším polovičkám na verejnosti, ako to povedať slušne...konzervatívni. Inak povedané ženy sú otvorenejšie, a chlapi sa snažia tváriť ako ,,last action hero“ a ten má predsa ,,poker face“ výraz za každých okolností a emócie nemôže prejaviť, lebo už nebude ten pravý chlap z reklamy na Jim Beam.

Odporúčame prečítať: Na Vianoce sa oplatí vynoviť kuchyňu

Preložte si mužskú reč - časť II.

Zdroj: Shutterstock®

Prípadne ak žena príde domov z práce a doma je navarené, popratané, vypraté a vyžehlené. Ak to u vás doma nie je bežné tak vám  dôjde, že dačo je vo veci a bude sa vyjednávať...napríklad o víkende na chate s kamarátmi a bez bábcheeky​. Cesta k pochopeniu mužského správania nie je vôbec zložitá, stačí akceptovať fakt že je to chlap. Ale to vám myslím drahé dámy hovoriť nemusím, lebo to isto dobre viete aj bez mojich prekladačovwink.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

ivana pistovičová 28.11.16 11:37

IP
karma
89.00

pravda, pravda, musime ich brat takí akí sú....:), aj ked niekedy fakt vedia naštvať

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 01.12.16 22:38

SK
karma
114.00

raz nás nahnevajú muži a niekedy zasa my ich

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 03.12.16 22:43

AK
karma
100.00

treba sa tolerovať

  • 0
Odpovedať

simona vician 04.12.16 17:41

SV
karma
100.00

tak tak

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 06.12.16 20:50

PV
karma
113.00

To "na jedno" sa mi páči .. Pri čítaní tohto článku som sa aj zasmiala..Priateľ chodieval "na jedno" a prišiel domov za 3 dni ..!! cha cha..Je pravda, ak to nepreháňate,tak je to v pohode..

  • 0
Odpovedať

Martina Begalova 02.01.17 13:18

MB
karma
108.00

jaaaj veru bud sa berieme aki sme alebo to nesilme :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní